Демонтаж паркету: підготовка інструментів, як проводиться робота

Паркет – покриття, яке відрізняється зносостійкістю та довшим терміном служби, особливо при належному догляді. Але незважаючи на це, з плином часу будь-який матеріал зношується і паркетне покриття не виняток. Основною перевагою цього покриття – можливість відремонтувати, не демонтуючи всю поверхню.

Якщо дефекти не дуже великі, то окремі елементи заміняють на нові. Площина полірують і покривають лаком. Але іноді знос підлогового покриття настільки великий, що залишається тільки демонтувати і змінювати паркет. Як правильно виконати цю роботу, варто розглянути детальніше.

Підготовка інструментів до демонтажу паркету

Зміст статті

 • Підготовка інструментів до демонтажу паркету
 • Як проводиться робота
 • Поради фахівців

Демонтаж паркету: підготовка інструментів, як проводиться роботаДля процесу демонтажу старого паркету необхідний певний набір інструментів, вибір яких залежить від обраного способу демонтажу. Так який же інструментарій може знадобитися для зняття паркетної підлогового покриття:

 • стамески;
 • хомко або зубило – допоможуть піддягати окремі елементи покриття;
 • выдерга, якщо потрібно видалити цвяхи;
 • болгарка – застосовується для розпилювання плашок, якщо зняти окремий елемент іншим способом не виходить;
 • шпатель застосовують для видалення клею і сміття;
 • будівельний фен – використовують, якщо паркет був монтований на спеціальну смолу;
 • молоток.

Як проводиться робота

Демонтаж паркету: підготовка інструментів, як проводиться роботаАсортимент паркетної матеріалу дуже великий, є такі різновиди, як щитовий, штучний, палацовий та інші. У кожного з покриттів є свої індивідуальні особливості. Ми розберемо процес демонтажу штучного паркету, так як він є найпоширенішим на даний момент.

Як зняти старий паркет? Варто відразу зазначити, що цей вид підлогового покриття найскладніший у розбиранні. Навіть професійні будівельники з багаторічним стажем не можуть демонтувати це покриття із збереженням плашок – це просто нереально і неможливо. Отже, розглянемо, як провести демонтаж з мінімальними втратами:

 • Насамперед слід простукати паркет по всій поверхні дерев’яним молотком або киянкою на предмет глухий стукіт, так як саме в цьому місці під покриттям знаходиться порожнеча. Буде набагато простіше приступати до демонтажу саме з цього місця.
 • Широкої стамескою підчепити одну планку, якщо паркет посаджений на клей, то полегшити дія допоможе будівельний фен, яким прогрівають виріб чи стамеска і молоток. Якщо на цвяхи, то стане в нагоді обценьки або хомко. У разі збереження матеріалу діяти потрібно з особливою ретельністю, так як старі паркетні досочки дуже крихкі і їх легко зламати одним необережним рухом.
 • Як тільки всі планки зняті, настає черга підкладки, яку потрібно очистити від клейового складу. Якщо площа невелика, то фанеру можна звільнити від клею за допомогою широкої стамески і молотка. Але якщо кімната має більше 20 квадратів по підлозі, то краще скористатися болгаркою, на яку облаштовують шліфований диск з металевою щіткою.
 • Рада! При цьому процесі в кімнаті буде дуже багато пилу, тому варто подбати про захист очей і дихальних шляхів.

  Робота із застосуванням електроінструменту буде проходити набагато швидше, та й результат буде набагато якісніше.

  Поради фахівців

  Демонтаж паркету: підготовка інструментів, як проводиться роботаБагато майстрів зі стажем радять:

  • перед тим як повністю демонтувати поверхню паркетної настилу, розгляньте можливість ремонту, так як подібна облицювання коштує дорого, і часто повністю замінити її неможливо;
  • якщо після демонтажу, клей або смолу з фанери прибрати не виходить, то її простіше демонтувати і настелити нову – так нові плашки паркету ляжуть більш щільно і якісно;
  • допускається укладати паркетне покриття на стяжку, тому при незадовільному стані підстави, його вирівнюють наливним, самовирівнюючі підлогою.

  Якщо ви ніколи не демонтували паркет, і хочете це зробити з частковим збереженням матеріалу – зверніться до фахівців, які проведуть роботу максимально якісно.

  Демонтаж паркету, процес кропіткий, але його цілком можливо виконати своїми руками, якщо підійти до роботи з усією відповідальністю. У цій справі не потрібно поспішати, особливо якщо є бажання зберегти частину матеріалу, і застосувати його на невеликій площі.