Франшиза – це грошова сума, яка виплачується при страховому випадку страхувальникові. При цьому вона може бути показана в будь-якому вираженні, який зручний для обох сторін страхового договору. У будь-якому разі все це оформляється та відображається в договорі за згодою обох сторін. При цьому не всі знають погоджуватися на такий договір чи ні, Як чинити в такій ситуації і що дає це доповнення у вигляді – франшизи.

Основний плюс в такому доповненні, це те, що у страхувальника з’являється можливість отримати знижку на поліс ОКАСКА. При цьому в практиці страхових компаній можна знайти два варіанти франшизи, це:

 • Умовна – вона найчастіше не віднімається. У такій страховці будь-які виплати, які можуть перевищити розмір франшизи, виплачує страховик у повному розмірі. Але при цьому якщо порушення цілісності автомобіля незначні, менше зазначеної суми франшизи, то тут виплати не розуміються. Тут не т ні чого складного, але, на думку страхових компаній, це їм не вигідно, тому що поліс рідко зустрічається з такою франшизою.
 • Безумовна її віднімають. Тут все зрозуміло в будь-якому випадку її вирахують з будь-якої суми. Не важливо, який страховий випадок наступає цю суму, встановлену в договорі, обов’язково вираховують, це вигідно всім страховим компаніям.
 • Тут кожен страховик сам вирішує, що для нього більш вигідно і частіше ті, хто недобросовісно до цього підходить не вибирають другий варіант. Знаючи такі дані кожен самостійно вирішувати вибирати йому страховку з тієї чи іншої франшизою. Потрібно знати один нюанс, так як умовна франшиза це не вигідне умова для будь-якої страхової компанії, то одпі надходять так, що просто використовують це поняття без поділу і мають на увазі під цим безумовну.

  Який франшизі віддати перевагу?

  І тут складно точно дати поняття про переваги та недоліки такого доповнення для страховки. Тут найчастіше головне значення мають декілька показників – це досвід водіння, безпосередній випадок і деякі інші складові моменти. І в підсумку, це може стати плюсом або мінусом для кожного автовласника. Але плюси є їх кілька:

  • Економія коштів на оформленні поліса. Бо якщо в нього включається таке доповнення, то вартість страховки зменшується. І часто пропонуються такі умови, якщо франшиза збільшується, то і ціна на КАСКО знижується. Але при цьому є і мінус, якщо страховий випадок невеликий, то за допомогою, звертатися не доведеться. Так що тут кілька проблем, які виражаються в плюсах і мінусах.
  • Може бути зекономлено час, так як при невеликих випадках не потрібно звертатися у відповідні органи. Але перш ніж оформляти страховий поліс з франшизою з’ясуйте всі нюанси, щоб не вийшло неправильної захисту автомобіля.