Чи можна під час Великого посту є мед і цукор?

У дні Великого посту, в 2018 році він триває з 19 лютого по 7 квітня, віруючі виключають з раціону продукти тваринного походження. А чи можна їсти солодощі, які не включають молока, вершків, вершкового масла і яєць?

Зокрема, чи можна вживати мед під час Великого посту? У перший і останній тижні посту рекомендується обмежити вживання солодощів, а краще зовсім виключити їх з раціону.

Чи можна вживати цукор у Великий піст?

З другої по шосту тиждень включно (26 лютого — 1 квітня 2018 року) це дозволяється, адже цукор не відноситься до продуктів тваринного походження, які заборонені в дні посту.

Однак нагадаємо, що цукор не відноситься до числа найбільш необхідних для організму людини продуктів. Аж до середини XX століття більшість росіян їли цукор лише на свята.

У Росії її стали виробляти лише в XIX столітті, а до цього привозили з-за кордону, причому коштував цей продукт дуже дорого. А зараз ми не можемо уявити свій раціон без цукру, і даремно.

Адже він викликає розвиток багатьох захворювань, і зменшення його кількості тільки піде вам на користь. У давнину замість цукру на Русі їли мед і солодкі фрукти – свіжі і сушені, які можна включати в меню в пост.

Так можна у Великий піст є мед або цукор? На відміну від цукру, в якому мало вітамінів, мінералів і немає харчових волокон, мед, став нечастим гостем на нашому столі, містить чимало корисних речовин.

Можна мед під час Великого посту 2018 року?

Про його чудових властивостях було відомо давно. «Мед зміцнює душу, додає бадьорості, допомагає травленню, збуджує апетит, зберігає молодість, відновлює пам’ять і загострює розум», – стверджував Авіценна.

Цей солодкий продукт, який можна додавати в різні напої і страви, допоможе вам зміцнити організм і урізноманітнити раціон в цей період.

На питання, чи можна під час Великого посту є цукор, можна відповісти і так: важливо розуміти, що піст – це відмова не тільки від продуктів тваринного походження, але і від задоволень, які ми отримуємо від вживання улюблених ласощів.

І тим, хто роздумує, чи можна вживати мед і цукор у Великий піст, священнослужителі дають пораду: якщо ви вирішили постити строго, то будь-які «смакоту», навіть пісні, краще обмежити або повністю виключити з меню.