Під час будівельно-ремонтних робіт утворюється велика кількість відходів, пов’язаних з обробкою тих чи інших матеріалів. Будівельне сміття поєднує в собі як дрібні частинки пилу, так і великі фрагменти, тому спроба скористатися звичайним побутовим пилососом в кращому випадку закінчується швидким засміченням внутрішніх фільтрів, а в гіршому – виходом з ладу самого апарату.

Для тих, хто професійно займається ремонтом, єдиним правильним виходом з положення є придбання якісного промислового пилососа, призначеного для прибирання будівельного сміття. Якщо ж ремонт носить локальний характер, витрати на таку дорогу техніку для рідкісного використання необґрунтовані. У цьому випадку можна зробити апгрейд побутового пилососа або виготовити його своїми руками, про що й піде мова в цій статті.

Як зробити будівельний пилосос

Зміст статті

 • Як зробити будівельний пилосос
  • З побутового пилососа
  • З підручних засобів
 • Будівельні пилососи з аквафільтром і циклонні

Змайструвати саморобний будівельний пилосос цілком можна самостійно. Для виготовлення апарату, уловлює дрібну будівельний пил з можливістю очищення повітря, можна використовувати в якості основи старий побутовий пилосос. Для збору великих фрагментів будівельного сміття або цементного пилу можна зібрати конструкцію, виготовивши її з підручних засобів.

З побутового пилососа

Для підвищення версії звичайного пилососа з до будівельного з водяним фільтром необхідно взяти стару модель апарату. Крім цього, вам знадобляться:

 • пластикова пляшка на 5-6 літрів;
 • стара алюмінієва каструля;
 • невеликий відрізок гофрованої трубки;
 • металева пластина з патрубком;
 • інструменти: паяльник, будівельний ніж, шуруповерт.

Насамперед необхідно замінити внутрішні фільтри. Замість щільних паперових матеріалів на вході пристрою потрібно встановити поролонові секції, вирізані в розмір.

Система фільтрації на виході приладу буде замінена. Штатний фільтр підлягає видаленню. На його місце саморізами прикріплюється металева пластина, вирізана під розмір посадкового місця, з привареним патрубком для шлангу і наскрізним отвором на місці його кріплення.

В якості резервуара для водяного фільтра передбачається використовувати пластикову пляшку. Для додання міцності конструкції необхідно підібрати тверду ємністю, яка також за допомогою саморізів буде зафіксована до корпусу пилососа з задньої частини.

Пляшка повинна щільно входити всередину цієї ємності. У цих цілях можна використовувати стару алюмінієву каструлю відповідного діаметру. Для полегшення корпусу в ній можна відрізати дно, залишивши невелику облямівку шириною пару сантиметрів для утримання пластикової пляшки. Також з одного боку металевого посуду прилаштовується ручка з двома отворами, третє просвердлюється в її корпусі в нижній частині.

Отвори повинні утворити рівносторонній трикутник, на висоті якого буде відбуватися дотик корпусу каструлі і пилососа. Через них саморізами пляшковий фільтр кріпиться до основного блоку. У верхній частині резервуара в місці звуження пляшки за допомогою паяльника проробляються отвори, через які очищене повітря буде виходити назовні.

У резервуар потрібно налити пів-літри чистої води. Щоб з’єднати фільтр з вихідним отвором пилососа, необхідно відрізати підходящий по довжині і діаметру пластиковий гофрований шланг, один кінець якого щільно натягується на підготовлений металевий патрубок на пластині, встановлений замість штатного фільтра очищення повітря.

Вільна частина пластикової гофри опускається через шийку пляшки на саме дно, щоб вихідне повітря потрапляв прямо в воду.

Встановивши штатний контейнер для сміття, можна включити прилад і почати тестування. Воно покаже, що потужність пилососа помітно збільшилася і перестала стрімко падати в процесі роботи, як це було раніше, а якість очищення істотно покращився – тепер найдрібніші частинки пилу не залишають пилозбірник, а уловлюються у водяному фільтрі на виході.

