Пилосос забезпечує швидку і якісну прибирання в приміщенні. Відповідно, питанням «чи можна мити миючим пилососом ламінат або вибрати ручну прибирання?» задається кожен власник такого приладу. Звичайно, можна, але слід знати деякі нюанси і дотримуватися ряду простих правил.

Ми підійдемо до цього питання з двох сторін і розглянемо докладно:

 • Якими видами пилососів можна мити ламінат.
 • Яке покриття витримує вплив миючого пилососа.
 • Якими видами миючих пилососів можна мити ламінат

  Зміст статті

  • Якими видами миючих пилососів можна мити ламінат
  • Який ламінат витримує вплив миючого пилососа
  • Особливості проведення прибирання

  Важливу роль відіграє модель придбаного вами приладу. Виробники на сучасних моделях вказують інформацію про можливості використання конкретного приладу для вологого прибирання підлог, покритих ламінатом.

  Використовувати миючий апарат для очищення ламінату можна, якщо:

 • В інструкції зазначено, що пилосос підходить для миття ламінату.
 • Передбачена можливість розпилення мильного розчину в малих кількостях і бути присутнім його функція зворотного всмоктування. Рекомендована потужність всмоктування при цьому повинна бути в межах не менше 450 Вт.
 • Є спеціальна насадка з м’якого матеріалу, наприклад, може бути використана мікрофібра, добре вбирає вологу.
 • Обов’язково наявність функції сушіння після проведення вологого очищення.
 • Необхідним набором функцій мають моделі пилососів таких відомих виробників: Samsung. Phillips. Cleanfix, Delvir, Lavor.

  Який ламінат витримує вплив миючого пилососа

  Ламінат сьогодні стає все більш популярним варіантом покриття підлоги, завдяки ощадливості, практичності, а також різноманітності відтінків і малюнків. На даний момент існує кілька класів: 31, 32, 33, 34.

  Найбільш міцним є ламінат 33-34 класу, він, як правило, використовується в громадських місцях, таких як тренажерні зали, дитячі сади і школи, магазини. Таке покриття володіє підвищеною міцністю, і має спеціальні захисні властивості, відповідно може витримати часте вологе прибирання.

  Увага! Найслабше і тонке покриття ламінату 31 класу, мити його не можна, від вологи він розбухне і з великою ймовірністю буде зіпсований.

  Давайте розберемося, який все ж ламінат витримає вологе прибирання. Для використання такого обладнання підходить тільки водостійкий або вологостійкий вигляд.

  Тип стійкості до вологи залежить від технології отримання матеріалу. Виробники на сучасних моделях вказують маркування, наступного виду: DPL, DPR, HPL або CPL.

  1 тип — DPL. Для цього типу вологе прибирання протипоказана, і, відповідно, використовувати миючий пилосос заборонено. Прибирання варто робити звичайним приладом або з використанням спеціальної піни. До таких типів відноситься ваш ламінат.

  2 тип — DPR. Допускається вологе очищення з періодичністю раз в 5-7 днів, але тільки ручна і після неї обов’язково необхідно витирати підлогу сухою ганчіркою.

  3 тип — HPL. Покриття можна мити, однак рекомендована вологе прибирання не частіше 1 рази в тиждень.

  4 тип — CPL. Матеріал не боїться вологи, миючий прилад підходить для прибирання.

  Як визначити, чи можна мити ламінат, якщо його постелили давно, а пилосос тільки придбали? Водостійкість в цьому випадку визначається досвідченим шляхом. Для цього зволожуємо маленька ділянка в місці, яке не дуже страшно зіпсувати, наприклад, за диваном або інший меблями, і оцінюємо через деякий час. Якщо покриття не пошкодилося, не роздулося, значить, миючий апарат можна сміливо використовувати.

  Особливості проведення прибирання

  Можна використовувати миючий пилосос для ламінату? Отже, розглянувши всі нюанси, напрошується висновок, що миючі пристрої цілком можна використовувати для ламінату при правильному підборі відповідної техніки і водоустойчивого покриття.

  Разом з тим, якщо ви захочете скористатися миючим пилососом для вологого очищення підлог, покритих ламінатом, рекомендуємо дотримуватися таких правил:

  • Обов’язково переконатися, що модель вашого приладу підходить для прибирання ламінату;
  • Не проводити вологе очищення миючим пилососом частіше 1 рази на тиждень;
  • Обов’язково використовуйте спеціальну насадку з м’яких тканин або ворсу;
  • Після проведення вологого прибирання, обов’язково використовувати функцію сушіння;
  • Ні в якому разі не використовувати для очищення ламінату пар.

  Увага! З метою зростання продажів як виробники ламінату, так і виробники пилососів, можуть обіцяти стійкість ламінату до впливів вологи, що не завжди справджується на практиці.

  Тому, перш ніж зробити вологе прибирання ламінату миючим пилососом, рекомендую провести експеримент на невеликій ділянці покриття, як було описано раніше в статті.