Чоловік мене не чує і не розуміє, що робити

Засліплені любов’ю, молоді люди одружуються, не помічаючи недоліків один одного. І як прикро з роками спільного життя усвідомити, що ми вже не ті, і партнер виявився зовсім не ідеальним.

Берегині домашнього вогнища вважають своїм уділом докопатися до першопричин сімейних негараздів. Подібні міркування зазвичай у жінок закінчуються висновком: «Ми зайшли в глухий кут, тому що чоловік мене не розуміє». І почасти вони мають рацію.

Як вважають американські дослідники К. Миханович і Ст. Метьюз, невміння розуміти почуття один одного – це одна з характеристик 10 нещасливих сімейних союзів. Варто лише уточнити один нюанс: Чому чоловік на думку жінок винен у всіх гріхах? Ми, жінки, і чоловіки відповідальні за збереження відносин в рівній мірі. І ось одвічна дилема людських відносин: Як зрозуміти чоловіка жінці і навпаки?

Чоловіки з Марса, жінки з Венери

Чоловік мене не чує і не розуміє, що робити

Зрозуміти один одного особин протилежної статі вкрай складно, так як в основі своїй жіноча і чоловіча психологія влаштовані по-різному:

  • Мислення чоловіків підпорядковується загальним логічним законам. Жінкам властиво мислити ірраціонально, і йти на поводу в емоцій, ніж здорового глузду, тому їм складно зрозуміти, чому чоловік не слухає свого серця, а лише думає головою.
  • У середньостатистичного годувальника сім’ї на першому місці стоїть кар’єрне зростання. Типова жінка не може дати прагненню до успіху на професійній ниві затьмарити її бажання піклуватися про благополуччя всіх членів сім’ї. Відмінність у пріоритетах часто є причиною образ один на одного і підозр у тому, що партнер обманює.
  • Чоловік від природи схильний боротися за першість. Жінка зазвичай хоче встановити в спілкуванні з людьми певний емоційний фон, оголює найпотаємніші почуття і вимагає від інших такої ж відкритості. Ось чому чоловік вибирає по телевізору чисто чоловічі програми і фільми, тоді як жінка воліє передачі про людські взаємини.
  • Внутрішні переживання чоловік тримає в собі і хоче аналізувати все сам. Як зрозуміти чоловіка, якщо він приховує свої справжні почуття? Дама в момент емоційного сплеску шукає, з ким поділитися інформацією, розділити свої тривоги. Саме тому її часто обурює, чому чоловік пропускає все повз вуха, адже чоловік і дружина повинні завжди вислуховувати все до дрібниць. І неважливо, що чоловіків цікавлять глобальні проблеми, а не розпродажу, дієти, чутки і інша жіноча нісенітниця.
  • В ситуаціях, коли слід діяти швидко, жінка може дати волю захлеснув її переживань і діє необдумано. Чоловік завжди холоднокровний і зберігає спокій, а тому діє розсудливо. Ось чому в сімейних сварках ми найчастіше, не подумавши, можемо наговорити коханому безліч дурниць.
  • З усього вищесказаного напрошується висновок: «Всі чоловіки однакові, але деякі з них одинаковее» (Ноел Пірс Кауард). Те ж стосується і жінок. Виходить, природою закладено так, що чоловік і дружина в чому не можуть знайти порозуміння. Чи варто намагатися зберегти шлюб, якщо чоловік і дружина тільки ранять почуття один одного, з’ясовуючи стосунки? Інакше як запобігти руйнуванню міцного союзу?

«Стратити не можна, помилувати»

Автори «Психологічної допомоги сім’ям» А. Н. Харитонов і Р. Н. Тимченко вважають сімейні труднощі негативними, дестабілізуючими міжособистісними стосунками в сім’ї, які пов’язані з незадоволеністю основних потреб і вимагають зусиль кожного члена сім’ї, щоб запанували гармонія і зрілість. Чого ж хоче жінка від свого чоловіка, і як зрозуміти чоловіка по його поведінці?

Докази любові

Чоловік мене не чує і не розуміє, що робити

Багато представниць прекрасної статі мучаться здогадками, чому чоловік не говорить компліменти та слова про кохання. Особливо якщо прожили один з одним кілька років. Як зрозуміти, що чоловік розлюбив, чи що тягне його до обраниці, як і раніше, якщо він не говорить про почуття і вважає, що чоловік і дружина не повинні уподібнюватися лепечущим дітям?

