Чому швейна машинка пропускає стібки при шитті: в чому причини і як виправити

Якісна рядок характеризується рівним швом. Але іноді машинка просто «відмовляється» працювати як належить і пропускає стібки. Якщо це сталося при переході з потовщення на тонкий ділянку і пропуски носять одиничний характер, то звичайно досить простої заміни голки на підходящу. Але якщо пропусків на шві багато, доведеться трохи почаклувати над вірною помічницею з метою з’ясувати причину її примх.

Чому швейна машинка пропускає стібки при шитті: в чому причини і як виправити

Чому машинка пропускає стібки

Зміст статті

 • Чому машинка пропускає стібки
  • Можливі причини
  • Як виправити
 • Поради по запобіганню ситуації

Іноді виною всьому стає сама тканина. Щоб виключити можливість цього достатньо просто підкласти під неї смужку газети і перевірити якість строчки.

Якщо проблема не зникла, можна сміливо продовжувати роботу «по папері», благо на щільність і естетичність шва така підкладка не впливає. Так і видалити газету потім нескладно. Але от якщо рада не допоміг, доведеться зайнятися більш детальним вивченням робочої частини швейної машинки.

Чому швейна машинка пропускає стібки при шитті: в чому причини і як виправити

 

Можливі причини

Іноді пропуск стібків виникає з-за того, що отвір голкової пластини розбите. Тканина продавлюється в нього, пригальмовує нитку і в результаті цього на голці не утворюється петля. Перед тим як забиратися в пошуках проблеми «глибше», варто виключити цю.

Чому швейна машинка пропускає стібки при шитті: в чому причини і як виправити

Якщо ж справа не в пластині, тоді її знімають, озброюються лупою і вивчають процес взаємодії голки з човником. Занадто великий зазор між цими елементами та є найбільш поширеною причиною пропуску стібків. Щоб виключити або підтвердити діагноз» необхідно перевести машинку в режим прямої строчки і провернути її до стану, коли носик човника виявиться з голкою в одній площині. Далі варто оглянути «робочу зону», звертаючи увагу на наступне.

 • Щільність прилягання носика човника до лезу голки — оптимальний зазор менше 0,3 мм.
 • На якій відстані над верхнім краєм игольного вушка знаходиться носик човника — повинно бути приблизно 1,5 мм (рекомендоване значення для тонких тканин -1 мм, для товстих -2 мм).
 • У разі, коли зазори дотримані, слід пропустити машинку на малому ходу, приглядаючись до того, з якого боку від голки формується петля. Зрідка погана якість нитки або її надмірний натяг перешкоджають нормальній роботі швейної машинки. У такій ситуації петля буде формуватися з протилежного від човника боку.

  Якщо ж при оцінці зазорів виявлено відхилення від норми, доведеться покроково виключати можливі причини.

  Як виправити

  У переважній більшості випадків причиною великих зазорів виявляється голка.

  Якщо в момент захоплення нитки човником вона відстоїть від його носика більш ніж на третину міліметра, є сенс зняти її і оглянути на предмет кривизни. Зробити це легко: варто докласти голку до площини лінійки і оцінити ступінь викривлення — його бути не повинно. Якщо ж є — голка змінюється на нову.

  Чому швейна машинка пропускає стібки при шитті: в чому причини і як виправити

  Друга за частотою «поломка» — неправильна колба. Вона буває круглої (для промислових швейних машинок) або з різною глибиною спила (для побутових). Крім того, цей елемент ще й по діаметру розрізняється. Найпростіший спосіб уникнути пов’язаних з розміром колби проблем — захопити з собою стару голку перед відправкою в магазин за новими.

  Якщо ж носик човника в момент захоплення нитки знаходиться над вушком на відстані більше 2 мм, то проблема найчастіше теж в голці — вона занадто довга, чи не встала на місце» через невідповідну колби.

  У тому ж випадку, коли зазор змінився при використанні правильної, що не має дефектів, голки, краще всього звернутися в сервісний центр. Спроби самостійного регулювання висоти човника недосвідченим користувачем можуть призвести до більш серйозних проблем.

  Поради по запобіганню ситуації

  Чому швейна машинка пропускає стібки при шитті: в чому причини і як виправити

  Довгий термін служби швейної машинки без різноманітних збоїв у її роботі забезпечується увагою до деталей. Уникнути пропусків у рядку можна, якщо:

  • правильно підібрати голку під матеріал;
  • взяти нитку, яка відповідає номеру голки;
  • відрегулювати тиск лапки на тканину;
  • відмовитися від використання неякісних (перекручених або лощених) ниток.

  І самий пересічний порада: завжди слід перевіряти гостроту голки. Особливо якщо машинка почала вередувати при роботі з матеріалом, з яким раніше не виникало проблем. Тупа голка не тільки залишає некрасиві дірочки (вона не розширює, а рве волокна тканини), але і захоплює матеріал за собою в отвір голкової пластини. Тимчасово цю проблему вирішують застосуванням газетної підкладки. Однак відразу ж після завершення роботи варто зайнятися заміною голки на нову.