Під час прогулянок по парку, скверу або просто вулиці, нам на шляху зустрічаються затишні лавки і лавки, на яких можна перевести дух, поговорити з другом, перекусити або просто відпочити від пішої прогулянки. Однак мало хто уявляє собі відзнаки так предметів облаштування як лавка і лавка. А вони є, і досить істотні.

Що таке крамниця

Зміст статті

  • Що таке крамниця
  • Визначення лавки
  • Різниця між лавкою і лавкою

Лавка – це грубо збите дерев’яний виріб, що складається з опори і суцільний поперечини, покладеною зверху. Спочатку вона являла собою довгі дерев’яні поперечини, що кріпилися до стіни по всьому периметру хати. На ній не тільки сиділи, але і спали, вкрившись теплим каптаном або кожухом. Бажаних гостей в будинку було прийнято укладати на лавку під ікони, тоді як непроханих гостей, демонструючи їм свою зневагу, саджали біля входу в будинок.

ВАЖЛИВО! Сучасні види крамниць з опорами стали з’являтися значно пізніше. Але тепер вже складно уявити дачну ділянку або парк без лавки для відпочинку.

Сьогодні лавки зустрічаються повсюдно, але частіше на особистих подвір’ях. Їх облаштовують у парках, скверах, вздовж пішохідних вулиць і на приватних земельних ділянках. Основне призначення для відпочинку і розслаблення. Основною відмінністю від інших видів садових меблів є відсутність підлокітників і спинки.

Визначення лавки

Лава представляє собою також пристосування для відпочинку, виготовлене з кількох дерев’яних дощок, з’єднаних між собою і каркасу, який виготовляється з дерева або металу. Лава має ніжками, а також спинкою і підлокітниками.

Примітно, що в Давній Русі лавкою називали зовсім невисоку підставку для ніг, використовувану важливими персонами. Згодом висота лави стала зростати, і з’явився прототип сучасної лавки. В подальшому були придумані підлокітники і спинка, а в деяких примірниках використовувався навіть своєрідний підголовник у вигляді скриньки, куди складали коштовності.

ВАЖЛИВО! Раніше лавка використовувалася для відпочинку, урочистих прийомів та інших заходів. Сьогодні здебільшого лава використовується для відпочинку в парках і приватних господарствах.

Різниця між лавкою і лавкою

Незважаючи на функціональну схожість, меблі для відпочинку на вулиці має цілий ряд відмінностей один від одного. Головне, їх зовнішній вигляд суттєво відрізняється:

  • лавочка являє собою грубо збиті між собою дерев’яні дошки, що не несуть ніякого естетичного задоволення;
  • лава зазвичай виготовлена з ретельно відполірованих дощок і кручений металевої опори, вона красива і виглядає витончено.

Крім того, зручна для відпочинку меблі часто оснащена підлокітниками, що робить використання її ще більш комфортним. У старі часи меблі для сну і відпочинку покривали червоним сукном, килимами, шкурами диких тварин. В цілому робили все, щоб спати було зручно.

Другим фактором, який відрізняє ці предмети садових меблів, вважається їх мобільність. Опори лавки зазвичай вкопують в землю, тим самим прив’язуючи її до одного місця, де вона буде постійно служити. Лава, в свою чергу, завжди була предметом меблів переносним. Вона просто встановлюється на зручне для відпочинку місце, а при необхідності переноситься на інше.

Таким чином, виріб зі спинкою і підлокітниками володіє великим комфортом і зручністю у використанні. Грубу меблі можна легко заробити самостійно, на власному дачному ділянці. Присунувши її до паркану, вийде гарне місце, щоб перепочити між господарськими справами. Лава має більш естетичний вигляд і нерідко виготовляється з металу. На них зручніше відпочивати і легко переносити. Різноманіття подібних меблів з витими декоративними вставками можна зустріти в будь-якому місті в парках і скверах, а також на пішохідних вулицях і площах.