Стелажі є зручним варіантом для зберігання різних речей, товарів та інструментів. Вони використовуються як в складських приміщеннях так і в гаражах, сараях. За їх допомогою можна налагодити акуратне зберігання різних речей.

Демонтаж стелажів

Зміст статті

 • Демонтаж стелажів
  • Організація робіт
 • Забезпечення безпеки при виконанні робіт

Іноді доводиться виконувати демонтаж стелажів з метою їх транспортування і монтажу на новому місці або ж для виконання якихось операцій на місці їх експлуатації, заміни на нові конструкції.

До задачі демонтажу стелажів необхідно поставитися з відповідальністю, особливо якщо вони надалі будуть монтуватися на новому місці. Навіть якщо вони будуть утилізуватися, необхідно акуратно розібрати, щоб нічого не пошкодити в приміщенні.

Організація робіт

Перед виконанням демонтажу необхідно розпланувати свої дії, підготувати необхідні інструменти. Саме такий підхід до виконання поставлених завдань дозволить виконати все дуже швидко і акуратно, без неприємних сюрпризів.

Організувати дії по демонтажу можна наступним чином:

 • Для початку з приміщення, де встановлені конструкції необхідно винести все, що може перешкодити демонтажу. Розчистіть підходи до стелажів і до виходу з приміщення.
 • Звільніть від конструкції полиць, які можна легко демонтувати.
 • Зніміть всі кріплення і сполучні елементи. Акуратно упакуйте і винесіть зняті деталі.
 • Тепер можна приступати до розбирання каркасів стелажів. Всі деталі також слід акуратно упакувати і винести з приміщення.
 • Якщо є елементи. Які надалі вам не знадобляться, їх слід утилізувати.
 • ДОВІДКА. При демонтажі вбудованих конструкцій, навіть якщо ви заздалегідь все дуже ретельно продумаєте і підготуєтеся, вам навряд чи вдасться уникнути деформації деяких елементів. Даний фактор може ускладнити роботи.

  Забезпечення безпеки при виконанні робіт

  Питання безпеки стоїть дуже гостро при виконанні робіт цього типу. Адже ризик отримання травм і досить серйозних каліцтв дуже великий. Для того щоб звести цей ризик до мінімуму, дуже важливо виконувати демонтаж у відповідності з правилами безпеки.

  Якщо стелажі обрушаться, це може повлекти за собою як матеріальні витрати, так і здоров’я людей, які виконували роботи. Важливо встановити належний контроль за процесом розбирання конструкцій.

 • Є ряд певних вимог, які поширюються на виконання монтажних і демонтажних робіт. Потрібно їх забезпечити. Дружна бути правильна організація місця виконання робіт і залучення засобів, які допоможуть забезпечити захист працюючих людей.
 • При виконанні механізації робіт, залучайте виключно безпечні та працездатні пристрою. У роботі можна використовувати тільки сертифіковані і справні електричні інструменти.
 • Необхідно правильно розміщувати конструкції. Розбирати кожний наступний ярус можна тільки тоді, коли попередня вже розібраний повністю. Під місцем розбору стелажа не повинні перебувати сторонні люди. Тільки той, хто займається роботами.
 • ВАЖЛИВО. Якщо мова йде про високі конструкціях, для їх розбору необхідно використовувати монтажні пояси, адже дії прирівнюються до верхолазним.

  При роботі з високими конструкціями для їх розбору необхідно задіяти вантажопідйомні механізми. Дуже важливо дотримуватися встановлені правила з техніки безпеки. Хто б не займався демонтажем, ці люди повинні бути ознайомлені з правилами техніки безпеки.