Будь-яка людина, який опалюється електрикою, стикається з проблемою його відключення. Рішення проблеми — беспербойники або ДБЖ, які здатні працювати при виключенні електрики. ДБЖ можна придбати в будь-якому магазині, але можна створити власноруч. Як це зробити, розповімо далі.

Виготовлення ДБЖ для котла своїми руками

Зміст статті

 • Виготовлення ДБЖ для котла своїми руками
 • Що потрібно
 • На що варто звернути увагу
 • Нюанси і можливі помилки
 • ДБЖ для котла самостійно: покрокова інструкція
 • Монтаж готового ДБЖ

Беспербойник або установка ДБЖ є пристроєм, який допомагає захистити приєднаний до нього котел від стрибків напруги. Також воно застосовується, якщо короткочасно відключається електрика і є проблема високочастотного шуму. ДБЖ володіє потужною батареєю, для того щоб підтримувати резервне живлення протягом невеликого терміну. Працює воно тривало і часто залежить від батареї, що знаходиться в ньому. Чим краще батарея, тим більше термін його експлуатації.

Виготовити ДБЖ для котла можна за допомогою схеми, навичок роботи з будівельними інструментами та порад досвідчених майстрів. Виготовлення обійдеться від 10 до 12 тис. рублів. Готовий прилад в магазині обійдеться дорожче, приблизно в два рази. Це може стати однією з причин створення пристрою самому.

Що потрібно

Створення безперебійної установки для котла або для циркулюючого насоса для опалення власноруч вимагає створення інвертора-пристрою, з якого виходить постійний струм в акумуляторі в обсязі 220 вольт. Природно, ДБЖ краще створювати з батареї акумулятора через дешевизну. Для нормального функціонування котла, що працює на електриці, краще встановлювати інверторний прилад виду CPS (оптимальними показниками є 3500, 7500 та 5000 PRO).

На що варто звернути увагу

У більшості систем опалення, як паливо застосовують частки метану. Для стабільної роботи системи потрібен, постійно генерує напругу, струм. Якщо батарею вимкнути, то котел охолоне. Це погано, оскільки на ньому можуть утворюватися мікротріщини. Спочатку вони будуть маленькими, потім збільшуватися в розмірах.

Нюанси і можливі помилки

Щоб виключити охолодження теплоносія, потрібно створити гармонійну систему для фільтрів напруги. Її можна створити за допомогою перевіреної схеми. Подібні види фільтрів включають в себе різні резистори, трансформатори та інші допоміжні пристрої.

Правильно сконструйована система зможе організувати стабільну роботу будь-якого джерела електрики. Схема його нескладна, впорається з нею будь-який початківець майстер.

Першочерговим завданням є підрахунок параметрів. Складові контуру розраховують і роблять ідентичним чином. Її збирають послідовним або паралельним чином. У будь-якому випадку створюється частота в п’ятдесят гігагерц. Далі розраховують параметри індуктивних котушок під сердечник. В сердечнику робиться зазор між витками.

Універсальні формули для підрахунку всіх необхідних складових виглядають таким чином:

Для виключення можливих помилок створення беспербойника опалення, потрібно подбати про безпеку.

 • Слід надіти рукавички, щоб уникнути отримання розряду струму від проводів або контактів з ними.
 • Слід уважним чином зробити огляд проводів. В них не повинно бути ніяких тріщин, оскільки коротке замикання дуже небезпечно для здоров’я майстра і приміщення (може призвести до пожежі).
 • Для системи потрібне підключення декількох батарей (краще брати кілька цілком подзаряженных і приєднувати їх паралельним чином. Не можна в цілях економії брати більш дешеві пристрої, оскільки їх якість і час роботи зазвичай коштують відповідно. Не потрібно приєднувати до приладу все непотрібне. Слід застосовувати його саме для рівноцінних по потужності приладів. Втім, для комп’ютерних пристроїв, як зазвичай, цієї потужності цілком вистачає. Головне — відсутність перевищення загальної потужності. Кращий вибір — фазозависимые моделі.
 • ДБЖ для котла самостійно: покрокова інструкція

