Стали популярними мультиварки та мультиварки-скороварки допомагають значно економити особистий час і сили. Особливо часто до таких приладів вдаються матусі, зайняті люди, бабусі і дідусі, чоловіки-холостяки та ін. В той же час різноманітність видів і цін, представлених на ринку, ускладнює правильний вибір. Як не витратити гроші дарма та придбати відповідний товар?

Порівняння основних характеристик мультиварки та мультиварки скороварки

Зміст статті

 • Порівняння основних характеристик мультиварки та мультиварки скороварки
  • Швидкість приготування
  • Функціональність
  • Економічність
  • Якість страв
 • Що вибрати: мультиварку або скороварку?

Мультиварка – це кухонний електроприлад, який має безліч функцій готування страв. Вона являє собою пластиковий корпус, переважно циліндричної форми, усередині якого розташовується чаша. Вона має тефлонове або керамічне покриття, яке запобігає пригорання їжі до стінок посудини. У процесі приготування страв мультиварку можна періодично відкривати, додаючи туди необхідні інгредієнти і перевіряючи готовність їжі.

При купівлі товару ви отримуєте комплект додаткових приладів:

 • пластмасові лопатка і ложка;
 • сіточка для приготування їжі на пару;
 • мірний стакан;
 • книга рецептів;
 • інструкція по застосуванню.

Головною причиною популярності мультиварки стала її багатофункціональність. У ній можна приготувати звичайну кашу або зварити борщ, так і спекти смачний пиріг. Мультиварка може зберігати високу температуру і після її відключення. Це буває корисно, коли страви потрібно «дійти» або, якщо раптово пропадає електрика в будинку. Мити прилад досить просто, т. к. відшкрібати нічого не доведеться.

Одним з головних переваг, особливо для сімей з дітьми, вважається безпеку конструкції. Це означає, що можливість обпектися гарячою парою або брызгающимся соняшниковою олією виключена.

У чому ж відмінність мультиварки від скороварки? Мультиварка-скороварка – це электрокастрюля, в якій продукти піддаються не тільки сильному нагріванню, але і дії тиску. Це помітно прискорює процес готування. На кришці є аварійний клапан. Він активується в тому випадку, коли тиск всередині чаші перевищує допустимий.

Особливість мультиварки-скороварки полягає в тому, що її не можна відкривати під час приготування їжі. У цьому випадку тиск всередині судини впаде, і готування затягнеться надовго. Таким чином, проконтролювати стан страви або додати пару трійку інгредієнтів не вийде. Доведеться викладати всі компоненти перед включенням приладу.

Швидкість приготування

Незважаючи на те що на збільшення і падіння тиску в мультиварці-скороварці йде 20-30 хв, страви в ній готуються значно швидше, ніж у звичайній мультиварці. Це пояснюється спільною дією температури і тиску. Цим і відрізняється скороварка від мультиварки. Однак треба враховувати, що в скороварці можна готувати лише ті страви, у яких всі інгредієнти додаються відразу. Якщо ж це їжа швидкого приготування, то придивіться до простої мультиварці.

Функціональність

Розглянемо кілька аспектів:

 • У звичайній мультиварці є дуже багато різних режимів, чим не може похвалитися мультиварка-скороварка.
 • Як вже говорилося, мультиварка-скороварка працює в умовах високого тиску. Тому протягом всієї готування не можна відкривати кришку, щоб не втратити його. Якщо ж це сталося, то процес приготування затягнеться ще на 20 хвилин. В мультиварку ви можете додавати інгредієнти в процесі томління страви і періодично стежити за станом їжі.
 • З допомогою мультиварки можна приготувати велику кількість страв. В скороварці ж вибір обмежений. Вона більше підійде для варіння.
 • В мультиварці можна запрограмувати час готування. Наприклад, перед сном ви завантажуєте її необхідними продуктами, і на сніданок вона видає вам смачну кашу.
 • ВАЖЛИВО! Якщо вам потрібен багатофункціональний прилад, придивіться до скороварці з функцією «мультиповар». Вона дає можливість придумувати власні рецепти і налаштовувати потрібні режими.

  Економічність

  Що стосується енергоспоживання, то воно однакове і залежить від потужності приладу. Якщо у скороварки і мультиварки однакова потужність, то витрачати електроенергію вони будуть однаково. Однак, треба враховувати той факт, що скороварка справляється за часом набагато швидше мультиварки.

  Якщо говорити про вартість пристрою, то мультиварка-скороварка коштує дорожче, оскільки в ній присутня додаткова функція.

  Якість страв

  Існує думка, що їжа, приготована в скороварці зберігає більшу кількість корисних речовин, ніж їжа з звичайної мультиварки. Це пояснюється тим, що вона готується дуже швидко, і речовини не встигають випаруватися. У той же час, страви, приготовані в мультиварці, є дієтичними і корисними, оскільки приготовані без масла.

  ВАЖЛИВО! Їжа, яка готується в мультиварці, за принципом томління нагадує страви з печі. Цей спосіб приготування дозволяє зберегти корисні властивості їжі.

  Що вибрати: мультиварку або скороварку?

  Зкороварка – це вдосконалена новою функцією мультиварка, що має більш високу вартість. Вона здатна швидко готувати страви, які зазвичай вимагають багато часу. Якщо ви постійно готуєте таку їжу і маєте фінансові можливості придбати цей прилад – купуйте!

  Мультиварка ж підійде тим, хто любить готувати різноманітні страви і готовий виділити на це необхідну кількість часу. Також вона підійде людям, хто не хоче витрачати велику суму на покупку приладу!

  Безумовно, кожен товар має свої плюси і мінуси. Вивчіть детально відомості про прилади і дізнайтеся в чому між ними різниця. Оцініть свої потреби і можливості. Визначте, що саме вам необхідно. А тепер, озброївшись нашими порадами, сміливо вирушайте в магазин за покупкою мрії!