З підручних засобів

Другий підхід – зробити пилосос повністю своїми руками. В якості прикладу розглянемо варіант невеликого пристрою, придатного для складання великих фрагментів будівельного сміття. Для цього потрібні:

 • пластикові пляшки різної форми — 3 шт.;
 • крильчатка від потужного комп’ютерного кулера;
 • термоклей;
 • електромотор і блок живлення на 12 В;
 • пластикова гофра;
 • інструменти: пістолет для термоклея, ніж, паяльник.

Послідовність дій наступна.

Для початку розберіть кулер, витягніть крильчатку і прикріпіть її на валу моторчика таким чином, щоб вона гнала повітря по напрямку до себе. Візьміть пластикові пляшки одного діаметру з округлим верхом. Відріжте нижню частину однієї з пляшок на відстані 5-10 див.

В ній зафіксується корпус мотора. Друга пляшка повинна бути відрізана на відстані 15-20 см від низу. У днище обох заготовок проробляється отвір під зібраний компресор. Його пропелер розміщується всередині довгою пляшкової заготовки, а циліндричний корпус мотора повинен пройти наскрізь через дно.

Місце стику обробляється термоклеєм для міцного з’єднання. На циліндр насаджується зверху залишилася пластикова заготівля, яка своєю відрізаною частиною незначно повинна заходити на дно довгого пляшкового вироби за принципом матрьошки.

Таким чином, електромотор виявився закріпленим між двома циліндричними фрагментами пляшок. Всі утворилися лінії з’єднання деталей необхідно проклеїти.

Верхня частина однієї з використаних пляшок по формі повинна мати звуження приблизно посередині висоти. Її необхідно відрізати таким чином, щоб вона входила всередину конструкції, описаної вище. Корпус пилососа практично готовий. Залишилося виготовити фільтр грубої очистки для будівельного сміття.

Для цього необхідно взяти пляшку іншої форми з довгим конічним шийкою. Його необхідно відрізати на відстані 10-15 см від різьби для пробки. У заготівлі проробляються вузькі отвори за допомогою паяльника. Вони будуть пропускати потік повітря, а сама верхня частина пляшки утримає захоплені фрагменти будівельного сміття. У кришці також проробляються отвори, після чого вона навертається на своє місце.

Щоб повітря залишав корпус імпровізованого пилососа, необхідно виконати паяльником прорізи в нижній частині корпусу, в якій закріплений мотор.

Тепер можна проводити фінальну збірку – вставте фільтр у верхню частину корпусу. Горловини пляшок повинні бути направлені. Тепер поєднайте верхню і нижню частину приладу. Робота практично завершена, залишилося тільки приробити ручку, вирізавши її з невитраченої частини пляшки і посадивши на термоклей, підключити до блоку живлення і приєднати фрагмент гофрованої труби для захоплення сміття.

Будівельні пилососи з аквафільтром і циклонні

Розрізняють 2 типу будівельних пилососів.

Прилади з аквафільтром засмоктують сміття, який з потоком повітря проходить через водяний бар’єр. Переваги таких пристроїв – ідеальна очищення повітря від найдрібніших частинок. Принцип виготовлення описаний в розділі вище.

Циклонні моделі призначені для прибирання важких великих фрагментів, які не в змозі прибрати пилосос з аквафільтром. Мінуси – вони нездатні якісно фільтрувати дрібну будівельний пил.

Принцип самостійного виготовлення також схожий з описаним вище. Відмінність полягає в тому, що замість ємності для води збирається сепаратор, який змушує великий сміття падати на дно корпусу під власною вагою. Такий сепаратор можна легко виготовити із сантехнічної арматури. Принципи з’єднання блоку очищення з основною частиною пилососа ідентично описаним раніше.