Пропоную вашій увазі японський шарф-трансформер.

Цей диво-аксесуар одним рухом руки може легко перетворюватися… снуд, сукню, спідницю, болеро, жилет, шапку-капор… і ще море варіантів, наскільки у вас вистачить фантазії! Кажуть, шарф винайшли японці, і в це охоче віриться, так як японці готові на самі незвичайні і різноманітні вигадки.

Головне, правильно вибрати пряжу, щоб шарф тягнувся, але не втрачав форму і еластичність

Як зв’язати шарф-трансформер: схеми та описи

ВАРІАНТ 1 (найпростіший)

ЗНАДОБИТЬСЯ:

пряжа (на вибір):

— в оригіналі шарф трансформер зроблений з «травички», 100% поліамід, 100 м на 50 гр – 6 моточків

— пряжа Tecno Yarn Art — 100% поліамід, мікрофібра 100 м/50г — 300г

  • кругові сп. № 7;
  • гачок №2.

ОПИС:

Набираємо на кругових спицях 100 петель, далі слід в’язати лицьовими петлями по колу. Виріб буде довільної довжини, все залежить від ваших параметрів і переваг. Закінчуємо його, обв’язуючи краєчки роботи гачком – 2 ряду стовпчиком без накиду. Цей снуд спицями, зроблений своїми руками, відмінно тягнеться, тому його можна використовувати як капор, плаття, дармовіс, снуд або жилет.

ВАРІАНТ 2

ЗНАДОБИТЬСЯ:

  • пряжа (70% вовна, 25% акрил, 5% поліамід, 65 м на 50 гр.) – 10 мотків;
  • сп. № 3,5 (для кос) та № 4;
  • маркери;
  • гачок № 3,5.

Виріб, в’язана спицями, ідеально підійде на дівчину з 42-46 рр. одягу.

ОПИС:

Цю модель нам треба буде зв’язати візерунком з кіс («аран»). Подібні переплетення надають виробу обсяг і необхідну щільність.

Набираємо 100 петель, в’яжемо полотнище шарфа потрібного розміру відповідно до наведеної нижче схеми:

Шарф-трансформер, в’язаний своїми руками, в готовому вигляді повинен скласти 40 см в ширину і 140-150 см в довжину. Маркери петель нам знадобляться для того, щоб відзначити крайні петлі в косичках. Одягаємо їх, коли будемо вив’язувати арани. Продовжуємо в’язати згідно схеми, поки виріб не досягне необхідної довжини, потім шарф-трансформер слід зволожити, розкласти на рівній поверхні і дати їй повністю просохнути.

Після висихання обв’язуємо виріб гачком по лицьовій стороні стовпчиками без накиду в кожну петлю. Потім нам залишається тільки зшити його краю, з’єднавши в коло. Вам слід звернути шарф-трансформер «вісімкою» і надягти, опустивши одну петлю на талію, а другу – розправити на плечах. При бажанні, можна зшити ззаду нижню частину верхньої петлі, що лежить на плечах, з верхньою частиною нижньої петлі, що на спині, сформувавши таким чином оригінальний жилет.

ВАРІАНТ 3 (шарф-кофта)

Незвичайний, ажурний, але в той же час досить теплий – все це про це гарний аксесуар. Якщо уважно вивчити схеми і опис, зв’язати його зможе навіть починаюча майстриня.

ЗНАДОБИТЬСЯ:

  • пряжа (35% вовна, 25% мохер, 23% меріно, 10% ангора, 7% поліамід, 95 м на 50 гр.) – 10 моточків;
  • сп. № 6.

Платочная в’язка: лицьові і виворітні ряочки в’язати лицьовими петлями.

Візерунок з листя і зигзагів слід в’язати відповідно до схеми 1:

В виворітних рядках п. слід в’язати по заданому малюнку, накіди робимо виворітними. Починаємо з кромочной п. і петельок перед раппортом, повторюємо раппорт, закінчуємо п. після рапорту і кромочной п., повторюємо позначені ряди.

ОПИС:

Набираємо для рукава 40 петель, тепер нам потрібно зв’язати для планки 3 ряду платочної в’язкою, потім продовжуємо візерунком з листя і зигзагів. Через 15 см = 30 рядів від планки ми додаємо для скосів рукава з обох сторін 1 п., в кожному восьмому рядочке 3 х 1 п., в кожному четвертому – 10 х 1 п. і в кожному другому р. 8 х 1. Коли шарф-трансформер буде готовий, не забуваємо закрити петлі, зволожити готовий виріб і дати йому просохнути в горизонтальному положенні.

ВАРІАНТ 4 (шарф-трансформер з об’ємними косами)

Теплий, елегантний і такий багатофункціональний шарф ідеально підійде для осінніх деньків!

ЗНАДОБИТЬСЯ:

  • пряжа (50% ангора, 50% акрил, 100 м на 550 гр.) – 6 моточків;
  • сп. № 4.

Готовий виріб становитиме 190 см в довжину і 45 см в ширину.

ОПИС:

Перед початком в’язання обов’язково робимо розрахунок петель, у нашому випадку їх число складе 105 петель. Набрані по вузькій стороні майбутнього шарфа петлі розподіляємо таким чином: 1 кром. п., 5 п. платочної в’язкою, 2 п. ізн. гладдю, коса з 24 пет., потім 2 пет. ізн. гладдю, 37 пет. платочної в’язкої (середня частина), 2 пет. пров’язуємо ізн. гладдю, тепер знову коса з 24 пет., 2 пет. ізн. гладдю, тепер 5 п. платочної в’язкою і 1 кром. п..

Кількість петельок в середній частині полотнища залежить від загального числа петель, набраних у відповідності з нашими попередніми розрахунками, і тому вона може змінюватись: якщо нам потрібно набрати не 105 п., а на 100 п., то в середній частині буде не 37 п., а 32 п. (37 – 5 = 32). Отже, якщо ми набрали більше 105-і петельок, то зайві знову приплюсовуються до середніх 37-ми петельок.

Варто також пам’ятати, що кромочні петлі краще робити лицьовими, це зробить край шарфа акуратніше, більш ребристим і захистить від швидкого розтягування та деформації.

Основна прикраса цього снуда – оригінальні рельєфні коси-арани, для створення яких потрібно переміщати по 3 пет. вліво або вправо згідно схеми за допомогою допоміжної спиці.

Джерело