День газовика і нафтовика

День працівників нафтової та газової промисловості – професійне свято, яке відзначають геологи і буровики, розробники і будівельники, технологи та інші фахівці, які працюють в цій галузі. Свято вважають своїм викладачі і студенти профільних навчальних закладів.

Коли відзначають День газовика і нафтовика?

Його святкують у першу неділю вересня. У 2017 році цей професійне свято буде відзначатися 3 вересня.

Нафтова промисловість РФ, яка тісно пов’язана з усіма галузями народного господарства, має велике значення для економіки нашої країни.

Професії нафтовика і газовика – одні з найбільш шанованих у нас, адже нафтогазова галузь в чому визначає життєзабезпечення держави. Цим фахівцям нерідко доводиться працювати в складних кліматичних умовах і піддавати небезпеці своє здоров’я.

Як проходить святкування Дня газовика і нафтовика?

В День працівників нафтової і газової промисловості звучать вітальні слова керівництва країни і поздоровлення у ЗМІ. З вітальними промовами до працівників галузі звертаються представники великих нафтових компаній.

Програма заходів включає урочисті збори, на яких нагороджуються кращі фахівці галузі. У День газовика і нафтовика влаштовуються концерти, проходять тематичні виставки, організовуються ярмарки товарів народного споживання.

В День працівників нафтової і газової промисловості відзначають День міста Когалим і Пить-Ях в Ханти-Мансійському автономному окрузі. Безліч святкових заходів проходить в Сургуті, Нефтеюганске, Нефтекамске та інших містах.

Історія та традиції свята День газовика і нафтовика

Розповімо про історію та традиції цього свята. Хоча професія відважного підкорювача надр землі існує давно, свято це зовсім молодий. У радянські роки В СРСР йшло успішне освоєння нафтогазового потенціалу Західного Сибіру.

Професійне свято День працівників нафтової і газової промисловості був заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1.10.1980 № 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1.11.1988 № 9724-XI «ПРО внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні».

Це свято також відзначають у Вірменії, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Молдові і на Україні. В республіках СРСР його святкували в один день, тепер же в деяких державах він перенесений на інші дати. Так, в Азербайджані він відзначається 20 вересня, на Україні – у другу неділю вересня.