Дітки стають більше буквально з кожним днем, так само швидко ростуть і їх ніжки. З цієї причини багато чобітки та черевики стають маленькими ще до того, як встигнуть зноситися. Батькам буває шкода викидати дитяче взуття в хорошому стані, тому вони віддають її молодшим друзям або знайомим малюкам. Подібне добрий намір не завжди має позитивні наслідки.

Чому не рекомендується доношувати чуже взуття?

Кожна річ є не тільки частиною гардеробу, одягаємо людиною на своє тіло, але і своєрідним джерелом енергії. Тобто, користуючись взуттям іншої людини, можна не тільки перейняти від нього щось хороше, але і потрапити під негативний вплив. Отже, не можна носити черевички, власник яких не знайомий. Можливо, вони належали непокірних і задиристому дитині, або плаксивому дитині. Тоді навіть самий спокійний і врівноважений малюк разом з взуттям успадкує і їхні негативні якості.

Може трапитися і так, що раніше сандалики належали яка часто хворіє або померлому малюкові. Така енергетика, якою заряджена взуття, точно не піде на благо здоровій дитині.

Крім того, стопи дітей володіють унікальною конструкцією, яка дозволяє їм прямо ходити і рівномірно розподіляти навантаження. Тому хірурги і ортопеди рекомендують купувати крихтах ортопедичні черевики, сприяють анатомічно правильному формуванню ніжки. Ношений ж взуття викликає розвиток плоскостопості та деяких інших хвороб опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи та суглобів.

Батьки повинні знати, що до школи досить проблематично визначити наявність плоскостопості, так як стопи знаходяться в процесі розвитку. Чадо, яке народилося зі здоровими ногами, може набути проблеми з опорно-руховою системою. Головна причина таких порушень — неправильно придбана взуття або сандалики, які вже носились іншим малюком.

Чим небезпечні чужі черевички? Стара взуття деформується у відповідності з особливостями ноги власника. Отже, якщо її одягає новий власник, то його стопа набуває дефекти минулого господаря.

Користуватися взуттям іншої дитини можна тільки в тому випадку, коли вона ще майже нова, тобто, не встигла підлаштуватися під його ніжку, а також виготовлена з натуральних і якісних матеріалів, які дають можливість для нормального розвитку.