Цей страшний майонез

Цей страшний майонез

Коли мова заходить про цьому соусі, особисто я, відразу згадую одне з моїх місць роботи, де роботодавець в якості бонусу пропонував співробітникам безкоштовні обіди. Але мабуть дуже хотів зекономити на даному сервісі. Страви місцевої куховарки практично всі співробітники поглинали з величезною кількістю цього горезвісного соусу, пояснюючи свій вибір безвкусностью їжі. До слова сказати, частка правди в їх переконанні була. Але для мене це так і залишилося одним з найбільших кошмарів. Тим більше що в ті роки готовий соус майонез був зовсім не таким як у сумнозвісні радянські роки.

 

Представники старшого покоління пам’ятають жадану майонезну скляну баночку з-під цього святкового соусу, яку ні в якому разі не можна було викидати. Тому що таку баночку можна було купити, часто тільки в обмін на порожню скляну, за яку повертали копійчану компенсацію. Пізніше її змінила пластмасова баночка, за якою вже не був потрібний такий ретельний контроль. Але мова не про це.

Покладемо руку на серце і зізнаємося, що в СРСР майонез був смачним. Він робився з натуральних продуктів і довго не зберігався, навіть в холодильнику. Не те, що нинішні твори науково-технічного прогресу: у воді не розчиняється і не тоне. Причому назву на суть абсолютно не впливає. Як часто ми стикаємося з тим, що заправлений соусом салат має зовсім не той смак, на який ми розраховували.

Але кинемо зневіру. Майонез або подібний йому соус в домашніх умовах за наявності заглибного блендера зробити не просто, а дуже просто.

Головне запам’ятати що – навіть якщо нічого не вийшло, залиште суміш у спокої. Як тільки вона відстоїться, можна злити масло, охолодити отримані фракції і почати все спочатку.

Цей страшний майонез

І так.

На одне холодне яйце, треба по половині чайної ложки солі і цукру, столову ложку гірчиці і півсклянки олії. Спочатку в блендері змішуємо яйце, сіль, цукор і гірчицю, потім доливаємо невеликими порціями масло, продовжуючи збивати. Практично відразу суміш почне стає густою. Якщо цього не відбувається, а блендер вже гріється – відкладіть всі в сторону. Ви перебухали масло. Доведеться відстоювати і починати спочатку.

Але якщо ви зробили все правильно через пару хвилин суміш в стакані блендера стане рівномірно щільною і кремово-білою. Саме час додати повну столову ложку свіжовичавленого лимонного соку. І знову перемішати.

Соус готовий. При наявності гірчиці – він називається «Провансаль».

Але не варто обмежуватися тільки одним видом майонезу.

Використовуйте часник і оливкову олію – отримаєте іспанська соус Ollioli.

Можна додавати в соус будь-які трави і спеції, які вам подобаються і додадуть вашому соусу неповторний аромат і колір.

Якщо блендера немає, його цілком може замінити звичайний віночок. Тут всі технології однакові, але тільки замість яйця треба взяти тільки жовток і запастися терпінням – з блендером процес на порядок швидше.

Ну ось, ваш соус готовий. А вже що з ним потім робити: заправити салат, намазати на тост або підсмажені овочі, вмочити в нього креветку – це вже плід ваших кулінарних фантазій.

Кухня це саме підходяще місце для творчості – приємного апетиту!