Організація дитячого дня народження – клопітка захід для батьків, яке в силу віку малюка краще не довіряти кому-небудь, а провести самостійно. На день народження дитини 2 роки вже можна скласти тематичний сценарій, так як до двох років діти зазвичай вже мають власних улюблених героїв.

Що врахувати при складанні розважальної програми?

У два роки дитина швидко стомлюється, тому важливо скласти динамічний і не дуже довгий сценарій. Щодо місця святкування для дітей двох років кращим вибором буде звична для малюків домашня атмосфера: незнайоме місце іменинника може налякати і зіпсувати його святковий настрій. Якщо має час року і сценарій, частина торжества можна провести на свіжому повітрі, особливо зручно в цьому випадку проводити конкурси, веселі естафети та рухливі ігри для дітей на природі.

Малюк двох років буде упевнено себе відчувати в компанії однолітків і дітей, яких він знає, тому на день народження дитини 2 роки краще запрошувати саме це категорію гостей. Самому імениннику потрібно розповісти, що його чекає цього дня, щоб для нього відбувається в кімнаті не було шокуючою несподіванкою.

Сценарій

Відповідь на питання, як відзначити 2 роки дитині, в першу чергу включає складання відповідної святкової програми. Сценарій в класичному вигляді буде складатися з наступних частин:

  • зустріч гостей: в ідеалі малюк може самостійно зустрічати маленьких запрошених, дарувати їм атрибути свята (ковпачки, кулі), отримувати від них подарунки; якщо він буде соромитися це робити, виконати роль зустрічаючої сторони доведеться батькам;
  • святковий стіл: якщо на свято запрошено багато дітей, для них має сенс накрити окремий стіл і прикрасити його у відповідності з тематикою свята; тут же на столі можна розмістити невеликі подаруночки для гостей на знак подяки за участь у святі: це можуть бути магнітики з пам’ятним написом, брелоки тощо — краще для всіх дітей продумати однакові презенти;
  • ігрова частина: самостійно організувати дозвілля діти двох років і трохи старше ще не можуть, тому краще для них сценарій включити динамічні конкурси та веселі ігри. Конкурси можуть стосуватися спільного виконання колективного завдання (наприклад, зробити з деталей конструктора високу вежу або знайти в кімнаті захований торт іменинника) або просто веселого проведення часу (ігор з повітряними кулями, «догонялками», хороводами і т. д). Головне, щоб ці конкурси були під силу малюкові двох років і його друзям. Для батьків також можна продумати веселі конкурси, діти із задоволенням візьмуть в них участь в якості глядачів (це можуть всілякі пародії, конкурси з танцями, естафетами);
  • завершення свята: яскравим завершальним акордом святкування може бути розрізання святкового торта, спільний запуск у небо повітряних кульок або ліхтариків, фотографування.

Оптимально сценарій не повинен бути розрахований на більш, ніж дві години. Краще в запасі мати додаткові конкурси для дітей, які можна буде провести у разі необхідності. Якщо планується запрошення ростових ляльок і привітання від них, краще включити його в першу частину програми.

Спецефекти на дитячому дні народження

З популярних спецефектів на торжество дитини двох років можна звернути увагу на пиньяту – об’ємну підвісну конструкцію, зазвичай у формі улюбленого дитячого персонажа, при ударі по якій з неї починають випадати маленькі повітряні кульки, конфеті і т. д. Аналогом піньята є куля-сюрприз – великий (близько 1 м) куля з великою кількістю маленьких всередині, який може розташовуватися на стійці або бути підвішений до стелі.

З не менш оригінальних методів прикраси свята для дітей від двох років можна назвати шоу мильних бульбашок або просто роботу машини, самостійно генерує мильні бульбашки у великій кількості. Феєрверки – не кращий вибір для цього випадку, як і всілякі хлопавки та інші гучні спецефекти, орієнтовані на більш старшу аудиторію.

Із запрошених артистів для дітей від двох років цікавими будуть виступу фокусника або клоуна: головне, щоб маленькі гості не злякалися незнайомого персонажа. Музичний супровід на заході має бути ненав’язливим: від гучної музики діти швидко втомлюються. В якості основи можна зробити нарізку дитячих пісень та музичних композицій з популярних мультфільмів.

Прикрасу свята

Самий колоритний варіант – повітряні кулі. Для дітей двох років прості кульки з гелієм будуть чудовою іграшкою. Для декору можна використовувати ходячі фольговані фігури улюблених дитячих сучасних персонажів (вони наповнюються гелієм, але стоять на підлозі і натурально рухаються, викликаючи захват у дітей).

Стіни кімнати можна прикрасити фотографіями маленького іменинника, зроблені протягом двох років його життя. Багато батьків до дня народження малюка роблять плакати з його знімками і всілякими цікавими замальовками. Також актуальними залишаються паперові гірлянди-написи, святкові прикраси столу для дітей, паперові об’ємні кулі.

Малюкові двох років гості неодмінно будуть дарувати подарунки. Для них можна обладнати спеціальне місце в кімнаті: задекорувати столик в тематиці заходу, покласти книгу побажань, де кожен гість зможе написати (або намалювати) маленькому імениннику свої поздоровлення і побажання. Якщо в такій книзі заздалегідь передбачити кишені для фото, то після урочистості з неї можна буде зробити ефектний фото-альбом в оригінальному виконанні.

Для дитини яскравий і ефектний день народження буде справжнім дивом, яке не так складно організувати і втілити самостійно.