Полотенцесушитель є в кожному будинку. Ця деталь не дає з’являтися цвілі, грибка і конденсату у ванній кімнаті, а також виконує функцію сушарки для рушників і інших речей. Але іноді трапляється, що полотенцесушитель не нагрівається або зовсім стає холодним. І на це є кілька причин, про які ми і поговоримо нижче.

Причини того, що полотенцесушитель холодний

Зміст статті

 • Причини того, що полотенцесушитель холодний
  • Пристрій не нагрівається
  • Гаряча вода йде, а полотенцесушитель не гріє
  • Відсутня циркуляція
 • Як зрозуміти, чи можна відремонтувати пристрій
 • Особливості проведення ремонтних робіт

Чому полотенцесушитель холодний? Як відомо, моделі бувають двох різновидів — електричні і водяні. І якщо відсутність тепла у першому випадку може бути пов’язано з відсутністю харчування або поломкою обладнання, то в другому випадку все куди цікавіше.

Чому полотенцесушитель холодний, а вода йде гаряча? Водяні варіанти можуть переставати нагріватися по ряду причин. І нижче ми поговоримо про це більш детально.

Пристрій не нагрівається

Не працює полотенцесушитель після відключення гарячої води досить часто. Вона потрапляє туди лише при відкритому крані. У таких ситуаціях виправити поломку навряд чи вийде, і оптимальним варіантом стане заміна водяного приладу на електричну модель.

Гаряча вода йде, а полотенцесушитель не гріє

Чому полотенцесушитель не нагрівається? Причиною в більшості випадків є наявність пробок і засмічень. Більшість споживачів встановлювали рушникосушки досить давно, і відповідно вони навряд чи здогадуються про те, що цей прилад необхідно прочищати на регулярній основі.

Чому холодний рушникосушка у ванні? При виникненні несправності буде мало спустити повітря. Потрібно закривати кран водопостачання, демонтувати пристрій, прочищати його за допомогою дроту з йоржиком на кінці, а потім промивати систему.

Важливо! Якщо полотенцесушитель не гріється, потрібно використовувати не звичайну воду з-під крана, а розчин соляної кислоти. Вона заливається в систему на певний час, а після зливається. Кислота розм’якшує залишився осад, і після зливу його буде просто видалити.

Після проведення визначених процедур полотенцесушитель встановлюється на місце і підключається до системи, а потім відкривається кран водопостачання, і прилад повинен почати грітися.

Відсутня циркуляція

Причини холодної сушки для рушників у ванній можуть бути різними. Іноді прилади перестають віддавати тепло з огляду на неправильне підключення до загальної магістралі. Найчастіше це трапляється при підключенні до старих теплових комунікацій, де кожен змінює принцип приєднання до стояка, керуючись причиною «Мені так зручно». У таких випадках потрібно звертатися в ЖЕК, т. к. виправити все самостійно вийде навряд чи.

Як зрозуміти, чи можна відремонтувати пристрій

Що робити, якщо не працює рушникосушка у ванні? Визначивши джерело проблеми, потрібно як можна швидше зайнятися ремонтом приладу. Але робити це самостійно рекомендується виключно в тих ситуаціях, коли є відповідні знання і навички. А якщо таких немає, то потрібно в терміновому порядку звернутися до фахівця, який відновить працездатність приладу, усунувши виниклу несправність.

В інших випадках наслідки можуть бути більш ніж плачевними. Можливі прориви, через що ваша квартира наповниться гарячою водою, а також вода почне капати зі стелі сусідів, які проживають знизу.

Особливості проведення ремонтних робіт

Чому не працює полотенцесушитель водяній у ванній? Вирішивши усунути поломку самостійно, вам потрібно підготувати необхідні інструменти і почати ремонт приладу, хід якої буде залежати від типу поломки.

 • Засмічення електричного полотенцесушителя. Якщо немає циркуляції в полотенцесушителе, в такій ситуації потрібно зробити холодний рушникосушка у ванні. Він відключається від електричної мережі, а після знімається зі стінки. Потім необхідно відкрутити вентиль і гарненько почистити прилад, використовуючи металеву дріт, з подальшою прочищенням області труби, що знаходиться в початку. Після закінчення цієї процедури можна встановлювати полотенцесушитель у початково положення для перевірки його працездатності. Якщо все нормально, то можна використовувати прилад в повному обсязі і насолоджуватися оптимальним температурним режимом у ванній кімнаті.
 • Засмітилися труби водяного приладу. Якщо полотенцесушитель холодний, хоча гаряча вода є, в цьому разі також потрібно зняти прилад злити з нього залишки води. А потім слід зайнятися прочищенням, про що ми вже говорили вище по тексту.
 • Поява повітряної пробки. У такій ситуації потрібно випустити повітря з приладу за допомогою крана Маєвського. У цих цілях необхідно знайти той самий кран, шляхом часткового демонтажу конструкції. Для цього необхідно взяти викрутку і злегка відкрутити болт, щоб повітря стало виходити. Після завершення цього процесу з крана почне текти вода, що буде говорити про те, що повітряна пробка успішно усунуто. На завершальному етапі потрібно лише повернути всі елементи конструкції на вихідні місця і перевірити її на працездатність.