При виробництві будівельних робіт в ремонтованих приміщеннях акумулюється велика кількість пилу. Вона містить шкідливі для дихання речовини і підлягає регулярного прибирання. Звичайні побутові пилососи не призначені для прибирання будівельного сміття, бетонної пилу, оскільки, по-перше, у них недостатній розмір контейнера для відходів, по-друге, їх фільтри дуже швидко забиваються, що може привести до перегріву і виходу з ладу апарата.

У цьому випадку врятує циклонний фільтр, який дозволить розширити відсік для сміття та адаптувати систему фільтрації за рахунок первинного захоплення основної частини пилу усередині сепаратора.

Перевага циклонного фільтра, виготовленого своїми руками, полягає в тому, що ціна установки виходить істотно нижче, ніж при покупці побутового приладу в промисловому виконанні, його можна виготовити довільної форми, потужності і обсягу з мінімальними витратами. До недоліків відноситься менша ефективність і якість усунення пилу.

Матеріали

Зміст статті

 • Матеріали
 • Поетапна виготовлення циклонного пилососа своїми руками
  • З домашнього пилососа
  • З відра
  • З дорожнього конуса
 • Висновок

Для самостійного виготовлення циклонного фільтра вам знадобляться наступні витратні матеріали:

 • класичний пилосос або пристрій-донор, з якого буде витягнутий мотор ;
 • контейнер для сміття (як варіант, відро або бочка);
 • ємність конічної форми (або циклон);
 • гофровані шланги;
 • сантехнічна арматура з перехідними ущільнювачами;
 • кріпильні металовироби;
 • герметик;
 • фанера (ЛДСП тощо).

В залежності від варіанту складання можуть знадобитися інші складові.

Тепер розглянемо варіанти, як можна зібрати циклон модель пилососа.

Поетапна виготовлення циклонного пилососа своїми руками

В залежності від обраного шляху, послідовність роботи може дещо відрізнятися. Для початку розглянемо найпростіший варіант.

З домашнього пилососа

Крім старенького пилососа в якості другого основного компонента буде використовуватися придбаний в зборі циклон.

Для початку виготовте два шланга: один – робітник з насадкою для прибирання, другий – проміжний, для з’єднання циклону з апаратом. Відріжте гофровані трубки відповідного діаметру, на кінці з двох сторін закріпіть через перехідні муфти, оброблені герметиком, сантехнічні відводи.

Циклон у процесі роботи буде скидати сміття в контейнер, що знаходиться під ним. В якості останнього можна використовувати відро з кришкою. У кришці проробляється отвір під діаметр виходу циклону, після чого дві деталі поєднуються і кріпляться один до одного через отвори, передбачені конструкцією циклону.

При необхідності потрібно будь-яким доступним способом підсилити конструкцію відра по периметру, щоб уникнути його деформації під дією вакууму. Тепер залишилося з’єднати всі отвори допомогою виготовлених раніше рукавів. На робочий шланг встановлюється насадка – прилад готовий до роботи.

З відра

Якщо у вас немає в наявності працездатного пилососа, його можна зробити своїми руками. У цьому випадку необхідно з підручних матеріалів, наприклад, з ЛДСП, зібрати герметичний корпус і вмонтувати в нього мотор. Необхідно виконати електричне приєднання клем мотора до кнопки включення через регулятор потужності.

До решти клем кнопки припаюються жили шнура живлення. Варто відзначити, що двигун, блок управління потужністю та інші електричні компоненти можна використовувати від старого пилососа, який втратив свою працездатність. Всі електричні з’єднання повинні бути якісно заізольовані і захищені від попадання пилу.

Другим каскадом системи буде циклонник – його можна виготовити з відра конічної форми. Основне завдання – організувати вхідний отвір таким чином, щоб воно було спрямоване вниз по дотичній до внутрішньої стінки.

Це необхідно для того, щоб в ємності утворився циклон, який змусить сміття звалюватися під власною вагою в контейнер, а захоплений повітря буде віддалятися через вихідний отвір в кришці відра. У нього потрібно опустити сантехнічний патрубок, з’єднаний з воздухозаборным відсіком, на висоту нижче вхідного отвору.

Самий нижній каскад – сміттєвий контейнер. На нього буде встановлюватися імпровізований циклонник з мотором нагорі. Його також можна зробити з відра з герметично закривається кришкою. Цей відсік повинен бути найбільш міцний, т. к. крім маси всієї конструкції йому ще треба протистояти утворенню вакууму.

Після з’єднання всіх трьох каскадів шлангами, і відводу «вихлопу», можна приступати до тестування. Зібраний своїми руками пилосос має великий мінус – він не зможе утримати дрібну пил, будучи ефективним тільки для великого будівельного сміття.

З дорожнього конуса

В якості фільтра, замість готового циклону або відра можна використовувати будівельний конус. Його форма також цілком підходить для формування необхідних потоків повітря для ефективного утримання пилу. Послідовність дій при цьому та ж:

 • переверніть конус підставою вгору;
 • у бічній частині конуса, ближче до основи, робиться отвір по дотичній до її внутрішньої поверхні;
 • зверху опускається вихідний патрубок, який повинен закінчуватися нижче вхідного отвору – він закріплюється за допомогою фанерного диска, випиляного в розмір основи конуса;
 • вершина перевернутого конуса відрізається, і він закріплюється на кришці контейнера для сміття – великого відра або бочки, також з допомогою круглого фрагмента фанери.

Верхній патрубок з’єднується з пилососом, у другій просовується шланг з робочою насадкою. Збірка завершена.

Висновок

При самостійному виготовленні циклонного фільтра ви можете зіткнутися з такими труднощами:

 • Складність кріплення вхідного патрубка в саморобному циклоні. Дуже важливо організувати правильне рух повітря на вході у фільтр. Для цього рекомендується використовувати сантехнічні відводи під кутом 870 або 600;
 • Недостатньо герметична складання. При виготовленні агрегату необхідно забезпечити на всьому маршруті руху потоку повітря герметичність конструкцій і з’єднань. Не шкодуйте герметика для обробки стиків і зчленувань;
 • Ємності пристрою, в особливості контейнер для сміття, під впливом вакууму може піддаватися деформації. Підсилюйте конструкцію відповідних деталей (бочки або відра), уважно підбирайте мотор приладу по потужності, бажано з можливістю її регулювання;
 • Також певну складність можуть викликати питання кріплення частин і вузлів гібридного пилососа. Конструкція повинна бути жорсткою, добре зафіксованої і міцною, щоб уникнути її руйнування під час роботи приладу. Так як найчастіше агрегат виходить габаритним і важким, його доцільно зміцнювати на невелику платформу з коліщатками.
 •