Практично кожен житель нашої планети є власником пластикових карт, якими може розплачуватися за свої покупки, переводити гроші рідним чи близьким, створювати накопичувальні рахунки, прив’язувати до онлайн-сервісів: Webmoney, Paypal, ЯндексДеньги і так далі. Для цього використовуються спеціальні тарифи, про яких далі піде мова.

Що таке дебетова карта

Якщо говорити простою мовою, то дебетова картка – це електронний гаманець, на якому можна зберігати ваші кошти, а потім розплачуватися практично в будь-якому магазині, просто вставивши в спеціальний зчитувальний пристрій. Розрахунковий банківський рахунок може бути рублевих або валютним, зарплатний, міжнародний – кожен банк на території РФ пропонує різні варіанти тарифів для своїх клієнтів, так що вибрати найзручніший для себе зможе кожен. Оформити дебетову картку можна в будь-якому банку, за умови наявності паспорта.

Не можна просто сказати, яку дебетову карту краще оформити, тим більше що варіантів і тарифів настільки багато, що в них навіть можна заплутатися. Перш ніж вибрати той або інший варіант, гарненько вивчіть, що потрібно для того, щоб відкрити рахунок або закрити, якщо не сподобається обслуговування, уточніть які вигідні дебетові картки користуються популярністю і чому, загалом добре пошукайте інформацію, почитайте відгуки в інтернеті, перш ніж вирушати в один з банків.

Дебетова карта з кэшбэком

Одними з різновидів є дебетові картки з cash back. Ця функція дозволяє не тільки оплачувати свої покупки, але і повертати собі невелику суму від витрачених грошей: часто це 3-12% в залежності від того, де здійснюється покупка. Перевага в тому, що ви отримуєте бонуси або милі однієї з авіакомпаній, а гроші, які можна зняти і знову витратити. Обслуговування такої послуги кожний банк встановлює індивідуально, але коштувати це буде трохи дорожче, ніж в класичному варіанті.

Чим відрізняється дебетова картка від кредитної

Деякі люди до сих пір плутають кредитку з дебетовою, не розуміючи в чому різниця між ними. Головна відмінність дебетової картки кредитна – це те, що на першій лежать ваші власні кошти, а другий ви користуєтеся в борг, при цьому відсотки можуть бути дуже немаленькими. Кредитку можна отримати також в будь-якому банку, причому зараз їх пропонують з пільговим періодом: тобто вам не обов’язково переплачувати відсотки за витрачену суму, якщо ви повернете її в певний термін.

Дебетові картки з безкоштовним обслуговуванням

За обслуговування банки знімають з рахунку певну суму один раз на рік, але не всім розповідають, що є безкоштовна дебетова картка. Її можна отримати в будь-якому банку і платити нічого не потрібно. Їй теж можна оплачувати свої покупки, накопичувати кошти і так далі, але деякі функції не доступні: з неї можна отримати кешбэк за здійснені покупки, не завжди є можливість зробити покупку онлайн та інші. Про це необхідно уточнювати безпосередньо у фахівця, який укладає з вами договір на отримання дебетової картки.

Дебетові картки з нарахуванням відсотків на залишок

Всі пам’ятають, як раніше були популярні вклади у банках: приносьте готівку, відкриваєте рахунок на певний час, а потім отримуєте свої гроші з відсотками. Сьогодні те ж саме пропонують дебетові картки з нарахуванням відсотків на залишок коштів на рахунку. Вибирайте будь-який банк: Ощадбанк, Почта, Російський Стандарт, Альфабанк, ПромсвязьБанк – перераховувати можна нескінченно. Кожен з них запропонує свій варіант, який буде вигідним для вас.