  Самостійна збірка джерела безперебійного живлення реальна. Для неї знадобляться конкретні вміння. Якщо людина не має знань в цій області, створювати беспербойник власноруч краще не треба. Людина втратить час, сили і гроші даремно. Крім цього, варто звернути увагу, що самостійно сконструйована система не буде виглядати естетично. У ній не будуть працювати багато функцій, які є в магазинних моделях. Крім цього, вона буде не автоматизованої. Нею потрібно буде керувати вручну.

  Щоб створити беспербойник, потрібно взяти:

  • Інвертор 12 на 220 В. Інверторні прилади відрізняються один від одного потужністю, формою виходу сигналу. Для конкретного випадку знадобиться пристрій з характеристиками 600 Вт (максимум) і 300 Вт (мінімум).
  • Акумулятор. Чим краще акумулятор, тим довше зможе працювати беспербойник автономно. Пристрій на 45А буде функціонувати впродовж восьми годин. Відповідно, чим більше заряд батареї, тим більше термін її роботи в добу. Краще всього працюють гелієві види акумуляторів, оскільки їх термін служби більш тривалий і коштують вони пристойно.
  • Підзарядка акумулятора. Природно, воно повинно бути рівноцінно самому акумулятора по ємності заряду.

  Покрокової процес створення включає в себе виконання наступних процедур:

 • В отвори ДБЖ з плюсовим і мінусовим позначенням потрібно увіткнути товсті відповідні проводу акумулятора.
 • Після підключення проводів, потрібно увіткнути вилку котла в електричну мережу, а потім натиснути кнопку включення пристрою.
 • Після повного розрядження акумулятора, потрібно підзарядити пристрій відповідної підзарядкою і відновити подачу електрики.
 • При складанні ДБЖ для котла потрібно звернути увагу на:

  • Скріплення конструктивних деталей: слід застосовувати тільки мідні дроти;
  • Надійності і міцності місць, де з’єднуються проводу в обладнанні;
  • Перевірку з’єднань через кожні добу. Можливо метал окислиться в декількох місцях і погіршить роботу системи.

  Увага! Збірка ІХС економна на 30-50% при повному дотриманні перерахованих вище правил і порад.

  Монтаж готового ДБЖ

  Здійснити установку беспербойника до котла не дуже складно. Для цього слід взяти індикаторну викрутку з розеткою і знайти вихідну фазу пристрою наступним чином:

  • Поставити ДБЖ в режим самостійної автономної роботи, налаштувати індикатор напруги, приєднати пристрій до мережі і зробити його перевірку.
  • Якщо змін у показниках напруги не з’являється, можна почати підключати ДБЖ до котла. Після цього знову перевірити напругу, коли джерело теплової знаходиться в автономному режимі роботи.

  Якщо вийшло здійснити збірку ДБЖ для газового котла власноруч, то питання обслуговування здасться теж неважким. Доведеться лише замінювати батареї акумулятора через деякий час і періодично здійснювати перевірку цілісності всієї конструкції. Встановлювати ДБЖ найкраще в підвальному приміщенні або напівпідвальному, щоб він не захаращував кімнати. Природно, волога не повинна до нього потрапляти, з цієї причини його потрібно розміщувати в шафці.

  В цілому ДБЖ в будь-якому будинку необхідний, оскільки він гарантує безпечну роботу опалювальної системи і попереджає її можливу поломку з подальшим дорогим ремонтом. Завдяки постійній подачі електрики, можна забезпечити оптимальну і результативну роботу опалювальної системи. Насосний ДБЖ — найкраще вирішення питань, які пов’язані з перебоями в роботі та подачі електроенергії. Коштує створення власного беспербойника, як і магазинного варіанту, недешево, проте він окупиться через кілька місяців роботи.