Створення сім’ї – процес, який вимагає ретельної підготовки. Прийнявши рішення зареєструвати свої відносини, молоді люди накладають на себе велику відповідальність.

І що найцікавіше, дата одруження багатьма визначається шляхом вивчення астрологічних прогнозів, перегляду церковних календарів 2016 року. Деякі наречені вдаються навіть до допомоги езотерики.

Що вже тут говорити, прикмети завжди відігравали важливу роль у житті людини. Можливо, це спроба виправдати свої невдачі і втрати. А може бути глибоко забобонні люди бажають убезпечити себе тим, що прикмети для них свого роду курс і спрямовуюча на ведення певної діяльності.

Власне, неважливо, в чому криється причина. Безумовно, є деякі моменти, які не можна пояснити, не спираючись на ті чи інші прикмети. Але, марновірство не має бути провідником у вашому житті. Саме тому варто торкнутися тему «чи можна виходити заміж у високосний рік» для того, щоб остаточно розібратися в цьому питанні.

«Звідки ростуть ноги?»

Людину здавна лякало і насторожувало все те, що не вкладалося в його розуміння. Така його природа. Все знати неможливо. А відповідь знайти дуже хочеться. І замість того, щоб зрозуміти походження того чи іншого події, люди придумували якісь «страшилки», намагаючись знайти в них виправдання.

Пройшли століття, а прикмети і нині існують. Так, з неясної причини, високосний рік чомусь вважається роком нещасть і лих. Тут варто зауважити, що певний відсоток катастроф неминучий у будь-який рік, чи це високосний рік 2016 або йому передує.

Для цього необхідно простежити хронологію подій протягом не менше 100 років. Безумовно, робота складна і вам вона абсолютно ні до чого. Але, задайте собі питання, чи варто піддаватися впливу сарафанного радіо. У житті важливі факти. І розсудлива людина буде спиратися виключно на них. А не намагатися будувати свій світогляд на принципі «одна баба сказала».

Так, прикмети були, є і будуть. І вони мають певне підґрунтя. Більшість з них пояснюються науковими теоріями. І куди легше запам’ятати ті чи інші прикмети, ніж фізичний закон або якусь теорему.

З упевненістю можна сказати, що високосний рік 2016, як втім, і всі інші, потрапляє під це обгрунтування.

Звідки взявся «зайвий» день календаря

Світові відомо чимала кількість різноманітних календарів, які створювалися вченими мужами протягом тисячоліть. Жоден з них не був наближений до дійсності, тобто період обертання землі навколо сонячного світила. До речі, цей час становить 365 днів і 6 годин. Якщо забути про ці години, то через певний проміжок години вони вже складуть місяці. В результаті відбудеться зсув сезонів. Як ви собі уявляєте зиму замість настільки очікуваного літа?

Юлій Цезар у свій час задумався про цю проблему і вніс корективи в календар, який отримав назву «юліанський». У результаті обчислень і відповідних умовиводів у році з’явився ще один додатковий день.

А тепер дайте відповідь на запитання, як подібне явище можна вважати чимось незвичайним? Мабуть, було б набагато гірше, якщо сезони помінялися б місцями.

Як відомо, будь-які наукові дослідження не стоять на місці. Вчені мужі завжди намагаються наблизити те або інше значення до більш точного результату. Завдяки цьому, «юліанський календар через п’ять сторіч свого існування був замінений на «григоріанський».

А тепер, виходячи з отриманих знань, дамо визначення високосному році. Отже, року, не кратні числа «100», але подільні на цифру «4» у своєму численні отримують додатковий день, а саме 29 лютого. І де тут містика?

Цікаві історичні факти

Якщо зазирнути вглиб століть, то можна дізнатися багато цікавого. Так, на Стародавньої Русі існувала легенда, яка служила порятунком для безграмотних і несвідомих селян. Завдяки неї вони склали для себе уявлення про високосний рік.

Легенда свідчить, що колись жив святий Касьян, поставлений Господом Богом охороняти ворота пекла. І відрізнявся він жорстокою вдачею. Був злим і жадібною людиною. І лише 29 лютого Господь дарував йому вихідний, який Касьян спускався на Землю і лагодив свої злодіяння. Ось так стародавні росичі пояснювали для себе настільки незрозумілий для них зайвий день у році.

До речі, у цієї легенди є ще одна інтерпретація, більш продовжував чадіти характеру. Святий Касіян прогнівив Бога. І той призначив йому на день народження раз на чотири роки, а саме 29 лютого.

Варто нагадати, що на ці дані спиралися стародавні люди, які не ходили до школи і не закінчували інституту. Так, чому ж сучасна людина продовжує оперувати цими поняттями? Найімовірніше тому, що віра в казки живе в нас по сей день.

