Зовнішні стіни будинку потребують облицюванні для закінченого виду побудованого будинку. Облицювати будинок можна різними матеріалами, але найбільш придатними до такої мети є облицювальна цегла та штукатурка.

Переваги і недоліки облицювальної цегли.

Лицьова цегла буває декількох видів і використовується згідно з призначенням:

1. Силікатна цегла. До складу такої цегли входять вапно і суміш з піску. Зовнішній вигляд такого матеріалу при облицюванні фасаду бажає кращого. Фізичні властивості, такі як морозостійкість і міцність також не високі. Але така цегла має мінімальну ціну, що дозволяє облагородити фасад малими засобами.

2. Керамічна цегла. Склад виконаний з глинных сумішей, що дає можливість отримати більш красиву рівну поверхню за рахунок гладкості цегли.

3. Клінкерна цегла. Головним матеріалом виготовлення є глина, але при виробництві використовується випал під високими температурами. Завдяки цьому такий матеріал має підвищену вологостійкість.

Будь-який вид облицювання цеглою вимагає попередню установку додаткового фундаменту, що може збільшити всю споруду та габаритах. Крім того облицювання цеглою не дешеве задоволення порівняно з іншими матеріалами.

Переваги і недоліки лицювальної штукатурки.

Будівельний ринок пропонує велику різноманітність штукатурних матеріалів. Вони мають різну фактуру, склад і великий вибір по колірній гамі. Виштукатурюють будинки мають презентабельний вигляд і відносно гладку поверхню. При правильному нанесенні фасадних штукатурок таке покриття може служити досить довго, але тут варто враховувати фактор погодних умов. В холодному і вологому кліматі або при різких перепадах температури штукатурні матеріали руйнуються і потребують ремонту.

До переваг такого матеріалу облицювання можна віднести такі фактори:

• Ціна. Найдорожча штукатурка все одно обійдеться дешевше цегли.

• Фарбування. Легко змінити загальний вигляд будинку за допомогою фарбування штукатурки в будь-який інший колір за бажанням господаря.

• Розмір. Не потребує попередньої побудови вимощення або розширення фундаменту.

Недоліки облицювальних штукатурок можна виразити в таких факторах:

• Руйнування. З плином часу або під впливом погодних умов така облицювання може дати значні тріщини.

• Чистота. Брудовідштовхуючі властивості в штукатурки практично відсутні.