Циклювання паркету що це: коли потрібно робити циклювання, переваги і недоліки

Циклювання паркету що це: коли потрібно робити циклювання, переваги і недолікиПаркет – це одне з найпрестижніших і гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр підлогових покриттів. Проте він досить вибагливий у догляді і періодично потребує певного ремонту. У цьому випадку на допомогу приходить шліфувальна машина і свіжа банку лаку для покриття.

Циклювання паркету – що це таке?

Зміст статті

 • Циклювання паркету – що це таке?
 • Схема циклювання паркету
 • Коли потрібно робити циклювання паркету?
 • Переваги і недоліки циклювання паркету

Циклювання – це не що інше, як шліфування поверхні дерев’яних плашок, покладених на підлогу. Раніше для цього застосовувався спеціальний інструмент «цикля», який знімав верхній шар дерева на панелях вручну.

Сьогодні ручної праці не потрібно, для цих цілей є спеціальний апарат – шліфована машина. Вона оснащена барабаном з шаром наждачного паперу. Вона знімає тонкий верхній шар з покладеного покриття, роблячи паркет рівним і красивим. Після завершення процесу залишиться тільки покрити підлогу лаком.

Важливо! Роботи цілком можна виконати самостійно, взявши апарат напрокат. Тільки слід враховувати, що для цього потрібні певні навички.

Схема циклювання паркету

Циклювання паркету що це: коли потрібно робити циклювання, переваги і недолікиВажливим етапом перед циклюванням є підготовчий етап. У цей період майстер перевіряє ступінь пошкодження підлогового покриття. Якщо по всій поверхні підлоги є глибоко прогнилі плашки або є серйозні сколи і тріщини, потрібно буде замінити пошкоджені деталі підлоги. Якщо ж причиною виконання циклювання є тільки зняття застарілого лаку і оновлення поверхні підлоги, ця процедура підійде як не можна краще.

Також необхідно винести з кімнати всі меблі і демонтувати плінтуси. Це необхідно тому, що при роботі буде велике скупчення пилу і рух її по кімнаті. Видалити меблювання з кімнати необхідно, щоб потім не витрачатися на її капітальну чистку. Не варто забувати і власної захист від пилових мас, респіратор, халат, одноразова шапочка і рукавички захистять тіло від дрібного пилу.

Схема робіт наступна:

 • підлогу обробляють наждачкою з грубим зерном для видалення старого шару лаку і невеликого вирівнювання поверхні паркету;
 • потім приходить черга більш дрібного зерна наждачного паперу для повторної циклювання;
 • третій етап включає в себе ще одну процедуру циклювання з самої мелкозерной наждачним папером або плоскошліфувальною машиною, вона зробить підлогу чистим, гладким і рівним;
 • у важкодоступних місцях використовується болгарка або кутова шліфмашина;
 • якщо між плашками є великі зазори, їх потрібно зашпаклювати спеціальним складом, який повинен підсохнути перед фінішною циклюванням.

Важливо! Правильна і грамотна циклювання дозволяє досягти рівною і чистою поверхні перед нанесенням шару лаку. Це зробить підлогове покриття міцним, красивим і довговічним.

Циклювання паркету що це: коли потрібно робити циклювання, переваги і недолікиКоли потрібно робити циклювання паркету?

Циклювання потрібно проводити регулярно, але періодичність і частота процедур залежить тільки від стану підлогового покриття. Фахівці радять робити циклювання у випадках якщо:

 • лакове покриття паркету потьмяніло, стерлося або потемніло;
 • занадто велика кількість подряпин, псує естетичний вигляд покриття;
 • є усталені сліди і плями, які вже неможливо відмити;
 • між дерев’яними панелями стали утворюватися широкі просвіти;
 • деревні плашки втратили свій природний колір;
 • помічений скрип чи глухий звук мостин.

Існують такі ситуації, коли шліфування неможлива або марна. Таке трапляється, коли стать не має належного в таких випадках гідроізоляційного шару та паркет піддається агресивному впливу вологи знизу. Плашки пошкоджені внаслідок пересування великовагової меблів або жуками, цвіллю і іншими паразитами. Але також марно проводити процедуру у разі великих зазорів між плашками або пошкодження їх шляхом намокання.

Важливо! Заборонено проводити циклювання при великих перепадах висот.

Переваги і недоліки циклювання паркету

Основними перевагами циклювання є практично повне відновлення первісного вигляду паркетної підлоги. Дерев’яні плашки набувають природний гарний колір, вирівнюються, зникають плями і подряпини. Після циклювання і покриття підлоги лаком, він ще довго буде радувати господарів квартири своїм благородним і естетичним виглядом.

Серед недоліків можна виділити неможливість виконання процесу при деяких дефектах підлогового покриття, а також тривалість процедури і трудомісткість. Циклювання необхідно проводити тричі, перш ніж покривати дерев’яний паркет спеціальним лаком.