Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причини

Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причиниПилосос — будь-яка господиня знайома з ним не з чуток. Жодна прибирання оселі не обходиться без цього приладу. Проте з часом можуть наступати проблеми в його експлуатації: пристрій починає погано всмоктувати сміття або грітися при роботі. Не варто відразу віддавати його в ремонт або купити новий — причина несправності може виявитися банально проста, і здійснити ремонт можна своїми силами.

Практично у кожного пилососа є однакова конструкція: повітряний насос інерційного типу, який приводиться в дію щітковим електродвигуном. Насос служить для всмоктування повітряного потоку, який захоплює за собою сміття, пил, дрібне сміття.

Сьогодні в пилососах використовуються наступні типи пилозбірника:

 • мішки;
 • водяні контейнери;
 • циклонні фільтри.

Після фільтрації повітря в пилозбірнику повітряний потік проходить через фільтр тонкої очистки — він збирає найдрібніші пилинки, які можуть проскочити через ємність для збору пилу.

Якщо пилосос не всмоктує пил

Зміст статті

 • Якщо пилосос не всмоктує пил
  • Переповнений мішок
  • Засмітився фільтр
  • Забруднення у шлангу або щітки
  • Пошкодження пристрою
 • Основні причини перегріву пилососа
 • Чому пилосос став голосно працювати
  • Пилосос вібрує і шумить
  • Голосно працює і видає неприємний запах

Причини поганого втягування сміття і пилу можуть бути такі ж, як і при перегріві. Щоб виявити проблему слід поетапно виконати наступні дії:

 • Для початку слід обов’язково відключити апарат від мережі;
 • Далі проводиться загальний огляд пристрою;
 • Варто переконатися в правильності вибраного режиму — можливо просто збилися параметри;
 • Якщо все це не допомогло, то слід розібрати агрегат: слід від’єднати трубу і щітки, після чого зняти корпус і оглянути нутрощі (мішок для збору пилу або контейнер, фільтри, двигун).
 • При виявленні несправності слід приступати до її усунення.Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причини

  Переповнений мішок

  Поширеною причиною слабкої тяги пилососа може бути переповнений мішок для пилу і сміття: у деяких старих моделей немає наявності індикатора наповненості, тому слід регулярно перевіряти рівень наповненості мішка. При заповненні пилозбірника на 70% сила всмоктування може значно зменшитися або зовсім зникнути.

  В процесі спустошення необхідно вивчити матеріал, з якого виконаний мішок:

  • мішки паперові одноразові, тому підлягають тільки замінений на новий;
  • тканинні мішки можна випрати в простій воді, а після висихання поставити на місце.

  Якщо з пилозбірником все в порядку, а тяга так і не з’явилася, то можна приступати до наступного етапу.

  Засмітився фільтр

  Якщо пилосос не смокче, то це може бути з-за фільтрів. Будь-яка модель містить 2 фільтра, один з яких використовується для тонкого очищення, а другий випускний. Якщо випускний фільтр ніколи не підлягав заміні, то варто зробити це зараз — його необхідно міняти через кожні 50 годин роботи. Фільтр тонкого очищення слід регулярно очищати або змінювати: для митися можна використовувати теплу воду, після чого гарненько просушити. Зазвичай фільтри розташовуються біля задньої панелі пристрою.Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причини

  Забруднення у шлангу або щітки

  Падіння потужності всмоктування іноді відбувається за наявності пошкодженого шланга або насадки. Для початку варто уважно оглянути усмоктувальну трубу і оглянути місце її приєднання до корпусу — труба може бути не до кінця одягнена або нещільно прилягати. При наявності засмічень в трубі необхідно їх прочистити дротом. Далі, необхідно перевірити шланг на наявність пошкоджень: для цього можна відключити її від апарату і докласти руку до вхідного отвору. Якщо тяга буде хороша, значить причина криється в шлангу.

  Також слід вивчити насадку — іноді вона буває причиною поганої роботи пристрою. Необхідно очистити від щітки ниток, волосся і іншого сміття, а також перевірити на прохідність всередині. Підшипники також слід перевірити на наявність справної роботи, адже від них залежить сила проходження повітряного потоку.Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причини

  Пошкодження пристрою

  Для отримання доступу до головної частини пилососа слід прибрати захист корпусу. Зазвичай цей сайт перестає функціонувати за перегорання плавкого запобіжника — перевірити його можна за допомогою мультиметра. Якщо несправний запобіжник, підбираємо схожий по параметрам і встановлюємо на місце. Якщо обірваний контакт, то це також може служити причиною несправності — пошкоджений контакт припаюємо на місце паяльником. Якщо є підозри на несправну роботу щіток двигуна, то слід працювати гранично акуратно — неправильне підключення може привести до того, що апарат почне працювати в іншу сторону і просто буде видувати пил. При обриві обмотки на котушці слід готуватися до заміни вузла або купівлю нового пилососа.

