Чому піднімається тиск в котлі опалення: основні причини

Чому піднімається тиск в котлі опалення: основні причиниТиск в системі опалення вище норми змушує періодично спрацьовувати групу безпеки котельного обладнання стравлювати надлишки рідини через захисний кран. При цьому режимі експлуатації всі частини контуру починають відчувати підвищене навантаження, що може бути причиною порушення роботи, тому потрібно терміново з’ясувати, чому в системі збільшується тиск.

Причини збільшення тиску

Зміст статті

 • Причини збільшення тиску
 • Чому збільшується тиск в закритих котлах
 • Причина збільшеного тиску у відкритих системах
 • Інші причини

Виявити точну несправність роботи котла може тільки професійний теплотехнік. Тобто самому визначити і виправити поломку, яка викликала збільшення тиску в системі опалення, не вийде. Основні причини підвищення тиску, які відбуваються при зовнішніх поломки котла наступні:

 • Порушення цілісності теплообмінника. З урахуванням тривалого часу роботи стінки обладнання можуть потріскатися. Причини появи тріщин – заводський брак, недостатня міцність, гідравлічний удар або знос обладнання. Рідина додається в контур кожні кілька днів. Візуально текти не можна виявити – теплоносій стікає дуже слабо, під час працює пальника знаходиться волога починає випаровуватися. Необхідно змінювати теплообмінник, запаяти його виходить в дуже рідкісних випадках.
 • Тиск збільшується з-за незакритого підживлювальної вентиля. З-за низького напору в контурі котла і збільшеного в трубопроводі через вентиль підживлення в опалювальний трубопровід починає проходити «зайва» рідина. Тиск підвищується до того часу, поки не буде потрібно його виведення через захисний клапан.
 • Якщо тиск в трубопроводі спадає, теплоносій закриває подачу рідини в казан, у цьому разі в системі напір зменшується. Така ж проблема може статися при поламаному вентилі підживлення. Треба або вимкнути його, або змінити.
 • Збільшення за триходового клапана. Під час поломки клапана рідина з розширювальної ємності почне надходити в контур. Триходовий клапан потрібно міняти або періодично чистити.
 • Показання манометра залишаються на одному місці. Якщо під час змін режиму роботи котельного обладнання при збільшенні або зниженні температури на манометрі стрілка не рухається – манометр зламаний. Необхідна його заміна.Чому піднімається тиск в котлі опалення: основні причини
 • Чому збільшується тиск в закритих котлах

  Основні причини чому піднімається тиск наступні:

  • опалювальний контур наповняється з верхньої частини;
  • швидке наповнення теплоносієм під час запуску;
  • розхитаний вентилятор насоса, через який проходить повітря;
  • поломка повітрявідводчика;
  • після ремонту системи не спустили повітря.

  Наповнювати опалювальний контур треба з нижньої частини, причому захисні крани повинні бути відкритими. Наповнювати треба поступово, поки з захисних кранів не почне зливатися рідина. Перш ніж почати наповнення опалювального контуру всі воздухоспускные частини потрібно обробити мильним розчином, так можна перевірити їх нормальну роботу.

  Важливо! Якщо нагнітальний насос пропускає повітря, то саме він є причиною підвищеного тиску.Чому піднімається тиск в котлі опалення: основні причини

  Причина збільшеного тиску у відкритих системах

  У відкритій системі при правильному розрахунку нахилів труб повітря виходить в розширювальну посудину. Повітряні пробки можуть з’являтися лише під час неправильного наповнення контура рідиною при стартовому запуску.

  Під час появи цієї проблеми повітря випускається через захисні крани, що знаходяться на батареях опалення.

  Увага! Коли ж знизити напір не виходить, то, ймовірно, буде необхідно повне дренування опалювального контуру при наступному запуску.Чому піднімається тиск в котлі опалення: основні причини

  Інші причини

  Підвищення тиску може статися з таких причин:

 • Закрита запірна арматура. Як результат, тиск на подачі теплового носія збільшується і включається захист котельного обладнання. Треба відкрити всі вентилі.
 • Розширювальна ємність знаходиться тут же після насосного обладнання. Таким чином, тиск миттєво збільшується, і майже тут же скидається, при цьому відзначаються його перепади. Ця ситуація може призводити до гідравлічних ударів в опалювальному контурі. Щоб позбавитися від цієї проблеми розширювальну ємність необхідно встановити на контур обратки — на ділянці з невисокою температурою теплового носія. Насос встановлюється перед котельним обладнанням, після розширювальної ємності.
 • Якщо знаходиться фільтр грубого очищення, то його сітка може забруднитися. Як результат, збільшується тиск у трубопроводі. Зменшити натиск води зможе допомогти очищення сітчастого фільтра. Найпростіший вугільний фільтр потрібно очищати раз на 5 років. Промивні фільтри досить дорогі, але теплоносій це обладнання очищає набагато краще.
 • Збій автоматичної системи котельного обладнання, поломка датчиків. Не можна визначити, чому це сталося. Причиною є виробничий брак, застосування матеріалів поганої якості під час виготовлення елементів управління, неправильний монтаж. Самому можна виправити поломку тільки знаючи код помилки. Якщо у документації до обладнання не знаходиться цього коду і методів усунення несправності, потрібно звертатися в сервісну службу.Чому піднімається тиск в котлі опалення: основні причини
 • Правильна і тривала експлуатація опалювальної системи залежить від якісного монтажу, правильної роботи обладнання, а також підтримки в системі нормального тиску.