Декретна відпустка – це період, коли жінка не може працювати з причини вагітності. Можна і не йти в цю відпустку, але тоді період непрацездатності не оплачується. Для того, щоб йшли виплати і не втрачати стаж, жінці необхідно звернутися у відділ кадрів з усіма довідками від лікаря і лікарняним листом.

Працівники відділу кадрів складають всі папери, які потім будуть необхідні для того, щоб отримати всю свою заробітну плату за цей час. За Трудовим кодексом майбутні мами йдуть у відпустку, яка оплачується, приблизно на двісті днів, в залежності від ситуації.

Коли йдуть у декретну відпустку в 2016 році?

Якщо передбачається народження однієї дитини, то можна виходити в декретну відпустку на тридцятого тижня вагітності. На термін у двадцять вісім тижнів можуть йти відпочивати і отримувати ті виплати майбутні мами, які чекають двійню або більше дітей.

Обов’язково потрібно знати, наскільки легкими будуть пологи, можливі ускладнення. Якщо лікуючий лікар надасть інформацію про те, що важка вагітність і пологи можуть бути з ускладненнями, то термін збільшується автоматично.

Тобто, вам необхідно знати:

  • Кількість дітей, які мають народитися;
  • Будуть ускладнення в процесі пологів.

Ці два фактори і будуть мати час вашого декретної відпустки.

Скільки триває декретну відпустку в 2016 році?

Найбільш часто йдуть в декрет за сімдесят днів до передбачуваного народження однієї дитини, якщо все пройшло без ускладнень. Для відновлення сил породіллі дається ще сімдесят днів після народження малюка. В сумі цей період становить сто сорок днів (практично п’ять місяців).

Якщо лікуючий лікар побачив на ультразвуковому дослідженні однієї дитини, але можливі ускладнення, то майбутню породіллю очікують вісімдесят шість днів декретної відпустки по догляду за дитиною.

Планується поява на світ двох дітей? У цьому випадку, при наявності лікарняного листа і певних висновків спеціаліста, породіллі дають відпочити від роботи, отримуючи при цьому виплати від роботодавця, практично три місяці до пологів і сто десять днів – після.

Скільки триває декретну відпустку в окремих випадках?

Буває, коли не можна точно визначити кількість дітей. Тоді вагітній жінці оплачується декретну відпустку за сімдесят днів до пологів (як і в тому випадку, коли відомо про одну дитину). Жінка народила двійню або більше дітей – після пологів може не працювати сто двадцять чотири дні.

Якщо дитина вирішив з’явитися на світ раніше передбачуваних термінів (варто дізнатися докладніше, який термін народження дитини вважається передчасним), після пологів можна відпочити сто п’ятдесят шість днів. Декретна відпустка до пологів буде складатися сімдесят днів.

Якщо ви захотіли піти в декрет, наприклад, не за сімдесят, а за тридцять п’ять днів до передбачуваних пологів, то ніхто вам в цьому не зможе перешкодити. У випадку з виходом на роботу після пологів справа йде по-іншому. Необхідно обговорити всі ці моменти з роботодавцем, щоб не виникло неприємних ситуацій і суперечностей.

Вам слід відвідати лікаря, взяти заповнений за всіма правилами лікарняний лист. Він повинен містити всі дані про вагітності і дату передбачуваних пологів. Саме за результатами записів в лікарняному листку і розраховується кількість днів декретної відпустки і виплати.

Доповнення та зміни у виплатах

З 2013 року в період, за яким розраховуються виплати за декретну відпустку, становить два роки до народження дитини, а не весь період роботи. Це стало не дуже вигідно для мам, які вирішили народити ще одну дитину. Виходить, що за ці два роки, так як вже було відпустку по першій дитині, вона пропрацювала мінімальну кількість часу і не отримувала зарплату.

Який період оплачується в 2016 році?

 

Звичайний декретну відпустку, у який входить сімдесят днів до передбачуваних пологів і стільки ж після — в 2016 році жінка отримає виплати 25562, 60 рублів.

