Датчик руху істотно полегшив життя людини. Встановивши його в освітлювальний прилад, відпадає необхідність пошуку вимикача в темному місці, адже світло включається автоматично. Крім того, відбувається значна економія електроенергії. Щоб правильно вибрати датчик руху, необхідно знати його види, а також ряд важливих моментів — область використання, радіус роботи, тип і так далі.

Різновиди датчиків руху

Існують різні види датчиків, що реагують на рух. Приміром, за технологічним особливостям вони можуть бути:

1. Мікрохвильові. Засновані на використанні електромагнітних хвиль. Мають значний радіус дії. На їх роботу не впливає навколишнє середовище.

2. Інфрачервоні. Нагадують чутливі термометри, що реагують на появу об’єктів з відповідною температурою. Їх недолік — помилкове спрацьовування на тварин і потоки теплого повітря від батарей.

3. Ультразвукові. У своїй роботі застосовують хвилі звуку. Їх дальність дії не особливо велика. Не підходять для приміщень, де постійно проживають домашні вихованці.

За місцем установки:

1. Кімнатні. Не володіють стійкістю до температурних перепадів, у вуличних умовах швидко ламаються.

2. Вуличні. Не бояться значних змін температур. Мають величезний діапазон роботи — близько п’ятисот метрів.

Нюанси вибору датчиків

Перед придбанням даних приладів потрібно врахувати ряд нюансів:

  • Область використання. Робити покупку можна тільки після того, коли буде визначено конкретне місце розташування датчика руху, спосіб його кріплення і потужність наявних освітлювальних приладів.
  • Радіус роботи. Прилади мають різну дальність виявлення об’єктів, вона може становити від декількох метрів до максимального значення в пів кілометра і більше.
  • Тип освітлювальних приладів. Датчики здатні поєднуватися майже з будь-лампою. Виробляються навіть спеціальні патрони для офісів та будинків, які вже вбудовані необхідні датчики. Для звичайних ламп підходять двуполюсные прилади, триполюсні ж датчики є універсальними.
  • Кут огляду. Існують моделі з кутом огляду в 20 градусів, які використовуються на вході-виході з приміщення, а також прилади, що фіксують простір на 360 градусів.

Визначившись з основними параметрами, що мають значення при виборі датчика руху, можна підібрати ідеальну модель приладу, що відповідає всім вашим запитам.