Чому і як потрібно харчуватися у Великий піст 2018 по днях?

Яким повинно бути харчування у Великий піст 2018 по днях? До числа продуктів, які заборонено вживати в цей період, належать мають у складі інгредієнти тваринного походження.

Заборона стосується м’яса і будь-яких м’ясопродуктів, а також птиці, яєць, молока і молочних продуктів (вершкове масло, сметана, сир, кисломолочні продукти та напої, сири). В окремі дні можна включати в раціон рибу і олію.

Як правильно харчуватися під час Великого посту в 2018 році по днях?

Весь період посту ділиться на 7 тижнів (тижнів), перша і остання з яких є самими строгими.

Чим і як харчуватися в Великий піст 2018 по днях? В перший тиждень, з 19 по 25 лютого, дотримується суворий піст.

У понеділок першого тижня віруючі відмовляються від прийому їжі (можна тільки пити воду). У вівторок можна їсти хліб і пити воду. У середу і четвер, згідно з церковним статутом, дозволяється сира їжа без олії.

Термічно оброблені продукти можна включати в раціон вже в п’ятницю, але додати до них рослинна олія можна буде тільки в суботу та неділю.

Під час Великого посту щоденне харчування змінюється з другого тижня, яка в 2018 році починається 26 лютого. У цей період, аж до закінчення шостого тижня (1 квітня) слід дотримуватися стандартних правил харчування, які описані в церковному календарі.

Отже, як же правильно харчуватися по днях під час Великого посту? Харчування по днях в цей період Великого посту рекомендовано наступне: по понеділках, середах і п’ятницях слід їсти їжу, не піддалася термічній обробці без рослинної олії.

У вівторок і четвер можна їсти приготовану їжу, але пісне масло, як і раніше, не дозволяється. І тільки у вихідні дні можна використовувати рослинне масло для приготування страв, як і пити трохи вина.

Розповідаючи, чим і як харчуватися по днях у Великий піст, треба згадати про те, що в останній тиждень посту, з понеділка по середу (2-4 квітня 2018 року), необхідно утриматися від приготовленої їжі, тобто обмежитися сирими овочами та фруктами.

У четвер (5 квітня) дозволяється випити трохи вина і додати в їжу олію. У Страсну п’ятницю 6 квітня 2018 року не можна приймати їжу до виносу плащаниці під час церковної служби. У Велику суботу 7 квітня до появи на небі першої зірки також слід дотримуватися суворого посту.

У Великий піст харчування на кожен день змінюється тільки в святкові дні. Так, зазвичай Благовіщення (7 квітня) та у Вербну неділю (в 2018 році — 1 квітня) можна їсти рибу. Однак, в 2018 році, коли свято Благовіщення випадає на один з днів Страсного тижня, їсти рибу не можна. У Лазареву суботу, 31 березня 2018 року, допускається до подачі рибна ікра.