Бойлер – це прилад з ємністю всередині, в якій постійно знаходиться і підтримується вода встановленої температури. Немає присутні терморегулятор і магнієвий анод. Для нагрівання використовують тепловий електричний нагрівач (ТЕН).

Терморегулятор необхідний для контролю заданої користувачем температури. Він включає і відключає ТЕН, доводячи рівень температури до потрібного значення. Як тільки відкривається кран, гаряча вода йде з верхньої частини пристрою, за рахунок того, що холодна, що надходить знизу, її виштовхує.

Для зменшення теплових втрат між корпусом приладу і ємністю знаходиться теплоізолюючий матеріал, який діє за принципом термоса.

Магнієвий анод виконує антикорозійну функцію, захищаючи внутрішню поверхню бака.

Відмінності бойлера від водонагрівача

Зміст статті

  • Відмінності бойлера від водонагрівача
  • Різновиди бойлерів та їх особливості

Проточні водонагрівачі принципово відрізняються тим, що вода в них не накопичується, а нагрівається, проходячи через нагрівальний елемент (ТЕН, нагрівальну спіраль або газовий пальник). Таким чином можна нагріти необмежену кількість води, адже в цьому випадку не використовується ємність. Водонагрівач включається автоматично при відкритті крана.

Одним з достоїнств проточного водонагрівача є невеликий розмір і вага. Його можна без праці розмістити, наприклад, над мийкою, в той час як для установки бойлера потрібно куди більше простору, та й вага наповненого пристрою пристойний, значить, потрібно буде більш ретельно підійти до питання його установки.

Ще одна перевага водонагрівача – це більш економна витрата електроенергії. У випадку з проточним водонагрівачем електроенергія витрачається лише на нагрів води під час її використання, тобто тільки тоді, коли відкритий кран. Бойлер ж споживає електрику не тільки на нагрів, але і на підтримання потрібної температури.

Зате після відкривання крана витікає вода потрібної температури нам. У випадку з проточним водонагрівачем, при відкритті крана з гарячою водою, спочатку зіллється те, що знаходиться в системі, тобто холодна вода. За рахунок цього, збільшується її витрата.

УВАГА! Деякі водонагрівачі проточного типу потребують встановлення спеціальних змішувачів, в той час, як при використанні бойлерів підходять звичайні, вже наявні в приміщенні.

Різновиди бойлерів та їх особливості

Розрізняють пристрої прямого або непрямого нагріву.

Бойлери прямого нагріву являють собою прилади з баком для води, нагрівальний елемент розташовується або безпосередньо в самому баку, або під ним. У них використовують Тени або газові пальники. Прилади такого типу широко застосовуються в багатоквартирних будинках в період відключення гарячого водопостачання в літній час.

Електричні, в свою чергу, бувають з використанням сухого Тена (сам нагрівальний елемент не контактує з водою, він знаходиться в спеціальній колбі) або мокрого (занурений ТЕН ). Пристрої з сухим Теном коштують дорожче, зате і працюють в 3-4 рази довше.

Бойлери непрямого нагріву нагріває воду за рахунок застосування теплообмінника. Вода подається з опалювального котла по трубопроводу. У ролі теплообмінника найчастіше використовується змійовик, чим більше в ньому витків, тим швидше відбувається нагрівання. Пристрої такого типу знайшли застосування в приватних будинках і приміщеннях, що не мають центрального опалення.