Чим наповнюють мішки крісла: підручні матеріали і заводські наповнювачі

Хто став першим винахідником бинбэга історія замовчує. Але те, що ця людина гідна поваги незаперечно. Адже безкаркасні меблі, якою і є крісло-мішок, набагато практичніше і зручніше звичних диванів, пуфиків і крісел на жорсткій основі.

Наповнювачі для крісел-мішків

Зміст статті

  • Наповнювачі для крісел-мішків
    • Матеріали для крісел
    • Наповнювачі

Для деяких бінбег — корисне і затишне сховище для старої (і не тільки) одягу. Хтось наповнює їх натуральними матеріалами. А виробники меблів пропонують легкі і довговічні клесла-мішки, заповнені пінополістиролом. Але чим би не заповнювався внутрішній об’єм, є у всього розмаїття крісел-мішків одна загальна риса — чохол. Навіть два.

Чим наповнюють мішки крісла: підручні матеріали і заводські наповнювачі

Матеріали для крісел

Перший відіграє роль каркасу: утримує вміст і, якщо це передбачено при його пошитті, форму крісла. Виконується він з м’якої, однотонною, ковзної тканини, яка не заважає переміщенню наповнювача в мішку.

Часто використовуються комбіновані матеріали, наприклад, тканина з поліестеру і бавовни. Завдяки такому поєднанню внутрішній чохол довговічний і не заважає наповнювачу «дихати».

Другий чохол зовнішній, декоративний. Для його виготовлення використовують ту ж оббивну тканину, що і для звичної каркасних меблів. Колір і фактура тканини підбираються «під інтер’єр», оскільки вимога до неї тільки одне — зносостійкість.

Якщо планується користуватися кріслом на вулиці, то бажаний зовнішній чохол з водовідштовхувальних матеріалів.

Наповнювачі

Оптимальним наповнювачем вважається пінополістирол. Його горошини добре зберігають форму, стійкі до вологи і негорючі. Конкурувати з цим матеріалом може тільки поліпропілен. Він довговічніше, не має запаху, але горить.

Чим наповнюють мішки крісла: підручні матеріали і заводські наповнювачі

Для додаткового комфорту пінопластові кульки можуть комбінуватися з пом’якшуючими наповнювачами, такими як крихта поролону або холлофайбер. Якщо є можливість вибору, краще зупинитися на другому варіанті — цей матеріал хоч і дорожче, але безпечніше і довговічніше.

Завершує рейтинг синтетичних наповнювачів пінополіуретан. Розробка НАСА добре прижилася в меблевій промисловості за рахунок гипоаллергенності, безпеки і довговічності. Але неправильна форма шматків піни не всім припадає до смаку, тому добре підходить лише для мішків, виконаних з добре тримають форму матеріалів (шкіра, кожзам).

Чим наповнюють мішки крісла: підручні матеріали і заводські наповнювачі

Якщо ж є бажання відмовитися від синтетики, то можна скористатися натуральними наповнювачами:

  • перо і пух;
  • тирса і стружка;
  • гречане лушпиння;
  • сушені зерна (боби, кукурудза, рис);
  • пісок і галька.

Але дари природи володіють рядом недоліків. Перший — вага, що обмежує мобільність крісла. Другий — гігроскопічність, яка стає причиною появи цвілі, грибків і «прілого» аромату. А ще — гризуни. Вони не страшні піску з камінням, але обожнюють велика кількість їжі або затишні будиночки в тирсі, тому на вулиці бінбег з натуральних матеріалів використовувати точно не вийде.