Бутоньєрка — це такий же важливий атрибут весілля, як і букет нареченої. Сьогодні мало хто знає в чому призначення цього аксесуари, але тим не менш на костюмі кожного нареченого він є. Звідки взялися бутоньєрки, в чому їх призначення і які вони бувають?

Трохи історії

Такий аксесуар як бутоньєрка має майже пятивековую історію. Яка бере свого початку в 16 столітті. Слово «boutonniere» в перекладі з французької означає «квітка в петлі». У Древній Греції було щось на подобу бутоньєрок, які на думку греків захищали чоловіків від пристріту. Тобто кріпили квіти ближче до серця не для прикраси, а для захисту. В Європу «квіти в петлицю» прийшли разом з лицарями, які кріпили до одягу квіти в знак відданості своїй коханій. У 19 столітті квіткове прикраса носили тільки денді. Сьогодні мало хто носить цей аксесуар в повсякденному житті, лише у свята, а саме на весілля її наречений одягає. Раніше використовували тільки квіти як нагрудної прикраси, але сьогодні варіантів бутоньєрок велика безліч, їх можна створювати своїми руками, а можна зробити на замовлення.

Бутоньєрки на руку гостям весілля

Спочатку бутоньєрка була суто чоловічим аксесуаром, але час йде, відповідно і мода змінюється. І тепер це прикрасу носять і просто гості і дівчини на весілля, тільки кріплять вони її на зап’ясті. Звичайно, подружкам варто надягати не аби які, а тільки ті, що будуть гармоніювати з букетом нареченої. Тому, як правило, бутоньєрки для двох свідків або подружок і букет замовляють одночасно. Крім того, що бутоньєрка повинна бути в гармонії з букетом, вона ще повинна підходити до стилю і зовнішності подружки.

Бутоньєрка — це необов’язково живий букетик квітів. Вона може бути виконана з тканини або атласної стрічки. Перевага такого прикраси — це те, що квіти точно не зів’януть, а пелюстки не опаде. До того ж можна створити таку квітку, якого в природі не існує. Атласна бутоньєрка залишиться на пам’ять на все життя.

Також використовують штучні квіти для оформлення бутоньєрки на будь-яке весілля, які мало відрізняються зовні від живих, якщо звичайно не вдивлятися на близькій відстані. Таку бутоньєрку теж не буде чекати доля зав’янути до наступного дня, вона відмінно зберегтися ще на довгий час в якості пам’ятного подарунка.

Звичайно, нічого не зрівнятися з букетом живих квітів. Флористи обробляють квіти спеціальними засобами, щоб вони довгий час зберігали свій свіжий вигляд, але все одно час їм не підвладне, і скоріше всього під кінець вечора квіти трохи повянут.

Найсучаснішим способом зберегти бутоньєрку на все життя, при цьому щоб вона не відрізнялася зовсім від живих квітів використовують полімерну глину. Майстри здатні створювати такі квіткові шедеври, які зберігаються у дівчат на пам’ять. Ви можете відвідати кілька майстер-класів по роботі з полімерною глиною і спробувати створити прикраси для нареченого своїми руками.

Креативні бутоньєрки для нареченого

Бутоньєрки для нареченого готуються в основному з тих же матеріалів що і прикраси на зап’ясті подружок нареченої. Якщо звичайно мова йде про квіти, але адже цей аксесуар може виглядати зовсім іншим чином. Пропонуємо вашій увазі добірку найбільш незвичайних ідей, які буде вельми до речі для весілля в оригінальному стилі:

 • Морська тематика. Морський стиль в весільній моді перебувати сьогодні на піку популярності. Чоловічу бутоньєрку можна прикрасити своїми руками черепашками, перлами, морськими зірками, міні-якорями і іншими морськими деталями.
 • Вінтажний стиль або стиль бохо. Звичайно, для цього стилю не підійде пишне плаття і ніжний букет квітів, тому замість пишності віддаю перевагу елегантності і петлицю костюма прикрашають пір’ям, атласною стрічкою і невеликий ґудзиком.
 • Хобі. Якщо ваш майбутній чоловік любитель риболовлі або полювання, можна створити бутоньєрку, яка буде відповідати його хобі. Але тут є один нюанс, поєднувати таку прикрасу з букетом нареченої буде складно. Музикантові підійде прикраса у вигляді музичного інструменту.
 • Жартівливі деталі. Якщо закохана пара має відмінне почуття гумору, то можна створити прикраси у вигляді мультяшних героїв.
 • Використання природних матеріалів. Замість квітів можна використовувати шишки, ягоди, жолуді та інше.
 • Взагалі можна придумати свій стиль і створити міні-букетик своїми руками.

Прикмети

 • За прикметою кріпити міні-букетик необхідно з лівої сторони, зі сторони серця.
 • Кріплять квіти англійською шпилькою, так так щоб її не було видно оточуючим. Шпилька захищає від пристріту. Шпильку кріпить собі і наречена на виворітну сторону весільного плаття.
 • Бутоньєрку одягає нареченого наречена після викупу.
 • Знімати бутоньєрку вчасно святкування не можна. Втім, як і фату.
 • І останнє, бутоньєрка, як і фата є сімейною реліквією, тому краще створити її зі штучних матеріалів своїми руками, щоб вона могла зберігатися в родині все життя.

Кілька корисних порад

Якщо ви не вірите всяким прикметами, і вважаєте їх вигадками, у вас є на це право, і ви можете вибрати для створення бутоньєрки живі квіти, а не штучні. Але тим не менш рекомендуємо вам все ж слідувати деяким радам:

 • Якщо ваш вибір припав на живі квіти, то попросіть флориста створити два букетика, один з яких буде запасний, на той випадок якщо перша швидко зів’яне або у неї опаде пелюстки.
 • Не вибирайте занадто великі квітки, адже ви не хочете, щоб букетик привертав до себе увагу.
 • Все повинно бути в гармонії: бутоньєрка, костюм нареченого і букет нареченої.
 • Бутоньєрка може прикрашати не тільки костюм нареченого, але і свідка або друзів нареченого, а також створюють бутоньєрки для гостей, головне, щоб у нареченого і свідка вони трохи розрізнялися.
 • Якщо у вас виникли проблеми з вибором стилю і кольору цієї деталі, рекомендуємо звернутися до фахівця з цього питання. Якщо зі смаком у вас все відмінно спробуйте змайструвати міні-букетик своїми руками.
 • Бутоньєрка для нареченого повинна відбивати стиль і характер, все ж ця важлива деталь чоловічого вихідного костюма. Створити її можна своїми руками користуючись безліччю покрокових інструкцій, а можна замовити авторську роботу, яка стане єдиною у своєму роді.