День повітряно-десантних військ

День повітряно-десантних військ (День ВДВ) – один з наймолодших російських свят.

Свято було засновано 10 років тому на підставі прийнятого 31 травня 2006 року указу Президента Російської Федерації «Про встановлення професійних свят та пам’ятних днів у Збройних силах Російської Федерації».

Коли відзначають День ВДВ у 2017 році?

День повітряно-десантних військ щорічно святкують 2 серпня. В цей день в 1930 році військовий підрозділ у складі 12 чоловік вперше було десантовано на парашутах для виконання тактичного завдання. Це сталося під час навчань Московського військового округу, проходили під Воронежем.

Історія свята День повітряно-десантних військ

Незважаючи на те, що сам свято офіційно відзначається не так давно, історія цього роду військ, які вписали чимало пам’ятних сторінок в історію збройних сил нашої країни, налічує кілька десятиліть.

Вже в 1932 році в нашій країні була створена перша повітряно-десантна бригада. До 1941 року в спеціальних підрозділах повітряно-десантних військ служили понад 10 тисяч осіб. У роки Великої Вітчизняної війни десантники брали участь у найнебезпечніших операціях і проявили масовий героїзм.

Пізніше ці війська брали участь в Афганській війні та інших збройних конфліктах. А в самостійний рід військ Збройних сил РФ повітряно-десантні війська були виділені в 1991 році.

Як і 70 років тому, воїни-десантники викликають захоплення і повагу як у представників інших родів військ, так і у цивільного населення.

«Крилата піхота» або, як ще називають десантників, «блакитні берети», наступні девізу: «Ніхто, крім нас!» завжди там, де найбільш небезпечно, де потрібно проявити високу бойову підготовку, мужність і відвагу.

Як відзначається День ВДВ — традиції святкування

За кілька десятиліть склалися свої традиції свята Дня повітряно-десантних військ. У попередні роки його відзначали тільки у військових частинах, представники влади та ветерани покладали квіти до пам’ятників військової слави.

Як проходить святкування зараз? Програма заходів у цей день досить обширна. Столицею повітряно-десантних військ вважається Рязань, де на стадіоні ЦСК проходять показові виступи десантників і спортивні змагання.

У багатьох містах країни організовуються приурочені до Дня ВДВ Росії концерти художньої самодіяльності, благодійні акції, виставки-ярмарку товарів народних промислів і народні гуляння. Ніхто, крім ПДВ, не відзначає своє професійне свято з таким розмахом.

Покровителем повітряних сил Росії вважається Святий пророк Ілля, день пам’яті якого збігається з Днем повітряно-десантних військ (ВДВ) Росії.

Відзначається це професійне свято діючих військовослужбовців та військовослужбовців запасу повітряно-десантних військ не тільки в нашій країні, але й в Білорусії, на Україні і деяких інших республіках колишнього СРСР.