Чи можна фарбувати волосся годуючій мамі

Представниці прекрасної статі завжди хочуть виглядати чудово. Особливо це проявляється бажання після пологів, коли виникають сумніви у власній неперевершеності. Розвіяти їх можна, створивши новий образ і пофарбувавши волосся.

Однак деякі вважають, що фарбувати волосся в період годування груддю не можна по безлічі причин. Запевняємо Вас, що це лише відлуння минулого, навіяні думкою старших поколінь.

Міфи

Чи можна фарбувати волосся годуючій мамі

Існує ряд міфів щодо фарбування, які вселяють годуючій мамі страх.

Міф 1

Фарба для волосся — це зло, яке викличе у дитини алергію, занепокоєння, отруєння або того гірше.

Цей міф пов’язаний з минулим, коли в складі фарб використовувалися вкрай агресивні хімічні речовини. Вони дійсно могли викликати страшні реакції, як у матері, так і у дитини. Однак на сьогоднішній день процес виготовлення фарби для локонів вдосконалився, були придумані щадні склади. Косметологія не стоїть на місці, щодня виробляючи нові безпечні методи, для того, щоб фарбувати пасма могла будь-яка дівчина.

Міф 2

Фарба потрапляє в грудне молоко, з-за чого і наноситься шкоди маляті.

Щоб хімічні речовини фарби потрапили в грудне молоко, вони повинні виявитися в крові матусі. Для цього існує два шляхи: через шкіру голови або через легені.

Щоб не сталося першого, фарбувати волосся потрібно, не торкаючись шкіри голови, трохи відступаючи від коренів. Таку ювелірну роботу може виконати тільки професіонал перукарського мистецтва. Самої в домашніх умовах можна зробити колорування, мелірування пасом або використовувати альтернативні методи фарбування.

Локони слід фарбувати тільки в добре провітрюваному приміщенні, можна навіть на вулиці. Тоді неприємний запах, який представляє собою пари з хімічними речовинами, не зможе потрапити до Вас в легені, а, значить, проникнути в грудне молоко у нього шансів немає.

Міф 3

Чи можна фарбувати волосся годуючій мамі

Якщо пофарбувати годуючій мамі волосся, вони випадуть.

На перший погляд, міф зовсім абсурдний, але багато в нього вірять. Втім, у нього є адекватне основу. Після народження дитини, у дівчини змінюється гормональний фон, а також слабшає імунітет. У деяких псується здоров’я в цілому. З урахуванням того, що раніше застосовувалися вищевказані фарби, до складу яких входили агресивні компоненти, і без того ослаблені волосся могли почати випадати.

Якщо Ваші локони виглядають жалюгідно, краще не фарбувати їх або зробити це за допомогою натуральних барвників. У будь-якому випадку, волосся точно не випадуть, адже зараз інший час, випускається тільки безпечна продукція.

Корисні поради

Краще використовувати фарби без аміаку. Вони коштують дорожче, зате значно безпечніше.

Так як гормональний фон під час лактації порушений, у Вас може виникнути алергія на продукти, якими раніше користувалися нормально. Тому навіть для перевіреної фарби необхідно зробити тест на алергічну реакцію. Детальніше про нього написано в інструкції до кожної фарбі. Якщо раніше Ви пропускали цей тест, то під час годівлі груддю він обов’язковий.

Мамам, які все одно переживають за своїх дітей, можна зробити наступне. Перед процедурою фарбування погодуйте дитину, щоб найближчим часом він не був голодний. Після даної процедури зцідіть грудне молоко один-два рази, а потім вже прикладайте до грудей малюка. Таким чином, будь-які речовини, що потрапили в молоко, вийдуть з організму під час зціджування, а Ви дасте дитині «нову й чисту» порцію.

Альтернативні методи

Чи можна фарбувати волосся годуючій мамі

До альтернативних методів фарбування можна віднести натуральні барвники. З їх допомогою можна отримати кардинальні зміни, але колір, що відрізняється від Вашого на кілька тонів, гарантований. Хна, басма, спеціальні бальзами, відвари різних трав та інше допоможуть оживити волосся, підживити їх корисними речовинами, мінералами, вітамінами. У цьому зайве перевага натуральних барвників. Використовуючи їх, Ви даєте малюку безліч корисних елементів.

Існує маса рецептів, як фарбувати локони за допомогою підручних засобів і продуктів. Їх можна знайти в мережі, заодно почитавши відгуки.

Висновок

Підводячи підсумок, скажімо, що годуючим мамам можна змінювати свій стиль і фарбувати локони. Головне — намагатися використовувати фарбу без аміаку і не годувати дитину відразу після процедури фарбування. Фарбування ж натуральними барвниками не тільки безпечно, а й рекомендується. Воно допоможе мамі стати впевненіше і відчути себе знову прекрасною, а малюка забезпечить цілим комплексом корисних елементів.

Як запобігти випадання волосся у годуючих мам