Чому рветься верхня нитка в швейній машинці: як відрегулювати

Чому рветься верхня нитка в швейній машинці: як відрегулюватиСправна робота швейної машинки може тривалий час не викликати якихось проблем. Але в певний момент нитка починає постійно рватися, що значно знижує якість пошивки виробів. У такому випадку необхідно визначити і виправити цю ситуацію. Основних причин, чому машинка починає рвати нитку, безліч.

Причини обриву верхньої нитки

Зміст статті

 • Причини обриву верхньої нитки
 • Як виправити причину самостійно
 • Як правильно відрегулювати верхню нитку

Нитка може обриватися з наступних причин:

 • Найбільш частою причиною розриву є дуже сильна натяжка. У такому разі сплетіння ниток починає відбуватися зверху матеріалу.
 • Слабка натяжка також може призводити до розриву. В такому випадку нитка заплутується в човнику і відбувається її обрив.
 • Неправильно встановлена голка. Якщо голка починає стикатися зі стінами отвори голчастою платівки, то нитка зачіпляється за його краї, що неодмінно призводить до обриву. Ця проблема також викликає часту поломці голок.
 • Обрив може відбуватися із-за невірно встановленої пружини на сайті регулятора натяжки. Великі витки пружини зобов’язані розташовуватися максимально близько до корпусу і при цьому пружина з легкістю повинна переміщатися всередині регулятора.
 • Під час неправильно зібраного регулятора натяжки також відбувається обрив.
 • Гострі краї на різних деталях швейної машини можуть підрізати нитка, це призводить до розриву. Щоб позбавитися від цієї проблеми необхідно обробити робочі частини дрібним надфілем.
 • Іноді проблема ховається в ковпачку шпулі. Якщо він дуже сильно перетягнуть, це призводить до розриву нитки. Швейна машина починає працювати несправне у разі забруднення ковпачка.
 • Увага! Причин, чому відбувається обрив нитки досить багато. Як правило, виною тому неправильне встановлення різних деталей. У такому разі швейна машина неправильно фіксує нитку і приховує її, це, в свою чергу, призводить до розриву.

  Чому рветься верхня нитка в швейній машинці: як відрегулювати

  Як виправити причину самостійно

  Найбільш часті причини обриву – неправильно використовувані в роботі матеріали. У такому разі необхідно лише переглянути всі нитки та голки на предмет наявності шлюбу, і поміняти їх.

  Також потрібно перевірити натяжку нитки. Правильно відрегульоване натяг зобов’язана сплітати нитку зсередини, а не зверху матеріалу. Краще все регулювати натяжку верхньої нитки. Регулювання нижній частині проводиться тільки в екстрених ситуаціях.

  Якщо стяжка стала стягнутою, а матеріал почав зморщується, то це також обумовлено неправильною натяжкою нитки. У цьому випадку необхідно робити регулювання як натяжки, так і довжиною рядка. Для товстого матеріалу необхідно збільшити довжину, для тонкого – зменшити.

  Якщо натяжка нормальна, то потрібно перевірити чи правильно голка потрапляє в отвір пластинки. Для чого потихеньку проворачивайте коліщатко, і за допомогою збільшувального скла стежте, щоб голка не торкалася до стінок отвору.Чому рветься верхня нитка в швейній машинці: як відрегулювати

  Переконайтеся в правильному положенні пружини. Якщо основна частина випирає не в ту сторону, то її необхідно розвернути. Якщо проріз сильно перетягнута, трохи викрутити гайку.

  Також потрібно переконатися в правильній збірці регулятора, який контролює напругу. Для чого потрібно інструкція з експлуатації швейної машини. Необхідно звертати увагу на правильність розташування деталей, так і на те, якою стороною вони розгорнуті.

  Не рідко розрив нитки відбувається після розбирання різних деталей швейної машини. Як правило, проблема полягає в неправильному кріпленні штовхача – якщо цю частину випадково встановити в іншу сторону, коли розплющена частина штовхача розгорнута до важеля, то це обов’язково призведе до обриву. Іноді цей елемент зовсім не встановлюють на місце. Також потрібно звертати увагу на віджимну шайбу, ймовірно, вона теж неправильно встановлена.

  Якщо машинка нещодавно піддавалася розбиранні, то потрібно переконатися, що всі елементи знаходяться на своїх місцях, вони не деформовані і надійно закріплені. Якщо якийсь деталі бракує, то її необхідно замовляти.

  Важливо! Найчастіше проблему розриву нитки можна виправити самому. Але якщо після всіх проведених заходів проблема так і залишилася, то необхідно звертатися до настроювач.

  Чому рветься верхня нитка в швейній машинці: як відрегулювати

  Як правильно відрегулювати верхню нитку

  Для початку відшукайте регулятор натяжки. На різних моделях машинок він може перебувати в різних місцях, якщо не знаєте, в якому конкретно місці розташований регулятор, то скористайтеся інструкцією до машинці. Якщо інструкції наявність немає, то потрібно відшукати регулятор з цифрами, не відповідає за вибір виду або розміру стібків.Чому рветься верхня нитка в швейній машинці: як відрегулювати

  Щоб збільшити натяжку регулятор потрібно повернути в бік збільшення цифр. Спробуйте переставити його на полделения або на одну цифру, а після перевірте, як виходить стяжка на шматочку тканини. Налаштовуйте, поки верхня нитка не перестане проглядатися на звороті стяжки.

  Щоб зменшити натяжку, потрібно прокрутити регулятор з урахуванням зменшення цифр. Продовжуйте налаштовувати так, поки суміш не буде ідеально рівною.

  Під час обриву верхньої нитки необхідно уважно контролювати роботу швейної машинки і виправити проблему, виключивши спочатку неправильний вибір голки і тканини. Перед тим як звертатися до настройщикам, попрацюйте на машинці, використовуючи різні голки, нитки різного якості на різних котушках, переконайтеся, що несправність не з’явилася після самостійного настроювання або ремонту техніки.