Сім’я – найважливіше з усього необхідного людині. Вона є обов’язковим атрибутом щастя. Незалежно від наявності безлічі нулів на банківському рахунку, безліч несерйозних захоплень і тисяч друзів, без близьких і рідних життя здається неповноцінним.

Сім’я ототожнюється з вірністю і вічною любов’ю. Тому в Росії було прийнято рішення створити власний свято за аналогією з Днем Закоханих – День, присвячений любові, сім’ї та вірності. Але це свято не має на увазі звичайну пристрасть, як зарубіжний, а уособлює відданість і вірність своїм рідним, справжню міцну любов та інші сімейні цінності.

Історія свята

Подія, яка знаменує любов і вірність, відзначається з 2008 року кожне 8 липня. Цей день був обраний невипадково.

Дата збігається з перенесенням мощей Петра і Февронії Муромських у Троїцький жіночий монастир. У християнстві 8 липня називають Днем Петра і Февронії. Ці історичні особистості є символом міцної сім’ї і еталоном християнського шлюбу.

Легенда про сім’ю переходить з уст в уста. Одного разу Петро захворів невідомою хворобою. Його тіло покрилося дивними плямами, які спотворювали шкіру. Князь не знав, що робити. Хтось сказав йому про селянку-кудесницу Февронію, яка може вилікувати від будь-яких недуг. Князь негайно попрямував до неї.

Дівчина дала йому мазь і веліла намазати всі плями, крім одного. За свою роботу Февронья просила взяти її в дружини.

Але Петро не поспішав одружитися на простолюдинкою. До тих пір, поки плями знову не з’явилися на його шкірі. Це сталося із-за одного плями, яка хитра Февронія просила не чіпати.

Тоді князь знову прийшов до дівчини і вже повністю позбавився від напасті. На радощах він все-таки взяв селянку в дружини. До його превеликий подив, дівчина виявилася працьовита, господарська, ласкава, добра і розуміюча. Досить швидко він закохався в дружину і не уявляв, як жив без неї раніше. Сім’я, заснована на брехні, раптово знайшла справжню любов і стала символом справжньої відданості.

Вони всюди були разом, намагаючись не залишати один одного надовго. Перед смертю вони наказали поховати їх у одній домовині. До загального здивування, Петро і Февронія померли в один час. Зберігати їх в одній труні не стали, поклавши поруч, але в різні труни. Відбулися похорони, і на наступний день їх тіла були знайдені в одній труні, що вважають дивом, що доводить вічну любов і вірність.

Святкування Дня вірності і шлюбу запропонував глава Мурома, відправивши у 2006 році в Держдуму звернення, яке містить 15 000 підписів. У березні 2008 року засідання комітету Ради федерації заснував новий офіційний свято. Поки що він є робочим, але надалі його хочуть зробити вихідним, як інші державні свята.

Оргкомітетом заходу керує Світлана Володимирівна Медведєва.

Традиції

Після смерті Муромських, їм почали молитися, просячи сімейного щастя. Церква назвала їх святими. Їх мощі спочивають у Троїцькому жіночому монастирі, розташованому в Муромі.

В монастир приїжджало безліч пар, щоб попросити благословення шлюбу у святих Петра і Февронії. 8 липня вважалося і продовжує вважатися найкращим днем для укладання шлюбу та створення міцної сім’ї.

У народі 8 липня відзначали по-своєму. Проводилися купальські ігри, потім визначалися пари суджених, а на наступний день полягали щасливі шлюби.

8 липня вважалося Днем першого покосу, а також зрілості лісових і польових трав. Ввечері цього дня виходила різна нечисть, щоб відзначити свято разом з задоволеним лісовиком.

Після 8 липня можна спокійно купатися в різних водоймах, так як русалки спливають від берегів і засинають-до весни.

Народна прикмета свідчить, що після цієї події має бути 40 днів спеки.

Сучасні традиції

Як і будь-яке свято, День, втілює сім’ю та вірність, зазначається офіційно і неофіційно, в колі рідних і близьких.

Можна накрити вдома стіл, покликати родичів, влаштувати гуляння, обмінятися побажаннями, подарунками і поздоровленнями. Заздалегідь можна зробити з дітками листівки своїми руками, на зразок валентинок.

Для дітей можна створити невелике лялькове шоу на тему шлюбу та відносин. Або запросити всіх на маскарадну вечірку, яка стане чудовим розвагою для всіх.

Всі побажання в День вірності, сім’ї і любові повинні бути від чистого серця, сказані з ніжністю. У них повинна бути любов і відчуватися її теплота. Розкажіть близьким про те, як вони Вам дороги і що для Вас означає сім’я. У цей день можна не приховувати вихор своїх почуттів. Зізнайтеся в коханні людині, яка про це не здогадується. Згадайте з чоловіком або дружиною найкращі моменти Вашого сімейного життя.

Офіційне святкування заходу входить:

 • вшанування кращих сімей, нагородження медалями та подарунками;
 • різні фестивалі і конкурси;
 • концертна програма;
 • виставки і ярмарки ремесел для всієї родини;
 • благодійні акції для дітей-сиріт і дітей-інвалідів за участю знаменитих людей країни;
 • фотовиставки сімейних фотографій;
 • інтерактивні програми сімейного відпочинку;
 • літературні фестивалі;
 • торжество від імені Губернатора;
 • концерти духовної і класичної музики;
 • урочисті феєрверки.

Останні кілька років у святкову програму входить фестиваль під назвою «Човен сімейного щастя. В ньому може взяти участь будь-яка сім’я з різних міст Росії, яка зареєструвала свій шлюб 8 липня. За останній рік у цьому фестивалі взяли участь 23 сімейних пар.

Символіка

Хоча свято, що знаменує вірність і шлюб, має невелику історію, він вже обзавівся своєю символікою.

Спочатку це ромашка — польовий квітка, яка символізує чисту, наївну любов, а також природу і літо. Цей символ зустрічається на всіх предметах, присвячених святу. Вважається, що ромашка допоможе зробити свято впізнаваним, внести його в маси. До квітки додані дві пелюстки червоного і синього кольору, що позначають прапор Росії.

Іншим символом торжества є «Нагорода за любов і вірність», яка вручається з усім необхідним торжеством найкращим сім’ям країни. Такими вважаються багатодітні та сім’ї, історія шлюбу яких налічує від 25 років. На одній стороні нагороди у вигляді медалі красується ромашка, а на іншій — лики святих Февронії і Петра.

Починаючи з 2008 року, було вручено 128 медалей для 128 сімей. Кожна сім’я отримує сертифікат на освіту або одноразову грошову виплату. Подарунки змінюється щороку, поки що не встановлені точні критерії презентів.

Так як символами дня є святі Февронія і Петро, їм були споруджені кілька пам’яток у різних містах Росії. Таким чином, уряд має намір надати свята масовості, зробити з нього національні традицію.

Висновок

Обов’язково відзначте в календарі свято, що символізує вірність і міцний союз. Підготуйтеся до нього заздалегідь, постарайтеся зробити це свято доброю сімейною традицією. Хотілося б, щоб Росія стоїть на першому місці за розлучень, абортів і жорстокості, знайшла статус кращого держави для життя.

Пам’ятайте, що сім’я — єдина цінність, яку потрібно берегти, а щасливі шлюби — основа здорової нації.

Любіть свою родину! Будьте щасливі!