Чим відмити монтажну піну з ламінату: підручні засоби та побутова хімія

Чим відмити монтажну піну з ламінату: підручні засоби та побутова хіміяМонтажна піна, яка потрапила на ламінат — проблема, з якою можна зіткнутися досить часто, варто лише затіяти ремонт або виконувати якісь будівельні маніпуляції в будинку. Як можна впоратися з такою неприємністю«?

Монтажні забруднення на ламінаті

Зміст статті

  • Монтажні забруднення на ламінаті
  • Чим відмити піну без шкоди для покриття?
  • Як не зіпсувати ламінат?

Монтажна піна, за своєю структурою — хімічна сполука, яка виштовхується з балона за допомогою стиснутого повітря і твердне, розширюється, при контакті з рідиною. Достатньо вологи, яка присутня завжди в навколишньому нас повітрі і хімічні процеси почнуть свою дію.

Щоб уникнути випадкового потрапляння її на підлогу (випадкового «виривання» надмірно великої кількості ємності балона на підлогу), можна перестрахуватися: необхідно взяти балон і просто трохи випустити вміст в целофановий пакет, а після — утилізувати його. Такі дії дозволять зрозуміти внутрішні тиск в балоні і дозволять краще контролювати потоки утворення піни. Також, це зможе позбавити Вас від різкого «виривання» ємності з балона — піноутворення буде рівномірним і контрольованим.

ВАЖЛИВО! Не варто залишати монтажну піну на ламінаті, навіть після закінчення ремонту або навіть якщо вона нікому, на перший погляд, не заважає.

Домашні вихованці і діти можуть з’їсти її або забути нею доступ до надходження кисню в організм, — варто прибирати дітей і тварин, під час монтажних та ремонтних робіт! Не лишнім буде нагадування, що це — легко займистий будівельний матеріал — пам’ятайте про це.

Чим відмити піну без шкоди для покриття?

Чим відмити монтажну піну з ламінату: підручні засоби та побутова хіміяЯкщо вона, після профілактичної предостереги, потрапила на підлогове покриття, — на допомогу прийде побутова хімія.

В кожному будівельному магазині Ви зможете придбати спеціальні (комерційні) побутові засоби, які можуть швидко прибрати повністю «забруднення» з ламінату та аналогічних покриттів.

Варто врахувати, що побутова хімія може завдати шкоди ламінату. Перед покупкою обов’язково уточніть у продавця — консультанта про «агресивність» даного хімічного розчинника для ламінату, рівень його безпеки для навколишнього середовища і здоров’я.

ДОВІДКА! Хороша побутова хімія дозволить очистити піну в будь-якому її стані: при повному застиганні і при рідкому, не застиглому, клейкому вигляді.

Підручні засоби також можуть стати в нагоді. Насамперед варто убезпечити «аварійне» місце, і нікого до нього не підпускати.

Поливати пінобетон водою — не найкраща ідея. Вода лише посприяє хімічним процесам розширення і посприяє утворення вуглекислого газу (розширювача).

«Сиру» піну можна зішкребти з допомогою шпателя або чайною (їдальні) ложкою, на яку зверху надягають поліетиленовий пакет. Залишки можна видалити вже способом для застиглого реагенту.

Затверделую — можна спробувати зрізати канцелярським ножем або лезом (слідкуйте, щоб воно пошкодило покриття ламінату, використовуйте правила безпеки при роботі з гострими предметами), а місце зрізу — обробіть простим рослинним маслом і тріть до повного зникнення залишків. Терти можна «м’яким» шпателем або жорсткої частини кухонної губки для миття посуду.

Залишився «жир» від рослинного масла можна відмити з допомогою простої мильної води.

Як не зіпсувати ламінат?

Чим відмити монтажну піну з ламінату: підручні засоби та побутова хіміяЩоб не зіпсувати ламінат, достатньо просто дотримуватися елементарних порад і правил безпеки, які були вже згаданих раніше.
Нагадаємо ще раз:

  • Акуратніше використовуйте ніж;
  • З особливою ретельністю вибирайте побутову хімію для очищення ламінату.

Знаючи ці нехитрі правила, Ви зможете зберегти приємний зовнішній вигляд Вашого ламінату і не боятися його забруднити монтажною піною!