Який день в році є самим зворушливим і романтичним?! Безумовно це день Святого Валентина. У Росії це свято почали святкувати відносно недавно, на початку 90-х років минулого століття. І по сьогоднішній день це свято є популярним не тільки серед молоді, але і серед пар похилого віку. Безумовно, це свято не є споконвічно російським і православним, і хто не вважає за потрібне цей день відносити до свята, але тим не менш любові схильні всі віки, національності і віри, так чому ж не присвятити любові один день з 365 днів?!

Історія свята

Звичайно, такий зворушливий і романтичний свято не може з’явитися без історії кохання. Адже все починалося саме кохання. У дня всіх закоханих, який відзначають 14 лютого, є кілька легенд появи. Історія цього свята починається з 270 років до н.е. у часи царювання імператора Клавдія II Готського. Справа в тому, що Клавдій II вирішив заборонити своїм солдатам одружуватися, вважаючи, що одруження погано позначається на їх службі. Але священнослужитель і лікар Валентин цього думки з імператором не поділяв, тому таємно продовжувати вінчати закоханих під покровом ночі.

Безумовно, незабаром це стало відомо Клавдія II, і він кинув його до в’язниці, засудивши до страти. Поки Валентин був у в’язниці, він там познайомився з юною дівчиною, яка була дочкою тюремника. Молоді люди полюбили один одного, але так як зустрічатися вони не мали можливості, єдиним засобом спілкування стали листи. Кара молодого лікаря і служителя відбулася 14 числа лютого місяця у 270 р. до н. е.., і саме в цей день Валентин відправив своїй коханій останнім любовне послання.

Існує й інша легенда про Валентина, яка свідчить, що, коли молодий священнослужитель сидів у в’язниці, один із наглядачів до нього привів свою сліпу дочку, в надії, що Валентин зможе її вилікувати. Прекрасна дівчина і Валентин закохалися в один одного, а в день кари 14 числа другого місяця дівчина знайшла лист від свого коханого, в якому крім любовних рядків лежало і засіб для лікування від недуги. Незабаром дівчина прозріла, але її коханий вже був на смертному одрі. Мабуть, саме з цих легенд і з’явилася традиція в день Святого Валентина посилати один одному «валентинки».

Як зазначають?

Відзначити день Святого Валентина можна де завгодно, ніяких певних правил з цього питання немає. У зв’язку з тим, що сьогодні це свято є популярним, в багатьох містах проводяться масові заходи з різноманітними конкурсами, концертами та дискотеками. Якщо у вашому місті немає подібних заходів, то, звичайно, доведеться шукати інші варіанти для святкування дня закоханих.

Щоб не готувати вдома вечерю, особливо якщо у вас немає на це часу, можна з своєю другою половинкою піти у дорогий ресторан або улюблене кафе. В продовження свята можна зняти романтичний номер в готелі. Заздалегідь домовитеся з персоналом про оформлення номери пелюстками троянд, шампанським, свічками та квітами. Цей варіант святкування особливо підходить тим, хто живе з батьками і не має можливості залишитися наодинці. Багато пар в день всіх закоханих 14 лютого влаштовують тематичні фотосесії. Неординарні фотографії стануть хорошим пам’ятним подарунком, а колаж з цікавих фотографій можна повісити на стіну у своїй квартирі.

Самим бюджетним варіантом стане домашнє святкування дня всіх закоханих. Вдома можна створити романтичну атмосферу з застосуванням свічок, квітів і пелюсток троянд. Заздалегідь приготувати вечерю і невелику розважальну програму на двох. Відзначити день святого Валентина можна і на природі, якщо погода для цього розташовує. Все-таки 14 лютого в Росії зимовий період і холодний, тому не всі наважуються відзначати свято на вулиці.

Якщо у вас дозволяють фінанси, то відзначити свято закоханих можна в самому романтичній країні – у Франції.

Зовсім неважливо, де і як ви будете відзначати день всіх закоханих, головне, що цей день ви повинні присвятити лише один одному.

Що подарувати?

Як і у будь-якого свята, дня Святого Валентина є своя традиція, і вона полягає в даруванні валентинок. Валентинки зазвичай дарують не тільки тим, в кого закоханий, але і друзям, родичам і колегам. Валентинка — це необов’язково любовна записка, це свого роду увагу і найкращі побажання. Крім валентинок на день закоханих дарують квіти, цукерки та м’які іграшки. Особливо актуально зараз є вручення торти на замовлення в стилі закоханих.