Цю систему можна обдурити трохи, вийшовши з відпустки по догляду за першою дитиною, попрацювавши кілька місяців, хоча б два, потім йти в декрет з другої вагітності. Так, є можливість отримати виплати трохи більше.

Також з’явилося ще одне нововведення для тих, хто працював в організаціях, які припинили своє існування, або жінки, які не мали соціального страхування. Гроші на виплати у таких випадках заклали у федеральний бюджет ще в 2014 році. У 2016 році фінансів на ці виплати виділили більше.

Також не менш приємне нововведення – збільшили декретну відпустку. У 2016 році цей час — чотири з половиною роки, при цьому жінка може бути впевнена, що трудовий стаж збережеться. Сюди входить і час догляду за дитиною-інвалідом.

Нововведення в 2016 році для іноземних громадян

У декретну відпустку в 2016 році можуть виходити і іноземні громадяни (які отримали у Федеральній міграційній службі дозвіл на тимчасове проживання або дозвіл на проживання).

Якщо близькі родичі змушені не працювати за дитину, вони також можуть отримувати виплати. Стаж в трудову книжку при цьому йде.

Починаючи з часу, скільки тижнів йдуть в декретну відпустку і до досягла дитиною віку півтора року роботодавець буде щомісяця виплачувати певну суму. Якщо з якихось причин (землетрус, повені, переїзд або звертається серйозно захворів) чоловік став непрацездатним, в 2016 році Фонд соціального страхування може виплачувати ці гроші. Стаж при цьому відповідно йти не буде (так як людина не працює).

Ви можете звернутися і подати заяву до Фонду соціального страхування через інтернет на їх офіційному сайті. Потрібно пам’ятати, що бажано звернутися на терміні останнього місяця вагітності або відразу після народження дитини, але не пізніше півтора років від народження. У цей посібник (максимальний його розмір в 2016 році склав 10 873 рублів) входить і оплата декрету, і соціальне страхування.

Чи Не втрачає жінка стаж роботи за декретній відпустці?

Для того щоб правильно відповісти на дане питання, необхідно розібратися, що означає декрет, а що значить час по догляду за дитиною. В перше умова входить до вагітності, самі пологи, а також період, відведений лікарем на відновлення після пологів. Стаж при цьому враховується повністю.

У другий період входить час, коли жінка йде у відпустку по догляду за дитиною до півтора або трьох років. Стаж може враховуватися, але лише частково, залежно від того, у скільки тижнів йдуть у декретну відпустку.

Щоб наочніше розглянути другу ситуацію, необхідно розглянути окремий приклад. Наприклад, в сім’ї три дитини погодки. Як відомо, батько також має право взяти відпустку по догляду за дитиною. Тоді батьки з черги можуть йти у відпустку, а стаж у трудову книжку їм зарахується не більше трьох років.

Входить відпустка по догляду до стажу тим людям, які отримують пенсії?

Людям, які мають професії, що передбачають вихід на пенсію рано, ще називають спеціальною вислугою (наприклад, військовослужбовці), оплачуватись та входити в стаж буде тільки тоді, коли був декрет, але не час по догляду за дитиною.

Відпустку можна продовжити і до шести років, тільки тут є кілька умов:

  • Необхідно домовитися з роботодавцем;
  • Стан здоров’я дитини.

Не всі роботодавці готові виплачувати певну суму грошей кожен місяць протягом шести років, та ще й зберегти за мамою робоче місце, тому найчастіше надходять трохи по-іншому. Жінки домовляються виходити на роботу на неповний день, також можна працювати по кілька днів на тиждень.

Другий випадок трохи складніше. Спочатку потрібно звернутися до дільничного терапевта, який повинен буде відправити до вузькопрофільного спеціаліста. Після огляду другого, якщо виявлено захворювання і дитина вимагає щоденного догляду, то цю ситуацію розглядає комісія. Вона дає висновок. Вже після отримання цього паперу можна претендувати на оплачувану відпустку по догляду за дитиною після досягнення нею трирічного віку.

Найзручніше брати відпустку по догляду по черзі мамі і татові. Головне, щоб були правильно оформлені всі папери. Так можна застрахувати себе від проблем з виплатами.