Чим відрізняється комерційний лінолеум від напівкомерційного: склад, призначення

Чим відрізняється комерційний лінолеум від напівкомерційного: склад, призначенняЛінолеум на сьогоднішній день є одним з найпоширеніших підлогових покриттів. Він застосовується при обробці будинку, офісу або навіть промислового приміщення.

Матеріал користується найбільшою популярністю у споживачів, завдяки цілому ряду позитивних характеристик. До них відноситься різноманітність колірних рішень, простота укладання, широкий ціновий діапазон, а також довговічність, зносостійкість і простота догляду.

Магазини оздоблювальних матеріалів пропонують безліч видів цього покриття. Щоб вибрати оптимальний, потрібно лише чітко визначитися, в якому приміщенні він буде використовуватися, які навантаження відчувати.

Сьогодні поговоримо про два види лінолеуму: комерційний і напівкомерційний. Розберемося, чим вони відрізняються один від одного.

Напівкомерційний лінолеум Чим відрізняється комерційний лінолеум від напівкомерційного: склад, призначення

Зміст статті

  • Напівкомерційний лінолеум
  • Комерційний лінолеум
  • Відмінності і комерційного лінолеуму напівкомерційного

Це матеріал з пінною або голкопробивний основою і багатошаровою структурою. Вона посилена скловолокном для додання більшої міцності і зносостійкості.

  • Верхній захисний шар має товщину від 0,3 до 0,6 мм.
  • Вага квадратного метра становить від 2 до 2,5 кг.
  • Середній термін використання — 15 років.

Покриття використовують в місцях з помірною прохідністю, таких як офіси, невеликі магазинчики, навчальні кабінети або коридори у житлових приміщеннях.

За своїми властивостями та ціною цей вид відрізняється від комерційного (промислового), але виграє в порівнянні з побутовим.

ВАЖЛИВО! Не варто укладати напівкомерційний лінолеум в спальнях або дитячих кімнатах. Для них краще обирати більш екологічні види підлогових покриттів.

Не рекомендується стелити покриття у місцях, безпосередньо сполучених з вулицею.

Комерційний лінолеумЧим відрізняється комерційний лінолеум від напівкомерційного: склад, призначення

Підлогове покриття, що володіє підвищеною зносостійкістю і міцністю. Застосовується в приміщеннях з високою прохідністю: у торгових залах, коридорах медичних або навчальних приміщень, складах та інших.

Таке покриття виробляють з дуже щільного полівінілхлориду (ПВХ) з використанням полімерних добавок.

ВАЖЛИВО! Для укладання промислового лінолеуму потрібно спеціальне обладнання.

Стирання відбувається непомітно за рахунок того, що покриття фарбують рівномірно по всій товщині. Такий лінолеум здатний витримати температуру від -40 до +50°C. А також витримує точкові навантаження, вологу, ультрафіолетові промені і хімічні реагенти.

Одним з головних плюсів є його пожежна безпека. При загорянні відразу ж згасає і не виділяє токсичних речовин.

Термін служби при правильній експлуатації може досягати 25 років.

Відмінності і комерційного лінолеуму напівкомерційногоЧим відрізняється комерційний лінолеум від напівкомерційного: склад, призначення

Основна відмінність цих двох видів підлогового покриття полягає в їх призначенні та використанні.

  • Напівкомерційний лінолеум використовують в приміщеннях з помірною прохідністю, в тому числі і коридорах житлових будинків і квартир. Тобто в тих місцях, де немає необхідності укладати дорогий комерційний лінолеум. Порівняно з комерційним, він має більш різноманітну палітру кольорів і текстур.
  • Промисловий ж застосовують в заводських приміщеннях, складах, коридорах медичних або державних установ. Завдяки тому, що матеріал фарбують повністю на всю товщину, а також володіє цілим рядом захисних властивостей, він здатний справлятися з необхідними навантаженнями і зберігати зовнішній вигляд протягом багатьох років експлуатації.

Корисно враховувати ці відмінності при виборі виду покриття. Якщо планується використання в місцях з великою прохідністю, то варто зупинити свій вибір на комерційному. Для менш людних приміщень доцільніше придбати більш бюджетний напівкомерційний лінолеум.