Сучасний ринок пропонує широкий асортимент швейної техніки для роботи швачок, але як не заплутатися в ньому і вибрати найбільш підходящі позиції? Не знаєте, чим відрізняється оверлок від коверлока, а що таке распошивальная машинка? Спробуємо розібратися в особливостях і відзначимо відмінність кожного приладу.

Основне призначення і конструкція пристрою

Зміст статті

 • Основне призначення і конструкція пристрою
  • Оверлок
  • Коверлок
  • Распошивалка
 • Функціональність кожного пристрою
 • Основні відмінності оверлока, коверлока і распошивалки
  • Зовнішні відмінності
  • Технічні відмінності

У першу чергу варто розібратися з основним призначенням і конструкцією кожного з перерахованих пристроїв.

Оверлок

Оверлок – це швейна машина, за допомогою якої швачка обметывает краю тканин. Вона буває з однією голкою або з двома і у неї так само є функція обрізання. Раніше за машинку з оверлком приймали саму першу швейну машинку, яка шила рядком з зигзагом. Стібок у них був з двох ниток і човниковий.

ВАЖЛИВО! -Оверлочна машина робить трьох-, чотирьох – і пятініточние шви ланцюговим стібком. Виходить міцна і еластична обметування, ідеально підходить для трикотажу.

Сьогодні у продажу можна знайти оверлочні лапки для кожної машинки, і вона теж буде робити обметочниє рядки, але окрема машинка для цієї мети підійде набагато краще. Дозволяли б кошти придбати. Коли ви будете вибирати оверлок, увагу варто звернути на кількість ниток, якими можна буде зробити обмотку. Шифон і шовк – дуже тонкі тканини і їм потрібно двухниточная, а більшість побутових оверлоков мають четырехниточную обметування. У неї краще купити нитки на великих бобінах, так як витрата буде великий. Якщо ви будете шити виріб з трикотажу, то диференціальна рейка вам підійде найбільше. В процесі обметуванням вона розтягує тканина.

ДОВІДКА! Швачка заздалегідь готує шматочки тканини і для своєї зручності підрізає їх. Ця машинка працює з вже готовим матеріалом, тому має невеликий рукав.

Коверлок

Дана швейна машинка поєднує в собі стандартний оверлок і плоскошовную распошевалку з можливістю зробити плоский шов на трикотажі. На коверлоке швачка обточит тканину і на іншому режимі зробить плоский шов. Виріб сточується ланцюговим, а не човниковим стібком. Ця модель підходить для професіоналів, пошиті речі виходять як в магазині!

УВАГА! Тільки вона робить шов з верхнім застилаючи (різновид распошевального шва, він кладеться так, що виглядає однаково як на лицьовій стороні, так і на виворітній). Тільки коверлок зробить стачивающе-обметочний шов з п’яти ниток.

Це обладнання має наступні недоліки:

 • Високу ціну (фірма і наявні функції на це впливають). Можна придбати за цю ж ціну оверлок і распошевальную машину.
 • Обладнання має багато різних режимів, і щоб користуватись усіма для досягнення хорошого результату, потрібно навчання. Воно може зайняти багато часу і звикне до неї швачка не відразу. Під час роботи з трикотажем необхідно перемикати режими, і це викликає труднощі. Тому багато кравці вибирають не коверлок, а оверлок і распошевальную машинку, але і місця вони займають більше на робочому столі.
 • Складність установки агрегату.
 • Вага у коверлока більше, ніж у інших швейних машин. для деяких працівників це теж мінус.
 • У коверлок можна вставити десять ниток. У комплект можуть входити різні інші пристосування, наприклад, додатковий столик або сенсорна панель, де переключаються функції шиття.

  Распошивалка

  На кожній трикотажної речі є еластичний плоский шов. Його виготовляє швачка на розпошивальні швейній машинці. Раніше такою машинкою користувалися на фабриках по виробництву одягу, в наші дні її можете мати у себе, і ви для пошиття футболок, костюмів або купальників.

  У класичній машині пятиниточная распошивка. На такій машинці підгинають краю. Шов виходить дуже міцний і довговічний – зверху двох – і трехугольные стібки, а на вивороті лежать рядки з нитками посередині. На сьогоднішній день у продажу є побутові маленькі распошевалки, але в основному ними користуються на виробництві, де замовлення на пошиття величезні. В цій машинці, тканини ви зшиєте плоско, не обрізаючи їх. Шов виходить еластичний з плоским стібком і акуратний, зі всіх сторін нитки. У ньому краю не будуть обсипатися і зріз надійно захований. Він дуже добре тягнеться, що незамінне для спортивного костюма або футболки. Шов також може бути зроблений декоративно. У распошевалке часто підшивають брюки, спідниці, рукава, оформляють шлевкі. Човникового пристрою в ній немає, нитки відразу просунуті в голку і в петельник.

  Функціональність кожного пристрою

  Розпошивальні швейні машинки швачка використовує для трикотажу або інших тканин, які сильно тягнуться. Оверлок відмінно обробить зріз сипучих виробів. Він відразу обрізає краї тканини і робить обметування. Його використовують у роботі з крихкими матеріалами, структура яких нечітка. Одночасно кілька ниток в ньому утримують зріз і виріб не розсипається. За один прийом деталі сточуються дуже якісно і обметаний зріз щільно. А коверлок здатний зробити це і навіть більше! На ньому буде відмінно оброблена нижня частина і горловина речі.

  Основні відмінності оверлока, коверлока і распошивалки

  Коверлок, оверлок і распошивальную машину робить схожими один на одного спільна деталь – це петельник. У нього заправляється нижня нитка і користуватися шпулю вже не потрібно. Схожість цих машинок одне, а багато відмінностей.

  Зовнішні відмінності

  Зовні моделі розрізняються між собою — довжиною рукава:

 • Найкоротший – у оверлока.
 • Найдовший – у распошевалки.
 • Середній – у коверлока.
 • Технічні відмінності

  До технічної складової коверлок містить в собі все, що є в оверлоку і распошивалке:

  — обтачивает і зрізає тканини, як це робиться на оверлоці;

  — має ширитель і петельник, як і распошевалка, робить плоский распошевальный шов на трикотажі.

  Швейне обладнання повинно бути ідеально підібрано під цілі швачки. Для цього необхідно вивчити всі технічні характеристики і визначитися в ціні. Також, важливо зрозуміти, з якої тканини вам потрібні вироби і як часто ви будете користуватися машинкою. Тільки в сукупності всіх цих факторів вийде робота в радість і бажаний результат.