Чому дзеркало в душовій кабіні облазить: як доглядати за дзеркалом.

Чому дзеркало в душовій кабіні облазить: як доглядати за дзеркалом.Останнім часом багато людей вважають за краще встановлювати замість великогабаритних ванн функціональні душові кабіни. Вони зручні у використанні, значно економлять простір тісному ванної кімнати, але і вимагають до себе особливої уваги. Це стосується і дзеркала, якщо таке є в душовій кабіні. Під впливом несприятливих факторів воно може швидко втратити свій привабливий зовнішній вигляд і прийти в непридатність. Продовжити термін його служби допоможе дотримання певних рекомендацій.

Чому дзеркало в душовій облазить

Зміст статті

 • Чому дзеркало в душовій облазить
 • Як доглядати за дзеркалом у душовій кабіні

Будь дзеркала потребують ретельного догляду, особливо у ванних кімнатах, для яких характерні наступні параметри:

 • температурні перепади;
 • підвищена вологість;
 • велика кількість пари і недостатня циркуляція повітря.

Чому дзеркало в душовій кабіні облазить: як доглядати за дзеркалом.

Постійне перебування в даних умовах може призвести до руйнування відбиває шару біля дзеркала, в результаті чого вона потьмяніє і згодом перестане виконувати своє призначення. Фахівці підкреслюють, що термін служби дзеркальної поверхні багато в чому залежить і від матеріалів, які застосовуються при виготовленні.

УВАГА! Під впливом пари і вологи алюмінієва амальгама швидко тріскається, тому в приміщеннях з підвищеною вологістю рекомендується використовувати вироби з срібною основою, хоча вони і значно дорожче.

Незалежно від виду амальгами, важливо забезпечити елементів душової кабіни ретельний догляд і додатковий захист від вологи.

Як доглядати за дзеркалом у душовій кабіні

Дзеркала в душовій кабіні найчастіше приходять в непридатність, так як постійно піддаються впливу несприятливих факторів. Як цьому запобігти? Руйнування відбиває шару починається з периметра, тому можна обклеїти краю звичайним скотчем. Ця невелика хитрість допомагає істотно продовжити дзеркалу життя. В цілях профілактики також рекомендується звести до мінімуму вплив негативних умов:

 • подумайте про влаштування витяжної вентиляції;
 • після використання не закривайте дверцята душової кабінки;
 • частіше провітрюйте ванну кімнату;
 • кожен раз після душу насухо витирайте дзеркальну поверхню.

Чому дзеркало в душовій кабіні облазить: як доглядати за дзеркалом.

ДОВІДКА! Щоб скло менше пітніло, його обробляють гліцерином або розчином желатину (1 столова ложка на 1 склянку води). Для цих цілей підійде і спеціальний засіб, яким користуються автомобілісти.

Крім усього іншого, зберегти естетично привабливий вигляд допоможе регулярна прибирання. Головне, здійснювати її за всіма правилами. Спочатку видаляють пил і можливі забруднення м’якою сухою тканиною (не рекомендується пропускати цей етап, інакше наступним вологим протиранням ми тільки розітремо весь бруд і ускладнимо собі завдання). Після позбавлення від пилу поверхню обробляють спеціальним миючим засобом для скла. В кінці всі полірують газетами, прибираючи розлучення.

ВАЖЛИВО! Під час прибирання не використовуйте жорсткі щітки. Слід взяти м’яку фланелеву ганчірочку або паперові рушники, щоб нічого не подряпати.

Таким чином, для підтримки привабливого зовнішнього вигляду дзеркала цілком достатньо протирати його м’якою сухою серветкою після кожного використання душової кабіни. Також необхідно регулярно проводити прибирання із застосуванням миючих засобів. Допоможуть засяяти і деякі народні рецепти:

 • Залиште ненадовго на поверхні, що відбиває лимонний сік, а потім ретельно натріть її м’якою тканиною.
 • Можна використовувати звичайний картопля. Від бруду не залишиться і сліду, якщо добре натерти поверхню половиною сирої бульби, потім сполоснути його водою і витерти насухо.
 • Повернути первісний блиск можна з допомогою нашатирного спирту, який розводять в однакових пропорціях з водою. Отриманим розчином потрібно ретельно протерти скло і відполірувати його зім’ятими газетними листами або паперовими рушниками.
 • Дзеркала в душовій кабіні легко відчистити горілкою, розведеною водою (у співвідношенні 1:2).
 • Повернути виробу чистоту допоможе заварений чай, розчин оцту і деякі інші підручні засоби.
 • Правильний догляд вимагає певних зусиль, але всі праці окупаються збільшенням терміну експлуатації дзеркала і збереженням його первісного вигляду впродовж тривалого часу.