Чи можна вагітним ходити в басейн, користь і шкода

Сучасні майбутні мами все частіше вибирають більш енергійний спосіб життя під час вагітності, ніж раніше. Пов’язано це, по-перше, з бажанням підтримувати своє тіло і розум в тонусі, а також, з самих перших етапів, наповнювати малюка здоров’ям і енергією.

Деякі мами вважають, що фізичне навантаження на організм, наділений такою важливою місією — це зайве. Що ж, давайте спробуємо розібратися у всіх цих pro et contra. Але де б ви чого не начиталися, коли ви озброєні до зубів” найрізноманітнішою інформацією і вже на грані безкрайніх можливостей для написання самою інформативною у світі книги, послухайте себе. Найважливіше — всередині вас, самі правильні відповіді на питання — всередині вас. Бути ерудованим в актуальній для вас області — це, безумовно, важливо, але, пам’ятайте, що кожна людина — це окремий всесвіт. Ніхто не знає краще за вас про ваші бажання.

Фізичні навантаження під час вагітності

Чи можна вагітним ходити в басейн, користь і шкода

Наявність щоденних фізичних навантажень — це завжди один з основних пунктів здорової особистості. А коли жінка перебуває в стані очікування малюка, цей пункт стає ще більш вагомим з тієї простої причини, що ми маємо абсолютно новий рівень зобов’язань і відповідальності — за нового жителя планети Земля, якому належить скоро з’явитися на світло.

Поки він знаходиться в своїй природній барокамері, він харчується повітрям, який вдихає мама, корисними речовинами, які дає йому мама, і живе способом життя, який веде мама. Якщо ви хочете бачити вашого малюка здоровим і бадьорим, прищеплюйте йому прагнення до активного життя ще з внутрішньоутробного періоду.

Ви можете відвідувати спеціальні центри, школи розвитку та семінари для майбутніх мам, займатися аеробікою, плаванням, домашньої гімнастикою. Також корисний фітнес і регулярні піші прогулянки. Фізичні навантаження допоможуть вам не тільки проявити першу турботу про вашого малюка, але й відчути себе в новій іпостасі, проявитися у новій життєвій сфері, відчути свою жіночність, відчути незнайомі до цих пір інстинкти і, при цьому, зберегти прекрасну фігуру і самопочуття.

Відвідування басейну Вагому користь для розвивається малюка і його мами принесе басейн для вагітних. Цей тип фізичних навантажень вміщує в себе багато позитивних якостей, які, по суті, є результатом поєднання приємних процедур з користю для вас і майбутньої дитини.

Вам, як майбутній мамі, в басейні доступно:

 • плавання;
 • пірнання;
 • заняття аквааеробікою;

Для жінки, яка готується стати мамою, дуже важлива наявність таких процедур. По перше — вода. У воді всі тіла, за відчуттями, легше. Це відбувається тому, що вода “бере на себе якусь частину ваги, і природним чином “підтримує”, наче поплавок. Таким чином, ви можете відчути неймовірну легкість, таку легкість, яку ви ніколи не зможете відчути “на ногах” або навіть перебуваючи в горизонтальному положенні лежачи на дивані.

Звикнути до таких відчуттів важливо, так як в процесі пологів вам необхідно буде регулювати стану напруги і розслаблення. При заняттях в басейнах ви можете попрацювати над цим, отже, в потрібний момент вже будете “на ти” зі своїми м’язами.

Аквааеробіка

Чи можна вагітним ходити в басейн, користь і шкода

Найголовніша перевага заняття цим видом спорту “в положенні”, — збереження стрункої фігури. Це активні і, разом з тим, невеликі навантаження, які, завдяки почастішання вдихів-видихів, наповнюють організм киснем і допомагають клітинам “транспортувати” його швидше. А це означає, що і ваше тіло, і ваша дитина в ці моменти додає собі здоров’я і енергії. По суті, це є “фітнес в воді”. Комплекс вправ, створений спеціально для майбутніх мам, дарує малюкам та їхнім мамам краще, що можна взяти від водних процедур і фітнес-занять в комплексі.

Найголовніше, коли у ваших планах фітнес або аквааеробіка:

 • “включатися” в ритм необхідно поступово, даючи собі і маляті час звикнути;
 • фітнес під музику створить вам особливо гарний настрій від тренувань; Неймовірно корисно для вас і малюка слухання саме класичної музики, так як вона знайомить малюка з гармонією світу вже на перших етапах.(На цю тему проведено безліч експериментів, в результаті яких у дітей, які з дитинства знайомі з класичними музичними творами, набагато міцніше нервова система);

Побоювання

Чи можна вагітним ходити в басейн, користь і шкода

Є й деякі особливості, про які вам необхідно подбати, відвідуючи басейн. На першому місці стоїть метод очищення і знезараження. Хлорування води — цей метод зовсім не корисний для мами, яка чекає малюка. Запах хлору є дратівливим, як для рецепторів, так і для нервової системи (яка, до речі, дуже вразлива в цей період часу). Більш того, хлор може викликати алергічні реакції, так що зайвий раз ризикувати не варто.

Сьогодні вже у всю актуальні такі методи очищення як озонування або ультрафіолетова обробка. Це найбільш щадні варіанти. У випадку використання цих методів обробки, ви можете бути спокійні. Звичайно ж, прийміть до уваги, що заняття аеробікою, басейн для вагітних, фітнес та інші популярні методи фізичних навантажень для жінок, які чекають малюка, повинні бути грамотно дозованого.

Найкраще, щоб у вас був особистий інструктор, якщо ви відвідуєте басейни для вагітних, спортивні зали для занять аеробікою, займаєтеся домашньої гімнастикою або ходите на фітнес. Будьте в міру обережні, знайдіть золоту середину, щоб отримувати максимум користі.

Протипоказання

Чи можна вагітним ходити в басейн, користь і шкода

Заняття фізичними навантаженнями, басейни для вагітних, всякого роду гімнастики, фітнес і спорт збагачують клітини киснем в рази активніше, сприяють поліпшенню обміну речовин, активації застояних запасів життєвої енергії, дарують бадьорість і відчуття повноти сил. Але будьте уважні, так як є випадки, при яких активні фізичні навантаження якщо не виключені, те повинні бути строго дозованого або полегшені. Це випадки, при яких є:

 • загроза викидня;
 • маткові кровотечі;
 • висока ступінь токсикозу;
 • переймоподібні болі при заняттях або після них;
 • еклампсія;
 • хвороби крові;
 • інфекційні захворювання;
 • гострий період якого-небудь захворювання;
 • туберкульоз;
 • хронічний апендицит.

Крім цього, при походах в басейни для вагітних, необхідно бути обережною, ступаючи на вологу поверхню з кахельною покриттям. Не забувайте, що центр ваги у жінки, яка готується стати матір’ю, дещо зміщений, тому необхідно бути дуже уважним: обов’язково користуйтеся гумовими тапочками, які попереджають якесь ковзання.

А також, не забуваєте, що басейни для вагітних — це, все ж, громадське місце. Відвідуючи їх, пам’ятайте про загрозу грибка, насухо витирайтеся, намагайтеся не ходити босоніж і утримайтеся від користування чужими предметами гігієни.

Басейни для вагітних, заняття фітнесом, аеробікою та іншими щадними, але оживляючими організм навантаженнями, однозначно корисні для жінок, які скоро збираються таким кардинальним чином змінити статус. Ви — майбутня мама, поставтеся до цього з усією турботою і трепетом, і в майбутньому побачите плоди своєї праці!