Людина, що займається облаштуванням спальні, зазвичай керується своїми особистими уподобаннями. Але коли приходить час розташувати в цій кімнаті дзеркало, виникає питання: «чи Можна його встановити або повісити навпроти ліжка?». Думки з цього приводу різні. Деякі вважають, що це обов’язковий і необхідний атрибут, хтось же, навпаки, вважає — таких речей немає місця в спальні. Так добре це чи погано?

Чому не можна вішати дзеркало навпроти ліжка

Зміст статті

 • Чому не можна вішати дзеркало навпроти ліжка
  • Містичні причини
  • Не по Феншую
  • Думка психологів
 • Як і де повісити дзеркало у спальні

Існує кілька різнобічних аспектів, які необхідно враховувати, розмірковуючи про те, де повісити дзеркало у спальні.

Містичні причини

Згідно з твердженнями экзотериков і містиків, дзеркало виступає вікном у паралельну реальність. Коли спальня занурюється в морок, брами іншого світу розорюються, звідти проникають різні духи і темні істоти, які починають втручатися в земне життя. Ще можна виділити інші причини, чому містики не рекомендують розміщувати цей предмет в спальні:

 • Душа людини в нічний час доби покидає тіло сплячого. Якщо в цей момент людини видно в дзеркалі, його душа може бути затягнута в дзеркальне простір. Повернутися звідти — непросто.
 • Є думка, що в просторі дзеркал «з історією» присутня велика кількість душ «лихих» людей і злочинців, які там перебувають в ув’язненні, і хочуть вирватися з полону і потрапити в тіло сплячого.
 • ДОВІДКА! Якщо людина прокидається вночі і раптово бачить себе в дзеркальному просторі він може просто злякатися.

  Не по Феншую

  Згідно Феншуй, дзеркало в спальні — неприпустимо. Думка знавців однозначно — якщо в цьому предметі відбивається кути ліжка, це з великою ймовірністю приведе до проблем у подружньому житті. Дзеркальне простір, що відображає ліжко і двері в кімнату, принесе нещастя.

  Думка психологів

  Сучасні психологи також не радять вішати цей атрибут навпроти ліжка. Позиція науки жодним чином не пов’язана з містикою і таємницями:

 • Доведено, що за розміщення дзеркала навпроти спального місця, у людини з’являється відчуття психологічного дискомфорту. Неприємні відчуття з’являються внаслідок щоденного споглядання себе в дзеркальному просторі в певний час. У подружжя з’являється відчуття, що за ними хтось спостерігає, коли вони лежать у ліжку, що призводить до порушення їх інтимних відносин.
 • Дзеркальні стелі порушують комфорт сплячих. Навіть флегматичний і спокійний за характером людина, спостерігаючи своє відбиття навколишніх предметів перед сном і після пробудження кожен день, починає відчувати занепокоєння і нервувати.
 • ДОВІДКА! Одна з теорій — дзеркало здатне поглинати під час сну енергію, тобто, по суті, є енергетичним вампіром. Це призводить до безсоння, постійній млявості і поганого настрою.

  Як і де повісити дзеркало у спальні

  Незважаючи на велику кількість версій і теорій, які забороняють розміщувати дзеркало в спальні, не можна не відзначити одну важливу деталь: саме в цій кімнаті ми одягаємося і оцінюємо свій зовнішній вигляд з ранку.

  УВАГА! Не слід зовсім відмовлятися від цього атрибута інтер’єру — просто важливо встановити у відповідному для цього місці. Дзеркала можуть бути частиною шафи, який знаходиться в будь-якій спальні і служить для зберігання постільної білизни та особистих речей.

  Поради щодо розміщення:

 • Якщо в спальні стоїть стіл з дзеркалом, його потрібно поставити так, щоб він був природно освітлений. При цьому необхідно, щоб в його відображенні не було видно ліжка.
 • Допустимим варіантом є розташування дзеркала на стіні, над узголів’ям ліжка — можна вибрати одне велике чи розташувати по периметру кімнати кілька маленьких. У цьому випадку негативного відчуття від цього предмета не буде, а кімната буде збільшена візуально.
 • Якщо установка можлива лише навпроти спального місця, то варто передбачити штори або ширму.
 • Враховуючи всі вищеперелічені чинники, все ж при облаштуванні спальні слід багато в чому покладатися і на свої відчуття і переваги.