Деякий час тому було не так багато матеріалів для обробки поверхні стін, тому багато людей зупиняли свій вибір на різного виду шпалерах. Тепер же більшою популярністю стали користуватися декоративні суміші, штукатурки і фарби, здатні прикрасити будь-який інтер’єр.

Особливості декоративної штукатурки і декоративної фарби

Декоративною штукатуркою називають щільну в’язку масу, що створює різні декоративні ефекти завдяки вхідним до її складу микрогранулам, чіпсів або волокон. Її наносять товстим шаром, тому вона усуває всі дефекти стін.

Переваги штукатурки:

1. Приховує нерівності поверхні.
2. Володіє завидною довговічністю, стійкістю до вологості і перепадів температур, легким відходом.
3. Дозволяє здійснювати вологе прибирання стін.
4. Виконує роль теплоізоляційного і звуконепроницаемого матеріалу.

Мінуси штукатурки: складність демонтажу і необхідність певних навичок при нанесенні.

Декоративною фарбою називають матеріал, в якому присутні невеликі частинки. Вони і створюють тоненький декорирующий шар. Подібна фарба вимагає попередньої підготовки стін.

Переваги фарби:

1. Витрачається набагато менше, ніж штукатурка.
2. Чудово зчіплюється з поверхнею стін, не відшаровуючись навіть через багато років.
3. Виникають пошкодження дуже просто виправити, значить, повторний ремонт можна не проводити, досить легкого оновлення.
4. Є всілякі методи нанесення даного матеріалу, отже, створюється величезна різноманітність варіацій декору.

Недоліки декоративної фарби: вимагає добре підготовлених і рівних стін, не володіє здатністю ізолювати приміщення від шумів. Крім того, фарба з сильно вираженою фактурою важко відмивається від стійких плям.

Який обробний матеріал є більш бюджетним?

Відповідь на питання, що дешевше декоративна штукатурка або фарба не так очевидний, як може здатися на перший погляд. З одного боку, вартість декоративної фарби менше. Але такий варіант обробки буде більш вигідним тільки в тому випадку, якщо стіни в кімнаті ідеально рівні і не потребують вирівнювання. Витрати на грунтовку і шпаклівку значно збільшать вартість обробки. Штукатурка ж сама ліквідує нерівності поверхні, тому в підготовці стін не потребує.

Таким чином, вибираючи самий бюджетний спосіб декорувати свій інтер’єр, необхідно, в першу чергу, оцінити стан стін приміщення.