Чи можна мити ламінат білизною: правила догляду

Ламінат служить прикрасою будь-якого приміщення. Однак, це дуже примхлива підлогове покриття, яке потребує правильного догляду. При використанні правильних засобів для догляду, а так само виконання деяких рекомендацій, можна істотно продовжити життя ламінату, зберігши його прекрасний зовнішній вигляд.

Чи можна мити ламінат білизною: правила догляду

 

Правила догляду за ламінатом

Зміст статті

 • Правила догляду за ламінатом
 • Чи можна мити білизною
  • Для чого це може бути потрібно
  • Чи можна мити білизною
 • Інші хлорвмісні засоби

Дане підлогове покриття має верхній, глянсовий шар, який при неправильному збиранні стирається і ламінат втрачає свій блиск. Догляд за ламінатом правильно здійснювати в три етапи:

 • Суха. За допомогою віника, мітли або пилососа, обладнаного спеціальної забирається основна пил і бруд;
 • Волога. При використанні спеціальних миючих засобів і швабри здійснюється безпосереднє миття поверхні;
 • Заключний етап. Всю вологу, що утворилася в процесі миття, необхідно прибрати за допомогою фланелі або мікрофібри.

Зараз дуже поширені парові швабри. Їх так само можна використовувати при митті ламінату. Проте, слід вибирати моделі, на яких є функція регулювання температури пари.

Чи можна мити ламінат білизною: правила догляду

Хорошим варіантом для догляду за підлоговим покриттям є миючий пилосос. Правда тут є свої нюанси:

 • Пилосос повинен мати хорошу потужність всмоктування, не менше 450 Вт;
 • У комплекті має бути спеціальна насадка для догляду за підлоговим покриттям;
 • Що б відхід був максимально безпечним і ефективним, при виборі пилососа варто віддавати перевагу відомим маркам;

Так само необхідно правильно вибрати ганчірку, за допомогою якої буде здійснюватися миття підлоги. Вона повинна володіти наступними характеристиками:

 • Добре вбирати вологу. Покриття дуже боїться воду, тому його необхідно витирати насухо;
 • Не залишати ворсу і розлучень на підлозі;

Ідеальним варіантом вважається мікрофібра. Однак, вона має ряд мінусів:

 • Погано відмиває жирні плями;
 • Вимагає спеціального догляду;
 • Її необхідно часто прати.

Для догляду за ламінатом випускається велика кількість спеціальних засобів. Вони мають нейтральний склад і не завдають шкоди підлогового покриття. При цьому чудово справляються з забрудненнями. Випускаються вони у вигляді рідких засобів або гелів. Крім миючих функцій, вони так само створюють захисну плівку на поверхні підлоги.

Категорично забороняється використовувати засоби для догляду, що містять у своєму складі ацетон, розчинники та абразивні частинки. Ці речовини призводять до пошкодження верхнього шару ламінату.

Чи можна мити білизною

Чи можна мити ламінат білизною: правила догляду

Багато господинь задаються таким питанням, адже білизна є дуже поширеним засобом при прибиранні приміщень.

Для чого це може бути потрібно

Білизна має широкий спектр застосування. З допомогою неї виводять плями з одягу, миють підлоги, доглядають за сантехнікою і клітинами для тварин. У складі вона має активний хлор, тому є прекрасним засобом для дезінфекції і відмінно справляється з жирними плямами.

Чи можна мити білизною

Ламінат покриття дуже вимоглива до вибору засобів для догляду. Багато відгуків свідчать про те, що мити підлогу з використанням білизни або хлорки не варто. Вона негативно впливає на верхній шар підлогового покриття, це призводить до того, що втрачається його блиск.

Інші хлорвмісні засоби

Чи можна мити ламінат білизною: правила догляду

Існують спеціальні засоби для дезінфекції, що містять у своєму складі хлор. Однак, його концентрація не настільки велика, як в білизні. Якщо є крайня необхідність продезінфікувати пол, покритий ламінатом, спочатку необхідно розвести невелику кількість речовини у воді і обробити невелику ділянку підлоги, бажано прихований від очей. Це потрібно, що б перевірити реакцію підлоги на розчин речовини. Якщо через якийсь час нічого не сталося, то можна приступати до миття підлоги.

Щоб зберегти привабливий зовнішній вигляд підлогового покриття, бажано використовуватися спеціальні засоби. Вони не тільки відмінно справляються з забрудненнями, але і дезінфікують поверхню.