Некоректна робота кулера приносить незручності. Що робити в такій ситуації? Просто можна звернутися за допомогою до фахівців. Але що ж робити, якщо немає ні часу, ні грошей для звернення в сервіс? Можна спробувати власними зусиллями вирішити цю неприємність. Якщо пристрій не справляється з охолодженням — це може бути викликано різними несправностями. Найчастіше це неправильна транспортування, монтаж або невідповідні умови експлуатації.

Перш ніж звернутися за допомогою до майстра, можна спробувати своїми зусиллями розібратися з проблемою. Таке рішення дозволить знайти щадний вихід.

Чому кулер не охолоджує воду

Зміст статті

 • Чому кулер не охолоджує воду
  • Причина 1 — недостатнє охолодження води
  • Причина 2 — повна відсутність охолодження
 • Самостійний ремонт або допомога фахівця?

Ви помітили, що обладнання працювало правильно, а згодом воно не охолоджує воду? Причина в даній ситуації може бути цілком проста, усунути її не складе праці. У деяких ситуаціях без звернення фахівцям неможливо буде вирішити несправність.

ДОВІДКА. Обладнання здатне остудити тільки 3-4 склянки на годину, не більше. Середня температура охолодженої води може становити 5-15 градусів, в залежності від типу системи.

Причина 1 — недостатнє охолодження води

Дана несправність може виникнути з наступних причин:

 • Один кулер працює для великого числа людей? Швидше за все, він просто не встигає справлятися з покладеними на нього завданнями. В залежності від типу охолодження, застосовуваного в пристрої, давайте йому необхідний проміжок часу для виконання функції охолодження. В середньому достатньо буде 15 хвилин.
 • Іншою причиною цієї несправності може стати неправильне регулювання терморегулятора води. Швидше за все, він встановлений на недостатньому рівні. Щоб виправити дану ситуацію слід змінити поточні налаштування.
 • Прилад стоїть занадто близько до стіни? В цьому випадку, напевно, немає достатньої вентиляції. Для усунення цієї несправності слід перевірити, чи немає між корпусом і стіною невеликий зазор, він повинен бути не менше 10 див.
 • Перегрів елементів обладнання, які відповідають за охолодження води. Рішення досить банальне — вийміть шнур з розетки на півгодини.
 • Причина 2 — повна відсутність охолодження

  Якщо обладнання зовсім направляється з функцією охолодження води, в такому випадку це можуть бути наступні причини:

 • Обладнання підключено до мережі? Можливо, в мережі немає напруги чи є неполадки з роботою розетки.
 • Перевірте, чи включений тумблер, який відповідає за активність функції охолодження. Уточнити правильне положення тумблера можна в інструкції.
 • В електронних системах може не працювати вентилятор або елемент Пельтьє. У цій ситуації необхідно буде виконати заміну вийшли з ладу деталей.
 • Пристрій, що працює на основі компресора. Цілком ймовірно, що саме компресор і не працює. Його можна відремонтувати або замінити.
 • ДОВІДКА. Серйозна причина — це витік фреону. Причина — виникнення мікротріщин в результаті недбалого поводження з гратами радіатора. У цьому випадку ремонт можливий тільки в сервісному центрі.

  В принципі з кожної з наведених неполадок, при бажанні, зможе впоратися і недосвідчений майстер, якщо в цьому є необхідність.

  Самостійний ремонт або допомога фахівця?

  Деякі причини несправностей кулера, які тягнуть за собою збій системи охолодження можна вирішити власними зусиллями. Але в будь-якому випадку, якщо у вас немає досвіду виконання подібних робіт, краще буде звернутися до фахівців. Це буде гарантією якісного і оперативного ремонту.

  Не варто відкладати ремонт цього устаткування, ремонтуйте його своїми зусиллями або ж зверніться до кваліфікованого майстра за допомогою.