Всі вищеперелічені подарунки є, так би мовити, традиційними, і на перший погляд здаються банальними. Не хочете дарувати банальні і некорисні речі, подаруйте щось більш практичне. Наприклад, флакон улюблених духів. Можна подарувати щось із техніки. Шановні чоловіки, не даруєте своїм жінкам на день Святого Валентина каструльки, м’ясорубки та іншу побутову техніку. Все це не романтично і нагадує про прибирання і готування. Краще подаруйте абонемент в спа-салон або подарункову карту на покупку косметики або парфумерії.

Якщо ж ви людина не бідна, то можна забігти в ювелірний салон. Якщо ви не знаєте розмір пальця своєї коханої, то необов’язково дарувати їй обручку, зробіть свій вибір на підвісці або браслеті.

На день всіх закоханих 14 лютого ще дарують пам’ятні та креативні подарунки.

Наприклад, можна подарувати коханому кухоль зі своїм або спільним зображенням. Подарунок необов’язково купувати, його можна зробити своїми руками, адже в інтернеті можна знайти безліч майстер-класів з виготовлення пам’ятних подарунків. Звичайно, такий подарунок буде наповнений любов’ю і теплотою.

14 лютого в різних країнах

Свято день Святого Валентина знаменитий у всьому світі, але святкують його скрізь по-різному:

 • В Італії поряд з валентинками прийнято дарувати солодкі подарунки. Саме тому цей день ще називається солодким.
 • В Японії день закоханих вважається святом усіх чоловіків, саме тому подарунки отримують вони.
 • В Англії прийнято вітати не тільки рідних, але і домашніх вихованців.
 • У Франції 14 лютого прийнято дарувати ювелірні прикраси.
 • Якого числа день святого Валентина відзначають Іспанія і Бразилія? Іспанія – 1 травня, а Бразилія – 12 червня.
 • У Німеччині це свято взагалі присвячений людям із психічними захворюваннями.
 • Але є країни, в яких подібний свято і зовсім заборонений. Наприклад, Іран і Саудівська Аравія. У цих країнах день закоханих заборонено відзначати під страхом штрафів та арештів.

Цікаві факти

 • 14 лютого називають не тільки днем Святого Валентина, але і вдень уз Гіменея, так як саме в цей день чоловіки роблять пропозиції своїм улюбленим жінкам.
 • Виходячи статистики більше 80 % жінок у цей день роблять подарунки своїм чоловікам.
 • Саме в це свято в США продають найбільше троянд, а саме близько 190 млн.
 • У день всіх закоханий одна десята частина жінок, щоб не здатися самотніми самі собі дарують квіти.
 • Навіть незважаючи на те, що найбільше подарунків скуповують жінки, все ж квіти більше купують чоловіки.
 • У Фінляндії день Святого Валентина трохи змінений, і він став називатися «Днем Друзів»
 • За статистикою 3% людей, що мають домашніх тварин, у день Святого Валентина роблять їм подарунки.
 • Перша коробочка цукерок у вигляді серця для Дня Святого Валентина була проведена в 1800 році.
 • Істотна частина всіх валентинок не підписується своїм відправником, для створення таємничості.
 • За підрахунками компанії DUREX в день Святого Валентина продажу презервативів збільшуються в чверть.
 • У Німеччині день Святого Валентина прирівнюється до дня всіх душевнохворих.
 • Найбільше свято всіх закоханих американці поважають.
 • На Русі існував схожий свято, він називався Днем Петра і Февронії, і відзначався влітку – 8 липня, але з 2008 року це свято перейменували в «День сім’ї, любові і вірності»
 • За статистикою саме в день Святого Валентина для сищиків та детективів з’являється багато роботи. Люди отримавши анонімну “валентинку” і бажаючі дізнатися від кого вона, звертаються за допомогою до детективів.
 • В Канаді є закон, який говорить, що якщо дівчина в день всіх закоханих робить пропозицію одружитися на ній хлопцеві, то він не має ніякого права їй відмовити. У Голландії є такий же закон, але все ж чоловікам дозволяється відмовитися від пропозиції, він вони повинні піднести нареченій шовкове плаття.

Звичайно, в Росії день Святого Валентина не має офіційного заснування і не є вихідним днем, але все ж у багатьох містах проходять масові заходи, а закохані люди не втрачають можливо привітати рідних та коханих.