Чим відмити грунтовку з лінолеуму: чому складно відмити грунтовку з лінолеуму, механічні способи, хімічні і народні засоби.

Чим відмити грунтовку з лінолеуму: чому складно відмити грунтовку з лінолеуму, механічні способи, хімічні і народні засоби.Після проведення ремонтних робіт нерідко доводиться замислюватися про очищення підлогового покриття. Буває на лінолеумі з’являються плями і залишки ґрунтовки. Даний будівельний матеріал складно усунути з поверхні, що може значно зіпсувати зовнішній вигляд покриття. Для надійного результату слід скористатися кількома перевіреними методами.

Чому складно відмити грунтовку з лінолеуму

Зміст статті

 • Чому складно відмити грунтовку з лінолеуму
 • Як і чим відмити грунтовку з лінолеуму
  • Механічні способи
  • Хімічні засоби
  • Народні методи

Здійснити ремонт і при цьому зовсім не залишити забруднень вельми проблематично. Пил, стружка, залишки будівельних матеріалів створюють додаткові труднощі при очищенні робочого простору. Ґрунтовка відрізняється широким спектром позитивних якостей, завдяки чому отримала широке застосування.

Чим відмити грунтовку з лінолеуму: чому складно відмити грунтовку з лінолеуму, механічні способи, хімічні і народні засоби.

Мінусом даного будівельного матеріалу є те, що позбутися від його залишків при забрудненні простору дуже складно. Це пов’язано з особливостями речовини. При висиханні волога випаровується, що призводить до полімеризації суспензії. Через зникнення рідини структура ґрунтовки змінюється, вона застигає і стає практично нерозчинної під впливом звичайної води.

Оптимальним варіантом є усунення залишків будівельного речовини відразу після потрапляння на лінолеум. Для цього знадобиться тепла вода і м’яка губка. Проте, невеликі ділянки можна пропустити або не помітити. Ґрунтовка відрізняється швидким висиханням: матеріал застигає протягом півгодини. Для того щоб відтерти забруднення з підлогового покриття, підійдуть кілька варіантів.

Чим відмити грунтовку з лінолеуму: чому складно відмити грунтовку з лінолеуму, механічні способи, хімічні і народні засоби.

УВАГА! Щоб уникнути можливого забруднення підлогового покриття, рекомендується застелити лінолеум плівкою. Для захисту стиків і кутів нагоді малярний скотч.

Як і чим відмити грунтовку з лінолеуму

Існує кілька простих, ефективних і безпечних способів очищення підлогового покриття від забруднень.

Механічні способи

При очищенні за допомогою механічного впливу слід дотримуватися обережності, бути акуратним в рухах. Неправильні дії можуть стати причиною травмування або пошкодження покриття.

Варіанти:

 • Для роботи буде потрібно розчинник і шпатель. Висохлий шар заливається розчинником, залишається на деякий час. Размякшее забруднення акуратно знімається шпателем. Слід дотримуватися певний кут (не більше 40 градусів) і обережність дій. Це допоможе уникнути пошкодження лінолеуму.
 • Для усунення також підійде абразивна губка (з дрібним зерном). На забрудненні розміщується м’яка ганчірка, змочена в теплій воді, залишають на кілька годин. Мокре пляма усувається губкою. Для збору залишків можна скористатися вологою губкою.
 • Чим відмити грунтовку з лінолеуму: чому складно відмити грунтовку з лінолеуму, механічні способи, хімічні і народні засоби.

  УВАГА! Всі роботи слід проводити в гумових рукавичках, щоб забезпечити додатковий захист шкіри рук.

  Хімічні засоби

  Для чищення також підійде хімічний засіб. До його вибору та процесу миття необхідно підходити з обережністю: при неправильному підборі структура лінолеуму може бути зруйнована, покриття виявиться зіпсованим. При покупці слід звернути увагу на склад. Для чищення підійде засіб без вмісту соди або лугу.

  Розчинники «Уайт-спірит» і «646» є оптимальним варіантом. Для того щоб позбутися від залишків засохлою суспензії слід нанести засіб на ватний диск, протерти поверхню. Повторювати процедуру до повного очищення.

  Чим відмити грунтовку з лінолеуму: чому складно відмити грунтовку з лінолеуму, механічні способи, хімічні і народні засоби.

  Робота з хімічними засобами повинна проводитися в добре провітрюваному приміщенні. Для додаткового захисту знадобляться респіратор і гумові рукавички.

  ВАЖЛИВО! Перед початком очищення рекомендується протестувати засіб на невеликій ділянці лінолеуму.

  Народні методи

  Даний перелік варіантів є найбільш практичним і безпечним для здоров’я. Речовини, використовувані при роботі, знайдуться в кожному будинку, що значно полегшує процес.

  Для очищення невеликої ділянки підійде рідина для зняття лаку, яка є в будь-якій жіночій косметичці. Склад наноситься на м’яку тканину, пляма ретельно протирається до повного розчинення. По закінченні підлогу слід протерти вологою губкою, змоченою в мильному розчині.

  Чим відмити грунтовку з лінолеуму: чому складно відмити грунтовку з лінолеуму, механічні способи, хімічні і народні засоби.

  До більш складного методу належить очищення розчином, що складається з води і ацетону. Інгредієнти беруться з розрахунку 1:3. Для роботи використовується матерія з жорсткою щільною текстурою. Після очищення покриття обов’язково потрібно помити чистою водою.

  Велика кількість пилу і залишки будівельних матеріалів на поверхні підлоги і стін, знайомі кожному, хто проводив ремонт. Багато компоненти відрізняються високою щільністю, що призводить до труднощів у їх видаленні. До таких належить і грунтовка. Взявши на озброєння декілька простих методів, очистити лінолеум від такої речовини можна в короткі строки.