Дебетова карта Ощадбанку

Одним з найнадійніших банків у рейтингу донині залишається Ощадбанк. Туди йдуть люди для відкриття вкладів, за кредитами, іпотекою і майже завжди залишають позитивні відгуки про роботу установи. Для порівняння: ще жодного разу Сбер не був визнаний банкрутом, що означає його становище дуже стабільно. Дебетова карта Ощадбанку може бути:

 • Преміальна – високий рівень обслуговування.
 • Платинум – володіє широким спектром послуг з нарахування балів і знижок у багатьох торгових точок по всьому світу.
 • Золота (Віза або Mastercard) – привілейований рівень обслуговування.
 • Аерофлот – отримуйте милі за покупки.
 • Подаруй життя – благодійна допомога нужденним.
 • Класична – не висока вартість обслуговування і приємні доповнення.
 • З індивідуальним дизайном.
 • Молодіжна – ідеально для студентів: отримуйте кешбэк з усіх покупок.
 • Пенсійна – не тільки збереже, але й допоможе збільшити суму за рахунок нарахування відсотків.
 • Моментум – видається через 15 хвилин після заявки. Пред’явіть тільки паспорт.
 • Віртуальна – підійде для оплати покупок через інтернет.

Дебетова карта Тінькофф

Багатьом знайомі кредитки Тінькофф банку по рекламі в інтернеті і не тільки. Що таке дебетова карта Тінькофф люди довідалися порівняно недавно, тому зараз вибирають цей банк для зберігання коштів або отримання зарплат. Вигідні тарифи дають можливість не тільки зручно користуватися їй де б то не було, але і збирати гроші з допомогою накопичувального рахунку, а крім того, знімати готівку абсолютно безкоштовно в будь-якому банкоматі. Такий підхід сподобається будь-якому клієнтові, тим більше що обслуговування абсолютно безкоштовно.

Дебетова карта ВТБ 24

ВТБ 24 пропонує відкрити рахунок в двох варіантах: золотом або платиновому. Дебетова карта ВТБ 24 обслуговується безкоштовно, при цьому повертає вам на рахунок до 5% за здійснені покупки. Для оформлення вам просто потрібно звернутися в найближче відділення та пред’явити паспорт або оформити заявку онлайн. Знімати гроші без комісії можна тільки в банкоматах ВТБ24 або банків-партнерів, яких теж чимало. Оплачувати покупки в магазинах або онлайн можна без обмежень.

Дебетова картка Альфа-банку

Альфа-банк пропонує величезну кількість тарифів, серед яких ви обов’язково знайдете свій. Там є дитячі, пенсійні, зарплатні, тарифи для геймерів, студентів, жінок і чоловіків, мандрівників – банк дійсно підійшов до справи серйозно: дебетова картка Альфа-банку підійде для кожного шару населення нашої країни. Вартість річного обслуговування кожного тарифу різна, цю інформацію краще уточнити у фахівця, який підбере найбільш вигідний для вас. Крім того, замовити її можна онлайн, а виготовлення займає не більше 7 днів.

Відео: дебетова і кредитна карта – відмінності

Відгуки

Христина, 36 років

Я вже п’ять років користуюся послугами Альфа-банку і він ще жодного разу мене не підводив. Вибрала тариф Космополітен, який допомагає мені економити на покупках в кафе, спортзалах і деяких відділах в магазині. Зараз думаю поміняти його і додати валютний рахунок, але поки не визначилася. Думаю, що у відділенні мені з цим швидко допоможуть.

Михайло, 32 роки

З банком Тінькофф я взагалі забув про те, що потрібно постійно вишукувати в місті певний банкомату, щоб зняти гроші. Мене це питання завжди дуже сильно мучив, особливо якщо готівкові потрібні терміново. Зараз я можу підійти до будь-якого банкомату і спокійно отримати необхідну суму, при цьому не переплачуючи нікому за цю послугу. Спасибі!

Надія, 64 роки

Ощадбанк завжди супроводжував мене і мою родину протягом усього життя. Зараз я завела собі картку і зареєструвалася в інтернет-банку, щоб швидко оплачувати ЖКГ, телефонний зв’язок і так далі. Донька навчила користуватися всім, а я всім своїм подругам розповіла і показала, як уникнути походів на пошту. Пенсія теж приходить туди, це дуже зручно!

Володимир, 54 роки

Зарплатна картка допомагає уникнути набитих гаманців, все зберігається в банку, а мені щоб розплатитися треба тільки дістати її і віддати її касиру. Наша фірма працює з ВТБ24, тому і пластикові «гаманці» у всіх від цього банку. Я вже й забув, як раніше жили без цього. До хорошого швидко звикаєш!