Одне суперечить іншому

Достеменно відомий історичний факт. На Стародавньої Русі в день 29 лютого сватання мало місце. Але, ініціатива вже виходила від дівчини на виданні. Вона приходила в хату до вподобаної молодцю, сідала на лаву і нудилися в очікуванні, яке могло тривати тривалий час.

З нею ніхто не розмовляв, не годував її, не давав навіть ковтка води. І якщо батьки нареченого через якийсь проміжок часу звертали на неї увагу, то значить вона була прийнята в цю сім’ю. Причому бажання нареченого не враховувалося.

Погодьтеся, подібний звичай дещо суперечить існуючій думці, що у високосний рік не можна виходити заміж або одружуватися. Прикмети прикметами, а факт на обличчя.

Хочете знати більше? Такі звичаї збереглися й донині в далекій для нас Великобританії і її сусідки Ірландії. Більш того, королева Вікторія вступила у свій час так само, зробивши пропозицію принцу Альберту саме 29 лютого.

Якщо говорити про забобони, то пояснити чому не можна одружуватися у високосний рік дуже легко. Справа в тому, що шлюб, який не має в основі своїй ободного згоди, як це робилося раніше 29 лютого, рано чи пізно розпадається. А як відомо, звичаї змінюються, а прикмети залишаються. І через якийсь час вже ніхто не запитує себе, звідки береться існуючу думку. А намагається лише якимось чином обґрунтувати свої вчинки.

Звернемося до Церкви

Священнослужителі ніколи не спиралися на прикмети. Більш того, якщо уважно вивчити Святе Письмо, то можна вже не задавати собі питання, чому не можна одружуватися в Касьянов рік. До слова сказати, думка церкви мало значний вагу.

Є ще один момент, про який просто неможливо промовчати у світлі описуваних подій. Існує думка, що одружуватися в травні небажано. І знову все ті ж прикмети.

Так, кажуть, одружишся в травні, все життя маятися будеш. А чому? На допомогу приходить знову ж церква. Згідно з її канонами, весільні свята не припустимі лише в пост і в деякі Дні Святих.

Церква говорить, що весільні торжества починаються з другої неділі з моменту закінчення Великодня і закінчуються днем передодня Великої Трійці. Саме в травні і протікає даний відрізок часу. Так кому варто повірити в першу чергу? Прикметами чи все-таки обґрунтованим фактами.

Не разгневай Бога

В продовження нашої розмови, необхідно торкнутися один важливий момент, а саме дні, коли шлюб не може бути освячений церквою.

  • Великий піст, який в 2016 році тривав від 14 березня до 30 квітня.
  • Петрів піст. У 2016 він проходив у період з 27 червня по 11 липня.
  • Успенський піст. У 2016 році він розпочався 14 серпня і благополучно завершився 27 серпня.
  • Різдвяний піст. Його час ще не настав. У 2016 році він почнеться 28 листопада і закінчиться вже в майбутньому році 6 січня.

Чому в піст не можна робити весільні обряди? Відповідь, до банальності проста. Саме поняття «пост» вже все пояснює. У ці дні заборонено будь-які обжерливості. А весільні бенкети заздалегідь припускають достаток столу.

Одружуватися чи не одружуватися в травні

 

Що стосується думки Церкви на цей рахунок, то тут тепер все гранично ясно. Залишається розібратися зі стереотипами.

Уявіть собі таку картину: весільні урочистості проходять у травні, та ще й у високосний рік 2016. Хтось зараз посміхнеться і з іронією запитає, а чому не можна одружуватися. А кому-то ці перспективи здадуться жахливими.

Насправді праві будуть всі. У першому випадку людина мислить розсудливо, позбавлений всяких забобонів, має свою думку і твердий у прийнятих рішеннях. Для другого: весілля в травні – причина її відкласти.

Висновок напрошується тільки один – підсвідомо людина не впевнена в тому, що йому взагалі треба одружуватися або виходити заміж, тому шукає причини піти від відповіді.

Є ще один аспект, згідно з яким число розлучень значно збільшується. Якщо зі всіх сторін нареченим будуть говорити:

  • Не одружуйся в травні, щастя не буде,
  • Весілля в травні, значить незабаром розлучатися,
  • Вийти заміж у травні – все життя маятися,

то з ними зіграє злий жарт їх же підсвідомість. Пам’ятайте : «ми є те, що думаємо». І якщо ваше рішення одружитися непохитно ні ким, то дійте. Жодні забобони не повинні вас зупиняти. Будуйте свої відносини на взаємній любові й довірі. Найголовніше – живіть щасливо і не озирайтеся на чиєсь розхожа думка.