Деякі чоловіки здатні красномовно вихваляти пишність своєї коханої. Найбільше доказ кохання, яке може дати чоловік, — це мовчати про неї (Етьєн Рей).

Як зрозуміти, що тебе люблять в такому випадку? Погляд люблячої людини, його бажання облаштовувати сімейне гніздечко, його турбота про комфорт і достаток коханої жінки, її бажання будь-яку вільну хвилину присвятити родині – ось те, що не обманює ніколи.

Спільного проведення часу

Чоловік мене не чує і не розуміє, що робити

Чоловік і дружина зазвичай проводять багато часу разом. Але частіше це відбувається на кухні під час звичного приготування вечері, на дивані перед телевізором або на грядці. В такі хвилини геть відсутнє відчуття романтики між подружжям.

Що робити, якщо чоловік відмовляється виходити в світ» з дружиною? По-перше, проаналізувати свій зовнішній вигляд і внести необхідні корективи. Якщо все гаразд, чоловік може просто хоче відпочити в затишній обстановці. Тоді можливо він погодиться покликати додому хорошого друга сім’ї чи відпустить вас погуляти подругами. Якщо ні, беріть ініціативу в свої руки і розведіть сумну домашню обстановку: замовте додому піцу, купіть домашній кінотеатр. А як чоловік дивиться на те, що дружина хоче придбати настільну гру, яка буде цікава обом? Або що робити, якщо чоловік віддає перевагу тихий відпочинок на риболовлі? Розділіть з ним його хобі або розташовуйтеся неподалік з книгою, і час від часу спілкуйтеся один з одним на цікаві вам теми.

Допомоги у сімейних справах

Чоловік мене не чує і не розуміє, що робити

Гармонійним називають союз, у якому чоловік і дружина поділяють обов’язки по дому і вихованню дітей. Марлен Дітріх говорила: «Чоловік охочіше бачить будинку неприбрану постіль і щасливу дружину, ніж зразково заправлену ліжко і незадоволену дружину. Моя порада: заправляй постіль і будь щасливою!». Але, не раз дозволивши чоловікові байдикувати і ухилитися від домашніх турбот, і зваливши на свої тендітні плечі всю роботу, ми, у кінцевому підсумку, опиняємося під одним дахом з ледарем і з купою роботи, яку самі не можемо впоратися. Як при цьому можна виглядати щасливою і веселою?

Якщо чоловік не хоче брати в цьому участь, можливо, він тягне на собі тягар відповідальності за фінансове становище сім’ї (для чого потрібен чоловік, в першу чергу) і жахливо втомлюється. В іншому випадку, просити чоловіка про допомогу, просто необхідно. Важливо при цьому вдатися до маленьким жіночим хитрощам: приготувати його улюблене блюдо, натякнути на винагороду, що його чекає перед сном, і т. п.

Підтримки в самореалізації

Чоловік мене не чує і не розуміє, що робити

Що робити, якщо чоловік не дає жінці розкрити свій потенціал? Всі ми різні і амбіції у всіх свої. Чоловік і дружина повинні бути опорою і підтримкою одне для одного. Якщо жінка мріє про сцену, про написання своєї книги, про відкриття своєї справи, вона потребує схвалення. Будь-яку жінку збентежило, чому чоловік всі її ідеї критикує, припиняє найменші спроби знайти своє покликання в житті, тим самим обманює її надії на світле майбутнє.

Відповідь проста: чоловік просто боїться втратити над своєю жінкою владу; він хоче їй дати все, тільки б вона не стала занадто незалежною. Або боїться, що улюблена перестане приділяти всю свою увагу йому і їх спільного дому. Чому чоловік не говорить про своїх тривогах прямо? Чоловіки не настільки відкриті і емоційні, як хотілося б. Необхідно дати чоловікові зрозуміти, що з вашим успіхом відносини з ним не зміняться, і ви будете робити все для щастя вашої родини.

З будь-якою проблемою можна впоратися, щиро поговоривши з коханою людиною. Сподіватися на те, що партнер здогадається про ваші почуття, безглуздо – ми, жінки, істоти суперечливі і мінливі. Тільки позитив, відкритість і милі жіночі хитрощі здатні зберегти сімейні узи. Завжди пам’ятаєте біблійну притчу: «Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його».

Хочете дізнатися більше? Пропонуємо вам прослышать аудіокнигу психолога Джона Грея «Чоловіки з Марса, жінки з Венери».