Чистка фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником: покрокове керівництво

Чистка фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником: покрокове керівництвоФільтр являє собою трійник, в бічну сторону якого під певним кутом вставлена металева сітка. Саме вона захищає лічильник і всю наступну після нього водопровідну мережу від дрібних фракцій піску, іржі та іншого сміття. Знаходиться він безпосередньо перед лічильником. Як правило, його корпус виготовляють з латуні.

Коли потрібно чистити фільтр грубої очистки перед лічильником

Зміст статті

  • Коли потрібно чистити фільтр грубої очистки перед лічильником
  • Порядок дій при чищенні фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником
  • Правила догляду за фільтром грубого очищення води

Чистка фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником: покрокове керівництвоВиконуючи свої безпосередні обов’язки, цей прилад затримує в собі всілякий сміття. Але це сміття нікуди не дівається з нього, а поступово наповнює його. За тривалий час використання фільтр може забитися так, що вода через нього почне протікати дуже повільно або взагалі її рух припиниться. Як тільки натиск води у водопровідній системі значно зменшиться, це перший сигнал про те, що необхідно подивитися в якому він стані.

Важливо!

У деяких випадках фільтри грубого очищення пломбують разом з лічильником. У цьому випадку самостійно його чистити не можна, а необхідно викликати майстра, який би зняв пломбу з лічильника. Під час чищення необхідно переконати майстра встановити зворотний клапан, який би дозволив в подальшому самостійно проводити профілактичні роботи по чищенню.

Порядок дій при чищенні фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником

Якщо він не запломбований необхідно підготувати всі інструменти для його очищення, а це:

  • ріжковий ключ 17/19;
  • ємність для промивки фільтра;
  • пакля або ФУМ стрічка;
  • засіб для зняття іржі (можливо, Wd40).

Чистка фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником: покрокове керівництвоПісля цього важливо перекрити вступної вентиль і спустити воду з системи, відкривши крани. Далі викручуємо фільтр і промиваємо його чистою водою.

На замітку!

Якщо кран не відкручується застосовуємо Wd40.

Після цього за допомогою клоччя герметизируем його і ставимо на місце. Потихеньку відкриваємо вступної вентиль і спостерігаємо, не дає наша система протечку на місці з’єднання. Якщо все нормально, відкриваємо вентиль на повну.

Правила догляду за фільтром грубого очищення води

Чистка фільтра грубого очищення води, розташованого перед лічильником: покрокове керівництвоДо правил догляду варто віднести час, через яке необхідно почистити його. Багато в чому це залежить від стану водопровідної системи як всередині будинку, так і в місті.

Важливо!

Якщо фільтр довгий час не чистити, то його важко буде потім викрутити. Тому варто час від часу чистити в профілактичних цілях.

Робота з очищення водопровідної системи до лічильника не є складною. Її в змозі виконати будь-яка людина, що має початкові слюсарні навички. Єдине, що необхідно зробити – це підготувати відповідний інструмент і матеріали.