  Кожна модель має свої слабкі місця. У моделей LG при тривалій роботі починають приходити в непридатність графітові щітки, а у апаратів Samsung іноді бувають порушення ізоляції обмоток, що в підсумку призводить до міжвиткові замикання.Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причини

  Важливо! Несправний двигун практично не піддається ремонту своїми силами і для його відновлення буде потрібно допомогу грамотних фахівців.

  Основні причини перегріву пилососа

  Нерідко нагрів корпусу виникає через заповнення сміттям мішка для пилу, що вийшли з ладу комплектуючих, а також проблем у роботі двигуна. Залишається дізнатися, що ж саме стало причиною незадовільної роботи пилососа.

  Для визначення несправного вузла найкраще використовувати рекомендовану послідовність виявлення несправності:

  • Якщо корпус гріється, то можна від’єднати шланг і спробувати запустити його знову — якщо корпус двигуна перестає грітися, значить причина криється в крок або самій трубці.
  • Далі перевіряємо вхідний отвір пилососа — туди можуть потрапляти сторонні предмети. Переконавшись у відсутності перешкод можна переходити до подальших дій.
  • Необхідно акуратно вийняти ємність для збору сміття — це може бути контейнер або мішок. Після вилучення можна запустити апарат і подивитися, як він став працювати.
  • Перегрів може статися через фільтрів — для цього їх варто акуратно почистити.
  • Якщо вищевказані пункти пройдені, а пилосос продовжує погано працювати, залишається поломка двигуна, що в підсумку може призводити до перегріву і автоматичного відключення.

  Важливо! Найчастіше провести ремонт можна своїми силами і без спеціальних знань, проте іноді доводиться звертатися до фахівців.Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причини

  Чому пилосос став голосно працювати

  Виявити причину появи гучного шуму під час роботи часто під силу тільки досвідченому фахівцеві, тому рекомендується не займатися самостійним ремонтом, а віддати пристрій в сервіс-центр. Якщо Ви вирішили здійснити пошук несправності самостійно, то слід знати, що найбільш ймовірними причинами виникнення надмірного шуму можуть бути:

  • Надмірно заповнена ємність для пилу. Зазвичай це відбувається з-за несвоєчасної чищення мішка або контейнера для пилу. У результаті відбувається утруднення проходження повітря через пилозбірник, що призводить до збільшення навантаження на двигун і посилення його шуму. При надмірному забрудненні системи фільтрації пил може потрапляти в моторний відсік і осідати на рухомих частинах. В результаті починаються перебої в роботі двигуна: він працює «на суху» і відбувається гул і свист.
  • Вихід з ладу комплектуючих. Визначення несправної деталі може здійснити тільки фахівець сервіс-центру, тому при підозрі на таку несправність краще припинити спроби самостійного ремонту уникнути зайвих фінансових витрат на покупку нового пилососа.
  • Несправний двигун — якщо пилосос відносно новий, то може мати місце заводський брак двигуна. При наявності гарантійного терміну слід віддати прилад в магазин, а якщо гарантія вже закінчилася, то звернутися в сервіс-центр.Чому пилосос погано всмоктує і нагрівається: основні причини

  Пилосос вібрує і шумить

  Підвищена вібрація може бути присутнім тільки на старих моделях, де встановлені металеві вентилятори. Заміна такого елемента обійдеться досить дорого, тому нерідко дешевше придбати новий пилосос.

  Голосно працює і видає неприємний запах

  Навіть при дбайливому догляді за пилососом з нього може виходити неприємний запах. І виною цьому можуть бути не фірма-виробник або великий термін експлуатації приладу — є кілька причин, які можуть призвести до появи специфічного запаху:

  • Пил і сміття, які всмоктуються пилососом, містять велику кількість бактерій, які при розмноженні у вологому середовищі здатні видавати специфічний запах. При вимкненому пристрої запаху може і не бути, але при його роботі і нагріванні відбувається його явне виявлення.
  • Видавати неприємний запах при нагріванні пилососа може неякісний пластик, з якого зроблений корпус.
  • Іноді причиною запаху може стати замикання деяких елементів пилососа, що призводить до їх плавленню.

  У деяких випадках, якщо пилосос сильно гуде, не тягне пил і нагрівається, необхідно звернутися до фахівців. Тільки вони можуть знайти справжню причину поломки. Самостійно робити нічого не потрібно, так як можна ще більше пошкодити пристрій.