Чи можна мити паркет паровий шваброю: правила догляду за паркетом: що можна і що не можна використовувати.

Чи можна мити паркет паровий шваброю: правила догляду за паркетом: що можна і що не можна використовувати.Якісний паркет є прикрасою будь-якого будинку або квартири. Однак, на відміну від того ж лінолеуму, він є досить вимогливим до правильного догляду.

Чи можна мити паркет паровий шваброю

Зміст статті

 • Чи можна мити паркет паровий шваброю
 • Правила догляду за паркетом: що можна використовувати

Прогрес не стоїть на місці і на заміну звичайним відрах і «лентяйкам», прийшов паровий варіант швабри. Такі пристрої дуже зручні у використанні, відмінно справляються навіть з сильними забрудненнями і жирними плямами. Якщо в будинку є маленькі діти і тварини, паровий варіант практично незамінний. Завдяки тому, що пристрій миє підлогу з допомогою пари високої температури, крім очищення і дезінфекція проводиться підлогового покриття. Це дозволяє відмовитися від використання різних хімічних речовин.

Видів паркету існує кілька. Тільки водостійкий варіант допустимо мити за допомогою парової швабри.

Чи можна мити паркет паровий шваброю: правила догляду за паркетом: що можна і що не можна використовувати.

ВАЖЛИВО! Допускається догляд за допомогою пари, що якщо паркет покладений на клей, всі стики оброблені герметиком, а поверхня не натерто воском.

Принцип роботи самої швабри полягає в наступному:

 • Пристрій оснащений резервуаром, куди наливається вода і миючі засоби.
 • З допомогою механізму рідини нагріваються до певної температури.
 • Утворився в результаті нагрівання пар, виходить через наявні в насадці швабри спеціальні отвори.
 • ДОВІДКА! Існують моделі парових пристроїв, оснащених функцією регулювання температури пари. Такі швабри будуть ідеальним варіантом для догляду за паркетом або ламінатом.

  Правила догляду за паркетом: що можна використовувати

  Паркет вимагає ретельного догляду. Його необхідно захищати від можливих механічних пошкоджень.

  ВУВАГУ! Якщо на паркетному покритті виникли досить серйозні механічні пошкодження, то єдино правильним способом буде повна заміна пошкоджених ділянок на нові.

  Щоб уникнути появи такого роду зносу, слід на ніжки меблів надіти спеціальні пристосування або коліщатка, які виготовлені з м’якої гуми. Також чудово підійде повсть. При наявності домашніх тварин слід вчасно підстригати їм нігті.

  Чи можна мити паркет паровий шваброю: правила догляду за паркетом: що можна і що не можна використовувати.

  УВАГА! Килимове покриття, покладена поверх паркетного покриття або ламінату, не рятує від виникнення ушкоджень. Між килимом і підлогою скупчуються найдрібніші частинки пилу і сміття, які починають працювати, як наждачний папір.

  Також паркет необхідно правильно мити. Виконується це наступним чином:

  • швабра не повинна мати ніяких металевих і випирають частин;
  • якщо прибирання проводиться за допомогою пилососа, робити це необхідно, використовуючи спеціальні насадки з висувним ворсом;
  • забороняється миття надмірно вологою ганчіркою — зайва волога може призвести до здуття паркетного покриття та його подальшої деформації;
  • в якості миючих засобів необхідно використовувати спеціальні — суворо заборонені до використання будь які засоби, що мають у складі абразивні частинки, а також рідина для миття посуду;
  • при використанні парової швабри, необхідно переконатися, що паркет водостійкий, а швабра має режим регулювання температури пари.

  При грамотному догляді паркетне покриття буде радувати довгі роки.