Ви ще не вирішили, куди поїхати на відпочинок в один з курортних селищ Краснодарського краю? Тисячі туристів відправляються в літній період на чорноморське узбережжя цього регіону. Користуються популярністю і населені пункти на Азовському морі.

Ми почнемо розповідь про кращих курортних селищах Краснодарського краю з чорноморських здравниць. Чорноморське узбережжя Краснодарського краю простягнулося на 380 км від кордону з Абхазією до мису Тузла. Гори захищають цю місцевість від холодних вітрів, завдяки чому тут склався сприятливий мікроклімат.

Куди відправитися відпочивати в курортні селища Краснодарського краю?

Сім’ї з дітьми нерідко вибирають розташовані поблизу від Анапи невеликі курортні селища Вітязево, Джемете, Сукку, Великий і Малий Утриш, станицю Благовіщенська та ін.

В 11 км від центру Анапи розташувався селище Вітязево. Ширина місцевих піщаних пляжів досягає 150-200 м. В селищі є аквапарк, боулінг-центр, комплекс пляжного волейболу. В Вітязево також розміщені бювети з мінеральною водою, яку використовують при різних захворюваннях.

В курортній зоні Туапсе, потянувшейся на 60 км, можна зупинитися в селищах Джубга, Небуг, Ольгинка, Новомихайлівський, Шепсі, Сосновий, Лермонтово, Бухта Інал та ін. Тут діють великі оздоровчі комплекси, санаторії та пансіонати, уздовж берегової лінії вишикувалися приватні міні-готелі.

Огляд кращих курортних селищ Краснодарського краю буде неповним, якщо не перерахувати розташовані недалеко від Геленджика Кабардинку, Дивноморське, Архипо-Осиповку, Джанхот, Прасковеевку, Криницю і Бета.

У цьому регіоні понад 140 підприємств санаторно-туристичного комплексу, три аквапарки, дельфінарій, численні міні-готелі та інші об’єкти курортної індустрії.

Куди ще можна поїхати відпочивати в курортні селища Краснодарського краю? В околицях Новоросійська можна зупинитися в Південній Озереевке, Абрау, Сухий Щілини, Широкій Балці, Мисхако.

Найбільший селище – Широка Балка – розташований на схилі Північно-Кавказьких гір, на півострові Абрау. Тут водиться безліч видів молюсків і риби, що привертає в ці місця любителів риболовлі та підводного полювання.

Наше перерахування кращих курортних селищ в Краснодарському краї закінчить розповідь про азовському узбережжі цього регіону. У відпочиваючих популярні станиця Должанська, Голубицкая, селища Пересип, Кучугури, Сінної.

Більшість пляжів тут піщані, з пологими безпечними спусками. Поруч розташована велика кількість озер та лиманів, насичених корисними мінералами і володіють лікувальними властивостями.