Міні-дивани отримали величезне поширення в силу того, що є дуже зручними і практичними. Це незамінна меблі, якщо ви живете в невеликій квартирі або вас в офіс потрібно встановити м’які меблі. Сучасні виробники пропонують різну м’які меблі, серед якої софа і тахта. Розберемося — чим відрізняється тахта від софи.

Чим відрізняється тахта від софи

Зміст статті

 • Чим відрізняється тахта від софи
  • Тахта — що це таке?
  • Софа — що це таке?
 • Сучасні рішення — стираємо кордони

Якщо вам необхідно купити невеликий м’який диванчик, напевно, у вас виникає питання — чим відрізняється тахта від софи? Основна відмінність полягає в конструктивних особливостях. Класична софа призначена для сидіння, а ось тахта — для відпочинку. Щоб детальніше розібратися у відмінностях, варто розглянути кожен елемент окремо.

Тахта — що це таке?

Ця меблі прийшла до нас з Сходу. Назва перекладається як дошка. Саме вони були ліжком для тих народів, у яких був кочовий принцип життя. Тепер же, ця дошка істотно перетворилася і стала комфортною і зручною.

Існує досить багато цікавих і нестандартних модифікацій:

 • Моделі зі спинкою і локотниками.
 • Моделі тільки з узголів’ям.
 • Моделі без боковин.
 • Варіант трансформер може розкладатися в зручне ліжко, на якій можуть розміститися дві людини. Це відмінне рішення для спальні компактних розмірів. У вітальні можна встановити невеликий диванчик з локотниками і спинкою.

  Софа — що це таке?

  Класичний варіант — це досить компактний, вузький диванчик. У нього виконано вузьке сидіння, на якому рівний і м’який настил. Для зручності передбачена висока спинка і доповнення з низьких підлокітників.

  У XVII столітті в Туреччині для прикраси цієї меблів використовували купу об’ємних подушок. Сучасні виробники модернізували класичний варіант і зробили меблі більш комфортною. Тепер параметри сидіння збільшилися і це повноцінне ліжко. Деякі моделі комплектуються викатним механізмом. Сучасні меблі стане повноцінною заміною дивану в спальній кімнаті.

  Сучасні рішення — стираємо кордони

  Сучасне меблеве виробництво стирає кордони. Споживач воліє вибирати функціональну і компактну меблі зі стильним дизайном. Виробники прагнуть всіляко задовольнити потреби клієнтів, що стимулює їх розширювати асортимент.

  Межі між софою і тахтою поступово стираються. Все частіше можна побачити назву “софа-тахта” і це модернізована меблі. Можна вибрати варіанти з різними механізмами розкладання, з ящиками. Це відмінне рішення як для віталень, так і спальних кімнат, особливо дитячих.