Чим закрити щілини в паркеті? Як уникнути необхідності заміни лінолеуму

Чим закрити щілини в паркеті? Як уникнути необхідності заміни лінолеумуГладка і рівна поверхня запобігає руйнування паркету під дією води і бруду. Однак з необхідністю забивання луг в паркеті все ж доведеться зіткнутися як власникам нових, так і давно покладених підлоги.

Чому з’являються щілинки в паркеті

Зміст статті

  • Чому з’являються щілинки в паркеті
  • Особливості паркету покриття
  • Чим можна закладати щілини?

Паркет є натуральним і екологічно безпечним природним матеріалом. Його роблять із цінних порід деревини. Виділяють наступні причини появи луг:

  • Вологість і вплив різких перепадів температури. Під впливом даних факторів дерево змінює свої параметри. У старих паркетних підлогах поява тріщин є нормальним станом.
  • Рівень навантаження на покриття і способи його експлуатації. При стиранні захисного шару дерево стає сприйнятливим до різного роду механічних впливів.
  • Низька якість матеріалу або його неправильне укладання. Про це можна судити, якщо щілини з’явилися практично відразу ж після ремонту.

УВАГА! З’явилися прощелины в паркеті не тільки псують його привабливий зовнішній вигляд, але і руйнують конструкцію матеріалу. Але їх цілком реально закрити.

Особливості паркету покриття

ВАЖЛИВО! Технологи встановили, що найбільш схильними до розсихання матеріалами є м’які види деревини, такі як бук.

Чим закрити щілини в паркеті? Як уникнути необхідності заміни лінолеумуПроблему появи щілин можна передбачити спочатку. По-перше, бажано підбирати якісний матеріал для ремонту і суворо дотримуватися рекомендації по настилу. Крім того, для підстраховки рекомендується заповнити лаком все утворилися порожнини. Щілинки в новому покритті настільки непомітні, що лак без праці їх заповнить. Спочатку невелику кількість лаку наливають на підлогу і рівномірно розподіляють його за допомогою шпателя. Наступні шари наносять валиком або пензлем.

Слід зазначити, що зазори по периметру кімнати необхідно залишити. Це дасть можливість розширюватися дерев’яної поверхні. Це простір краще прикрити плінтусом. Якщо старе покриття, необхідна не просто закладення щілин, а комплексне відновлення підлоги, включає вирівнювання поверхні (циклювання).

Чим можна закладати щілини?

Чим закрити щілини в паркеті? Як уникнути необхідності заміни лінолеумуНайбільш популярними матеріалами для заповнення непотрібного простору є герметик і замазка. Їх легко можна придбати в будівельних відділах. Герметик являє собою високоякісну мастику. Він не має запаху і може бути пофарбований у відповідний колір. Матеріал є еластичним і здатний заповнити різні за розміром і конфігурації отвори. Замазка на олійно-клейовій основі є найбільш нешкідливою і практичною у використанні. Вона утворює твердий шар, стійкий до зміни температури. Акрилові замазки застосовують для рухомих покриттів. Вони стійко переносять вологу і вібрації.

Крім того, на неї добре лягають паркетний лак і захисні мастики. Головна відмінність замазки від герметика в тому, що вона менш еластична при використанні і володіє в’язкою здатністю. Замазку легко змайструвати своїми руками. Для цього достатньо взяти рідке скло, дрібні тирсу і сухий крейда в рівних пропорціях. Також слід додати барвний пігмент в тон поверхні підлоги. Отриману суміш необхідно перемішати і відразу ж використовувати для заповнення швів.

ДОВІДКА! При виборі шпаклівок на водно-клейовій основі знадобиться просушування поверхні протягом доби.

Своєчасна закладення швів в паркеті дозволить не тільки додати йому естетичний зовнішній вигляд, але і істотно збільшить термін його експлуатації. Дана проблема є поширеною і в більшості з нею легко впоратися самостійно.